ZvierAhtate.com

Cat pixibob: popis plemena, vlastnosti starostlivosti

Pixiobob domaMnohí ľudia spájajú mačku s elegantným zvieraťom s hodvábnymi vlasmi, inteligentnými očami a luxusným načechraným chvostom. Ale ďaleko od každého vie o existencii nádhernej mačky, ktorá priťahuje pozornosť kvôli svojmu krátkemu, neobvyklému charakteru pre predstaviteľov mačacej rodiny, chvosta. Takéto mačky patria k plemenu pixibob, ktorý sa oficiálne objavil v USA v polovici 80. rokov.

Tieto domáce zvieratá vyzerajú nezvyčajne, pretože sa podobajú miniatúrnym rysom. Plemeno pixibobov naďalej získava popularitu u ľudí, ktorí premýšľajú o založení domáceho maznáčika. Aké sú vlastnosti týchto nádherných tvorov? Akú starostlivosť potrebuje mačka plemena Piskibob?

Stručne o vzhľade plemena pixiobob

Piskyboby bola odchovaná v prírodných podmienkach. Predpokladá sa, že nezvyčajné zviera s krátkym chvostom sa objavilo v dôsledku prekríženia rysa, ktorý obýva severnú Ameriku a domácu mačku. Po prvýkrát boli divoké mačky objavené mužom približne v roku 1985. Odhaľovateľ plemena je oficiálne považovaný za Carolina Brewera, amerického filinológa. Špecialista okamžite všimol na krátky chvost, veľké rozmery zvieraťa a skutočnosť, že nádherné vytvorenie neštandardného počtu prstov. O rok neskôr sa mu podarilo zachrániť ešte jednu piksibobogovú mačku. Súčasne Carol Ann Brewer založil program na chov zvierat, ktoré sa podobajú domestikovaným rysom.

Na zmienku: názov plemena "pixybob" pochádza z frázy "elf krátkych" (anglicky).

Vlastnosti plemena

Pixibob má priemerné parametre, zatiaľ čo jeho trup a končatiny sú veľmi masívne. Predstavitelia plemena typu Pixibob sú pozoruhodní v tom, že rastú až na 4 roky, zatiaľ čo bežné domáce mačky prestávajú rásť od 1 roka. Telesná hmotnosť zvieraťa závisí od pohlavia: zdravá dospelá mačka pixibob váži 5 kilogramov, zatiaľ čo hmotnosť tela kočky prasiatka môže dosiahnuť 10 kilogramov.

Z externých predstaviteľov plemena typu Pixibob pripomenúť príbuzným plemena americké bobtail, ale medzi týmito zvieratami sú niektoré základné rozdiely:

  • Kočka nesúca piky má hruškovitú hlavu a trojuholníkové oči;
  • Pixie, Bob plemeno mačiek neštandardné počet prstov na labkách, táto funkcia sa nazýva polydaktýlia.

Strandard popísaného plemena vyzerá takto:

  1. Popis plemena mačiek pixiobobHlava: je vo forme obrátenej hrušky. Mačacia brada je masívna a podložky kníre sú okrúhle.
  2. Uši: Pixibob má uši strednej výšky, ktoré upozorňujú na prítomnosť štetcov a dávajú mačku podobu klusu.
  3. Oči: Farba očí dospelého zvieraťa sa mení od zlatého po jantárovú. K dispozícii sú aj mačky pixibob s očami odtieňa zeleného egreše. Oči zvieraťa majú trojuholníkový tvar.
  4. Nos: Pixie-nesú mačka má mierne konvexný nos, s malým nárazom.
  5. Telo: Zviera má silné telo s vyčnievajúcimi lopatkami a bokmi. Hrudník plexibobu je masívny.
  6. Chvost: Jeho dĺžka začína od 3 centimetrov. Chvost pixieboxu je ohnutá a zaokrúhlená na konci.
  7. Vlna: zviera má stredne dlhú vlnu, aj keď sú nájdené krátkosrsté predstaviteľky tohto plemena.

Farebné plemená mačiek a mačiek pixybob je heterogénne, tak neobvyklé. Oči zvieraťa majú biele alebo čokoládové lemovanie a obrys očných viečok je "prinesený" tmavými šípkami. Vlna mačiek má odtieň čokoládovej múky, zatiaľ čo brucho a košeľu zvieraťa môžu byť biele alebo sivé. Dokončovacie vily - svetlo, vďaka čomu má pixybob nezvyčajnú farbu.

Charakteristické znakyČo je možné podávať PixibobesNapriek dravé vzhľad, kočky pixiobob plemena sú celkom pokojné, haratkerizuyuschiesya svetla temperament. Treba poznamenať, že zvieratá sa rýchlo pripájajú k svojim pánom a majú tendenciu stráviť s nimi čo najviac času. Kocúr plemena Pixiobob nie je poškriabaný a nehýba, ale iba vtedy, ak necíti nebezpečenstvo blížiace sa.

Pri posudzovaní odpovedí ľudí, ktorí si ponechajú domy pikantných mačiek, sa ich domáce zvieratá podobajú správaniu psov. Predstavitelia plemena typu Pixibob láska sprevádzať majiteľa a dokonca mu prináša hračky. Ale nezabudnite, že mačky neznášajú ostré zmeny - sťahovanie, dlhodobé neprítomnosti majiteľa, aby sa minimalizovala záťaž pre zviera nemôže náhle zmeniť svoje stanovište.

Starostlivosť a zdravotná starostlivosť

Každý domáci miláčik sa musí starať o zdravie, náležitú starostlivosť a výživu a mačka Pixiebox nie je výnimkou. Treba poznamenať, že predstavitelia tohto plemena majú silné zdravie a vynikajúcu fyzickú vytrvalosť. Takže priemerná dĺžka života zvieraťa môže dosiahnuť 13-15 rokov. Genetické ochorenia medzi pixibobmi sa takmer nikdy nevyskytujú, ale od roku 1985 došlo k niekoľkým prípadom vrodených ochorení genitourinárnych a kardiovaskulárnych systémov.

Pixiboby sú pomerne citlivé k očkovaniu, preto pred zavedením vakcíny musí byť zviera starostlivo vyšetrené. Spoločnosť Pixibob má sklon k nadmernej hmotnosti, takže každý majiteľ takéhoto zvieraťa by mal dbať na to, aby zviera dostalo optimálne množstvo kvalitných suchých potravín denne.

Keďže mačka plemena typu Pixibob má silnú vrstvu, nebude fungovať bez týždenných hrebeňov. Pokiaľ ide o kúpanie, potom bude stačiť jeden mesiac na jeden hygienický postup. Vlastník by mal tiež monitorovať čistotu uší a zubov mačky. Ak je to potrebné, musia byť zrezané nožičky zvieraťa.

Koľko má mačiatko pixibob

Farba a typ náteru v pixibobáchČisté mačiatko v Rusku náklady od 20 do 100 tisíc rubľov, na Ukrajine - 7-38 tisíc hrivien. Parametre štandardov, genealogický strom - to všetko určuje hodnotu zvieraťa. Pri kúpe domáceho maznáčika, mali by ste venovať pozornosť jeho správanie, čistota vlny a kože, rovnako ako dostupnosť rutinná imunizácia (očkovanie sú zvyčajne zaznamenané vo veterinárnej pas). Ak chcete nakúpiť plnokrvného mačiatka, mali by sa preferencie venovať špecializovaným škôlkam.

výsledok

Pixiobob plemeno cat Nie je to len krásne, inteligentné, elegantné, ale aj mierumilovné zviera, ktoré sa môže stať skutočným priateľom človeka. Domáci miláčik mal vynikajúce zdravie, bol aktívny a hravý, musí mať kvalitnú starostlivosť a výživu. Ak existujú podozrivé známky zo strany zdravia zvieraťa, hostiteľ by mal okamžite ukázať mačku veterinárnemu lekárovi.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno