ZvierAhtate.com

Vodné chyby sú hladké. Je strašidlo hmyzu?

Typy vodných chýbVo väčšine ľudí sú ploštice domáce spájané s domácimi krviprevádzačmi, s poľnohospodárskymi škodcami, ktoré poškodzujú chlieb a plodiny. Avšak, planéta je obývaná mnohými rôznymi článkonožce, ktoré patria do rôznych rodín, ktoré sa vyznačujú jedinečnú štruktúru tela a stanovište.

Jedným z najneobvyklejších hmyzu je vodná chyba gladysh, ktorá sa nachádza v nádržiach našej krajiny.

Pozrime sa bližšie na to, čo je hmyz.

Opis vodnej chyby

Názov hmyzu hovorí sám o sebe, pretože chyba má zjednodušené telo v tvare člna. Tento vodný chrobák má tri páry labiek, z ktorých najzadnejšie sú najdlhšie. Zadná dvojica tlapiek je tiež pokrytá štetinami, ktoré pôsobia ako veslá. Z povrchu rybníka hmyz zachytáva vzduchovú bublinu, ktorou dýcha a ktorá hrá dôležitú úlohu vo vztlaku. Táto vezikula sa drží na spodnej časti brucha. Na hlave gladyscha sú dve oči, ktoré sú pomerne veľké v porovnaní s jeho hlavou.

Zadné nohy hmyzu sú navrhnuté tak, aby sa plavali vo vode, a nie cestovať po vnútrozemí, ako vo väčšine ostatných členov rodiny. Predné labky sú masívnejšie a pripomínajú pazúry. Predné nohy sú kratšie ako ostatné. Na koncoch nohy sú háčiky, podobné pazúram. Sú potrebné na spoľahlivé zachytenie a zadržanie koristi.

Dospelí jednotlivci vodných ploštic Nemôžu dýchať pod vodou, takže neustále stúpajú na povrch vody. Dýchací prístroj hmyzu obsahuje dve trubice, ktoré sú umiestnené na bruchu.

Ploštice môžu byť použité na lietanie, ale táto schopnosť sa používa len vtedy, ak sa potrebujú presťahovať do iného jazierka, aby našli potravu. Taktiež vyliezte do vzduchu, keď prinášate svetlá. Hmyz má membránové a priehľadné krídla, elytra je hustá a hnedá.

Stojí za to venovať pozornosť tomu, že muži majú nezvyčajnú schopnosť robiť zvuky, ktoré sú veľmi podobné výstrelom kobylky. Tento zvuk sa objavuje v dôsledku trenia predných končatín okolo proboscis.

Potomstvo backswimmers kladú vajíčka v podobe v dolnej časti zásobníka, keď sú na riasy a iné vodné rastliny. Zrepte vajcia na dva týždne. V tomto prípade, čím je voda v rybníku teplejšia, tým rýchlejší bude proces dozrievania. Larvy gladys sú vonkajšie podobné dospelým, ale mierne ľahšie ako oni. Počas letného obdobia prežívajú štyri mlyny. Ich vyradené chitinové pokrytie je tak podobné chybe samotnej, že sa dá ľahko zameniť s živou bytosťou.

Mužské vodné bolesti majú jedinečný postoj k potomstvu Ženy nosia vajíčka na svojom elytra, a potom sa otec stará o všetku starostlivosť. Pre jednu spojku je samička schopná položiť asi 100 vajec. Na jar sa muž, ktorý je obklopený vajíčkami, vyzerá ako ježko.

Predátor alebo nie?

Popisujúca chybu vodyVodný kliešť je predátor. Ich korisťou môže byť aj menšie ryby a žaby, ale vo väčšine prípadov chyby jedia ryby smažiť, žubrienky, larvy a komármi.Gladyshi sa odlišuje od mnohých iných druhov svojou nezvyčajnou technikou plávania. Keď je bedbug ponorený do vody, začne sa otáčať hore dnom. Teda hmyz drží povrch rezervoára pod kontrolou a loví. Gladyses žijú v stojatej vode alebo vo vodných útvaroch s pomalým prúdom. Vodná chyba sa nachádza aj vo veľkých kalužiach a vo veľkých nádržiach s vodou.

Hmyz prenasledovanie svoju korisť na skalách alebo rastliny, a keď sa blíži veľmi blízko k chybe, chytí jej prednej laby a ťahá ústa. Všetok vodný hmyz sa podáva takmer identicky. Zavádzajú svoju proboscis do tela koristi a vpichujú do nej špeciálne látky, ktoré prispievajú k vnútornému rozkladu orgánov. Potom hmyz nasáva výslednú kvapalinu.

Prečo sa vodné chyby bojí?

Napriek tomu, že chyby sú predátory, môžu sa stať niečím korisťom. Avšak, ich svetlo späť a tmavé brucho, ktorá mení farbu v závislosti na spodnej vode, umožňujú hmyzu byť z hlbín rybníka a horné pre lietajúce vtáky neviditeľné.

Majú ľudia nebezpečenstvo?

Vodná chyba je nebezpečnáVodné chyby nepredstavujú pre ľudí žiadne nebezpečenstvo. Ak hmyz a uhryznúť osobu, potom to nebude nič iné ako len ochrana. Ak sa hmyzu osloví osoba, potom sa môže predstierať, že je mŕtvy alebo môže vydesiť potenciálneho nepriateľa tým, že naňho hodí svoje voňavé tajomstvo.

Vodné chyby migrujú na jar a hľadajú nové vodné nádrže. To je dôvod, prečo sa na ľuďoch môžu naraziť obrovské roje. Keďže rýchlosť ich letu je veľmi veľká, takéto zrážky sú veľmi nepríjemné.

Zakousnutie vodnej chyby

Vodná chyba sa často nazýva "Včelí voda", pretože ich zhryz je podobný pocitu po včelach včiel. Najčastejšie skus spadne na nohy pri plávaní vo vode. Pravdepodobne chyby uhryznú človeka, ak sa pokúša ukázať zvedavosť hmyzu a vezme ju do rúk. Ak napokon chyba uhryzne človeka, potom sa nepanuje. Kousnutie je bolestivé, ale nespôsobuje žiadnu škodu pre zdravie. Na mieste uhryznutia sa objavujú pľuzgiere a rany, ktoré sa dlho nezdravujú.

Typy vodných chýb

Vodné chyby, na rozdiel od postele, ako je uvedené vyššie, sú úplne bezpečné pre ľudí. Medzi nimi existujú tri hlavné typy:

  • Vodomer sa nachádza v absolútne všetkých sladkovodných nádržiach a dokonca aj v kalužiach. Tento hmyz sa rýchlo pohybuje na povrchu vody. Ich tenké telo vyzerá ako hokejka. Vodomer má tri páry labiek.
  • Klešťanky. Telo tohto druhu dosahuje dĺžku maximálne 15 mm. Muži s pomocou tuberkuliek na svojich labkách môžu vytvoriť jedinečné zvuky, aby mohli prilákať ženy. Často sa môžu strachovať, pretože tento hmyz drasticky vyletí z vody. Rowers sú aktívne nielen v lete, ale aj v zime.
  • Gladysh - hmyz, o ktorom sme diskutovali vyššie. Veľkosť hmyzu nepresahuje 15 mm. Odlišuje sa od iných druhov s plochým bruchom, ktoré je tmavšie ako krídla. Ak sa dotýkaš bedbugu rukou, môže to bodnúť, takže sa nazýva aj osoy.
  • Belostoma je najväčšia vodná chyba. V dĺžke dosahuje 17 cm.

Obrie bug Bugtail

Počet obrovských vodných chrobákov na svete je zanedbateľný. Bežne sa behu nachádza na juhovýchode Ázie v Južnej Afrike. Vodné chyby vyzerajú pomerne desivé, pretože ich rozmery dosahujú dĺžku 17 centimetrov.

Odnyi chyby, kde žijúPopis belostómie:

  • Hmyz má veľké predné končatiny, ktoré vyzerajú veľmi podobne ako krabovité pazúry.
  • Oči veľké, oka.
  • Telo belostomu má predĺžený tvar, farba môže byť hnedá alebo čierna.
  • Hmyz má dlhé antény.

Vzhľadom na svoju pôsobivú veľkosť a jedinečnú štruktúru predných končatín belostoma loví žaby, korytnačky a ryby. Títo vodní giganti sú tiež dravci, ktorí môžu dlho čakať na obeť.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno