ZvierAhtate.com

Opis a charakteristiky štruktúry vtáčích vajec

Vajcia Kur- štruktúraVajcia, ktoré nosí vták, má zložitú štruktúru a sa rozdelí na vajíčko

, ktorá vyzerá ako vajcia z potravy a oplodnená, z ktorého sa inkubáciou tvoria mláďatá. Rôzne druhy vtákov majú podobné vajcia, rozdiel spočíva v veľkosti a kvantitatívnej proporcionalite vnútorných zložiek.

Všeobecná koncepcia vtáčích vajec

Opis a charakteristiky štruktúry vtáčích vajecZvyčajne kuracie vajcia majú oválny, predĺžený tvar, preto dostali druhý názov oocytov. Existujú však druhy vtákov, ktoré v hniezdach alebo v dierach sú murivo. V tomto prípade ich tvar môže byť okrúhly. Veľkosť oocytu závisí od parametrov vtáka. Avšak existujú výnimky a jedinci ukladajú oocyty väčších veľkostí ako percento z objemu ich tela. V tomto prípade mladí roste viac prispôsobené existencii doslova od prvých dní života, než kŕmené kurčatá, ktorých mláďatá sú pri narodení naprosto bezmocné.

Najväčší je položený africkým pštrosom, ktorého hmotnosť oocytov je jedno percento telesnej hmotnosti vtáka. V kolibríkoch 6%.

Tvorba oocytov v kurníku začína vo vaječníku a potom pokračuje vo vajcovode. Neustále rastúce vajcia akumulujú živiny, ktoré tvoria žĺtok. Približne raz za 24 hodín začne pohyb po vaječníkovi. Pohybuje sa vedľa žliaz, okolo neustále sa vytvára, proteín, ktorý vylučujú.

Keď sa žĺtok pohybuje, je na mieste, kde sa tvorí podvedomia. Na samom dne vajcovodu je oddelenie, kde vajcia pretrváva 19 hodín. Práve tu to vyšlo. O hodinu neskôr začne nový proces väzby vo vaječníku.

Vlastnosti vtáčej štruktúry vtáka

Divé vtáky majú rebrá na položených vajciach. Sú potrebné na udržanie integrity počas pristátia vtákov v horských oblastiach na obmedzený priestor ich hniezd. Takéto rebrá môžu výrazne spevniť povrch oocytu, ktorý dokáže vydržať tlaky až do 40 kg na štvorcový cm. Na porovnanie, kura, môže vydržať zaťaženie nie viac ako dve.

Z povrchu môže byť oocyt hladký alebo drsný. Farba závisí od spôsobu života vtáka. Pre domáce kuracie mäso je biela charakteristická. Vtáky, ktoré robia murivo na zemi, majú farbu, ktorá sa zhoduje s pozadím miesta ukladania. Tvorba farby sa vyskytuje vo vajcovode.

Štruktúra kuracieho vajca

Štruktúra vajíčka je veľmi zložitá, pretože uzavretý priestor je kapsula na vznik nového života a je potrebná presná zhoda všetky teplotné a iné parametre. Tu sú vytvorené rovnaké podmienky ako cicavce vyvíjajúce sa v maternici matky.

Skladá sa z vrstiev:

 • Opis štruktúry vtáčieho vajíčkaPlášť. V budove - to je najhustejšia vrstva. Jej základom je uhličitan vápenatý. Okrem toho je do kompozície zahrnutá voda a niektoré organické látky. Táto škrupina slúži ako ochrana proti vonkajším podmienkam. Poškodenie vedie k smrti plodu.
 • Štruktúra vajíčka u sliepok dve škrupiny. Medzi sebou sú úzko spojené a pevne priľnú k tvrdej škrupine. V oblasti tupých strán vajíčka sa pohybujú od seba, čím vytvárajú možnosť úniku plynov, ale nie sú kvapalné.
 • Lanovka. To je druh pupočníkovej šnúry pre žĺtok. Vzhľadom na túto štruktúru si žĺtok zachováva svoju polohu v strede.
 • Protein. Je určený na oddelenie žĺtka od plášťa. Tiež pozostáva z vrstiev. Vnútorný, vo forme lapidária, obklopuje žĺtok. Ostatné druhy sú pripevnené k plášti pod plášťom, čo zabraňuje vyskakovaniu žĺtka. Medzi nimi je tekutý proteín. Jeho zloženie zahŕňa vodu, približne 80%, 1% sacharidov a 10% bielkovín. Tuky sa vôbec nevyskytujú. Zloženie proteínu je podobné žĺtok, ale je veľmi pomerne odlišné. V tom sú tu vitamíny B. Proteín vykonáva tiež bezpečnostnú funkciu, pretože je obsiahnutý v enzýmovej lyzozým, že umožňuje, aby sa rozpustil nežiaducich mikroorganizmov.
 • Žĺtok. V štruktúre kuracieho vajcia je to hlavný prvok. Žĺtok alebo deutoplazma pozostáva zo zŕn alebo dosiek, ktoré sa zmiešajú do jednej hmoty. To zahŕňa všetky látky, ktoré sú potrebné pre vývoj tela. Množstvo žĺtka môže byť malé alebo zvýšené. V druhom prípade sa tvorí okolo jadra oocytov. Na konci cyklu tvorby kuracích vajíčok má vo svojom zložení množstvo minerálnych látok, ako aj ribonukleovú kyselinu a pigmenty.
 • Disk epicentra embrya. Nachádza sa v hornej časti formulára červené škvrny.
 • Vzduchová komora. Nachádza sa tiež v hornej časti vajíčka. Táto dodávka kyslíka je nevyhnutná na to, aby sa dieťa dýchalo predtým, ako sa objaví.
 • Kožtičky. Miesto je na zadnej strane. Neumožňuje prechádzať plyny. Pri absencii sa môže vajcia zhoršiť.

Chemické zložky kuracích vajecVajcia vtákov a ich zložkyChemickými vlastnosťami je kurací vajc cenný súbor prvkov. Tento uzatvorený škrupinový priestor obsahuje vo svojom zložení všetky potrebné látky na vývoj nového organizmu. Vtáčie vajíčko je človekom asimilované o 97%, zatiaľ čo vitamíny v skupinách: A, B, E, nevyhnutné aminokyseliny vstupujú do tela v ideálnom pomere. Kalorický obsah vajec nie je viac ako 17%, takže sú použiteľné počas stravovania. Oocyt obsahuje 19 aminokyselín. Desať z nich je nenahraditeľné. Takže sú povolaní, pretože takéto látky sa v tele nevyskytujú a môžu sa získať iba s konzumovanou potravou.

Proteín je nevyhnutnou súčasťou ľudského tela, pretože má schopnosť rozpadať sa na dôležité aminokyseliny, ktoré sú potrebné pre normálnu činnosť ľudských svalov a mozgu.

Žĺtok je výrazne viac kalorický ako bielkovina a obsahuje veľké množstvo tukov a mastných kyselín.

Mastné kyseliny môžu byť:

 • nasýtený;
 • mononenasýtené;
 • polynenasýtené.

Prítomnosť cholesterolovej látky v žltej vode neovplyvňuje zvýšenie jeho percenta v krvi človeka.

Veľmi užitočné pre shell. Obsah vápnika v ňom dosahuje dva gramy a je asimilovaný 93%. Predtým, ako ju zoberiete, musíte ho dobre nastrúzať, aby ste nezostali žiadne veľké granule. Škrupina musí byť čerstvá, pretože varená stráca svoje vlastnosti.

Názor na výhody surových vajec je trochu prehnaný. Proteín obsahuje prvok antitrypázy, takže proteín nie je vhodný na hydrolýzu. V tomto ohľade je trávenie v ľudskom tele ťažké. Surová bielkovina obsahuje avidín, ktorý má schopnosť viazať vitamíny. Nebezpečné surové vajcia a mikroflóra vo forme baktérií Salmonella, ktoré môžu byť obsiahnuté v póroch.

Vtáčie vajíčko je jedinečný uzavretý systém. Príroda sa starala o to, aby budúca kuriatka žila v ideálnych podmienkach a predtým, než sa narodila, nepotrebovala nič.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno