ZvierAhtate.com

Koľko mačiek žije v priemere?

Plyšové mačiatkoNastáva čas, kedy sa malá načechraná hrudka zmení na krásnu a veľkú mačku. Stane sa plnoprávnym členom rodiny. Pre svojich majiteľov, samozrejme, je zviera veľmi drahé a láskavé, ale nechcem príliš stratiť svojho verného priateľa.

Preto vzniká otázka, koľko rokov žijú mačky a či existujú spôsoby, ako predĺžiť jej život? Poďme sa s týmito otázkami zaoberať spoločne.

Predpokladaná dĺžka života mačky

Kozy habešského plemenaV modernom svete, očakávaná dĺžka života mačky výrazne viac ako, než jeho predchodcovia. Existencia zvieraťa sa zvýšila až o 6-7 rokov, tento pozitívny ukazovateľ je priamo spojený zvýšiť životná úroveň domácich miláčikov ich majiteľmi.

Starostliví majitelia mačiek výrazne platia viac ako pozornosť na zdravie svojej domácnosti, sledovať pohodlie, výživu vášho domáceho maznáčika a spôsob jeho života. Nepochybne, za takých podmienok môže domáce zviera žiť v priemere 12-15 rokov.

Koľko mačiek žije doma

Mačky rôznych plemienDoma mačka menej šance na stretnutie s ohrozujúcim súperom, ktorý môže zviera poškodiť. Domáce zviera sa cíti pohodlne na bezpečnom mieste (dom, byt), skôr než na ulici, pretože majiteľ vždy kŕmi, žehlička, je útulný kútik, kde môžete bezpečne spať, vo všeobecnosti nie je žiadne nebezpečenstvo.

Domáce mačky majú vo všeobecnosti vynikajúce zdravie a môžu žiť približne 20 rokov.

Keď už hovoríme o pouličných mačkách, môžeme povedať, že sú viac stupeň nebezpečenstva, ktorý predstavuje ich vonkajšie prostredie:

 • boj za existenciu;
 • zvýšené riziko infekcie;
 • otrava;
 • nedostatok potravy;
 • zmeny klímy.

Preto mačky, ktoré vyrastali na ulici, žijú menej: od 6-7 rokov.

Stojí za to poznamenať Padok Domáce zvieratá sú nebezpečné pre zdravie domácich zvierat. Na chôdzu sa mačka chová uvoľnene a nie vždy sa dokáže chrániť pred domácimi mačkami, ktorí sú zvyknutí bojovať o existenciu.

Trvá existencia mačiek od plemena

Mačka plemena SomálskaK dnešnému dňu je tento problém kontroverzný. Podľa jedného zdroja možno povedať, že v závislosti od toho plemeno rozdiel v živote mačiek je od 2 do 5 rokov.

Môže sa určiť na základe genetický štúdie, podľa iných zdrojov, plemeno nemá žiadny význam, dokonca aj nesúvisiace mačky žijú o nič menej ako ich náprotivky, čo je najdôležitejšie - neprítomnosť chorôb zvierat a dostatočná starostlivosť.

Mimochodom, trvanie Životnosť predstaviteľov mačacieho rodu nezávisí od pohlavia: mačky aj mačky žijú približne rovnako.

Kočka s plemenom Don SphinxKastrované mačky sú menej zapojené do bojov. Pokiaľ ide o nesterilizované samice, prinášajú potomstvo až 4 krát za rok, pravdepodobnosť výskytu infekcie je oveľa vyššia.Takže zdravotný stav ovplyvňuje očakávanú dĺžku života. Veľmi často prinášame mačky z ulice alebo ich vezmite do škôlky. Približný vek pre dieťa alebo teenager môže byť daný každým, ale špecifický vek do jedného roka je ťažké určiť.

Na presnú odpoveď, ktorú potrebujete, prejdite k veterinárovi alebo chovateľa chrumkavých zvierat. Po prvé, odborník skúma zuby zvieraťa a určuje "mliečne" a "domorodé" zuby, koľko mesiacov mačiatko: v jednom prípade - jeden mesiac av druhom - pol roka. Ďalej sa pozerajú na to, koľko "rezáčov" horných a dolných čeľustí a tesníc bolo vymazaných. Častejšie zuby, staršie zviera.

Čo môžem urobiť, aby som predĺžil život vášho domáceho maznáčika

Bengálska mačkaVšetci majitelia mačiek si všimli, že starší je zviera, on menej ako aktívnejší, čitateľnejší v jedle, viac spaní. Je to preto, že staršia mačka, tým jasnejšie sa tieto alebo iné choroby prejavujú.

Dôvody môžu byť odlišné: jedlo je nesprávne, nie je dostatok fyzických aktivít, znížené množstvo vitamínov, neexistuje žiadna lekárska starostlivosť.

V 5. - 6. roku života mačiek prebieha proces starnutia viac ako je zrejmé: imunita oslabuje, antioxidanty klesajú, metabolizmus spomaľuje.

Kočka egyptského plemena MauMimochodom, v rôznych podmienky mačka žije v inom počte rokov. Proces starnutia sa, bohužiaľ, nezastaví, ale bude možné výrazne spomaliť. Zvážte hlavné pravidlá dlhý a šťastný život vášho domáceho maznáčika:

 1. Kvalitatívne vyberte diétu, ak je to potrebné, potom postupujte podľa stravy. Predĺžiť životnosť vášho domáceho maznáčika a chráni proti bežným ochoreniam (beri-beri, ochorením obličiek, obezitou, kolitída, atď.), Pomôže vyváženou stravou čerstvých potravín, systematické jedlo a byť istí, aby sa ubezpečil, že zviera nie je jesť príliš veľa (prejedanie). Priemyselná potravín a prírodných produktov nie je úplne konzistentné strava, mačka získala všetky potrebné stopové prvky a látky, ktoré môžu nakŕmiť svoje vysoko kvalitné suché krmivo.
 2. Pravidelne vykonávať rutinné kontroly u veterinára dodržať plánovaný očkovanie je potrebné venovať pozornosť správanie vášho domáceho maznáčika, ak si všimnete, že tam sú niektoré zmeny v správaní alebo stave zvieraťa, je lepšie poradiť so špecialistami, prevenciu - hlavnú podmienku pre zdravie maznáčika tela.
 3. Bengálska mačkaSystematické fyzické zaťaženie zvierat je veľmi užitočné a pomáha mačkám zostať v dobrom stave. Vynútená pohybovať sa, premýšľať jednoduché hry, kupovať špeciálne hračky, chodiť s ňou na čerstvom vzduchu. V mačke, ktorá vedie pasívny životný štýl, je očakávaná dĺžka života výrazne znížená.
 4. Venujte zvláštnu pozornosť hygienickým normám a pravidlám. Vykonajte starostlivosť o zuby, vlasy, pravidelné procedúry na prevenciu blchov a červov. Usporiadajte svoj dom na odpočinok, nechajte ho pohodlné, teplé a útulné.
 5. Maine Coon plemenoSterilizované mačky a kastrované mačky žijú v priemere o 2-3 roky dlhšie ako obvykle. Ak nemáte v úmysle získať potomstvo zvieraťa na daný okamih, potom môžete tento postup vykonať. Mačky žijú dlhší život ako mačky, pretože tehotenstvo a pôrod pre ženy predstavujú významnú záťaž. Sterilizácia umožní chrániť mačky pred nestabilným hormonálnym zázemím, stresom, aby sa zbavili veľkého počtu ochorení.
 6. Najdôležitejšou vecou pre zvieratá je pohladenie, starostlivosť a láska. Ošetrujte svoje zviera ako člena vašej rodiny, a tak predĺžite nie tak dlhú životnosť našich "štyroch nožičiek".

Mačiatka z dvoraZhrnutie môžeme povedať, že nie je to tak ťažké: zavedením kvalitného obsahu mačky do systému bude jeho majiteľ schopný dlhodobo poskytovať náklonnosť a lásku k svojmu domácemu miláčikovi.

Ak človek začne domov doma, musí bezpochyby mať otázku: "Koľko kociek žije?". A správnou a hlavnou odpoveďou bude nasledujúca otázka: "Ako a kde žijú mačky?". Odpoveď bude dávať samotná osoba - bude to schopný zlepšiť život mačiatka, čím predlžuje malý život.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno