ZvierAhtate.com

Prečo mačky sa obávajú vody: hlavné dôvody a ako s nimi zaobchádzať

Dôvody, prečo sa mačka obáva vodyExistuje taký výraz: "Myšlienky psa: majiteľ ma živí, znamená, že je Bohom. Myšlienky mačky: Majiteľ ma živí, preto som Boh. " Toto tvrdenie veľmi silne vyjadruje povahu našich milovaných domácich miláčikov.

Mačky sú veľmi špecifické a podmanivé zvieratá. A jeden z najbežnejších problémov je strach z vody.

Výrazná neochota mačky vykonávať vodné procedúry niekedy dáva hostiteľovi veľa nepríjemností. V krvi, poškriabané ruky, nasiaknuté šaty a vyčerpané nervy sú ďaleko od výsledku kúpania domáceho maznáčika. Pozrime sa, prečo mačky nemajú radi vodu.

Legenda

Kedysi, v dobe Veľkej potopy, keď Noah zhromaždil na archy všetky druhy zvierat, sám samotný diabol, ktorý nadobudol podobu krysy, vstúpil do archy. Začal škubnúť spodnú časť archy, aby ho utopil. Ale mačka, keď si to všimla, ho chytila ​​a zabila. Ale Noah, keď sa rozhodol, že mačka je nezbedná, brutálne ho potrestala a vyhodila ho cez palubu. Ďalšie zvieratá sa ponáhľali k Noemu a poukázali na svoju chybu, ukazujúc dierky na dne. Noah, keď si uvedomil svoju chybu, vrátil mačku späť, ale odvtedy sa vo fóbii vody vyvinuli zástupcovia mačiek.

Verte legendy alebo nie - osobnú voľbu každého.

A teraz sa pozrime na to, prečo sa mačky z vedeckého hľadiska bojí vody

 1. Na rozdiel od psov, mačky nedosahujú svoju korisť, ale čakajú. Z tohto dôvodu sú mačky veľmi dôležitá je absencia pachov. A mokrý kabát začne vylučovať vôňu. Mačky na inštinktívnej úrovni vedia o tom a snažia sa všetkými možnými spôsobmi, ako sa vyhnúť vode.
 2. Strach z choroby. Mačky sú pomerne inteligentné tvory a chápu, že po nasiaknutí a zmrznutí sa môžete zle. A to je ďalší dôvod, prečo mačky nemajú radi vodu.
 3. Strach z mrazu. U mačiek, medzi kabátom a kožou, existuje zvláštna "vrstva", ktorá zachováva teplo. Keď je mokrý, stratí svoje schopnosti a fuzzy začne mrznúť zle. Si nevšimnete čas po kúpaní, že bez ohľadu na to, ako zotrieť a čo nie zabaliť mačku, stále trasie ako osika? Takže strach z mačky je veľmi podmienený.
 4. Keďže mačky sú veľmi sebavedomé a sobecké zvieratá, nemajú taký záujem, aby boli nútení robiť čokoľvek. Kúpanie je práve taký postup.
 5. Ako naučiť mačku plávaťĎalším dôvodom pre strach z vody - nepríjemné zápachy. Pach v mačkách je oveľa akútnejší ako pocit človeka, preto mačka cíti vôňu chlóru z vody viac ako desaťkrát, vôňa šampónu a iné "neprirodzené" vône.
 6. Mačky považujú procedúru kúpania za absolútne nadbytočnú, pretože sú zvyknutí sledovať vlastnú čistotu pomocou jazyka. Ako môžete milovať to, čo si myslíte, že je zbytočné?

Vo všeobecnosti, ak pochopíte, potom sú mačky vynikajúce plavci. Dokonca aj dvojtýždňové mačiatka už dokážu dokonale plávať. Kočka, ktorá obýva prírodné prostredie bez váhania, sa ponáhľa do vody, ak cíti nebezpečenstvo alebo prežíva hlodavce. Ale domestikované mačky sa stávajú veľmi vyberavými - prečo, napokon, vyliezť do vody, ak sa môžete sladko zdriemnuť na svoje obľúbené kreslo?Takže ako sa stať majiteľmi, ktorých vytvrdené domáce zvieratá nechcú robiť vodné procedúry a bojí sa ich? V tomto prípade existuje niekoľko tipov, ako trénovať mačku k procedúram kúpeľa a prekonať strach:

 • Začnite zvyknúť na plávanie s malým množstvom tekutín. Najprv položte labky zvieraťa do kontajnera s hĺbkou vody maximálne troch centimetrov, nechajte zviera zvyknúť na neobyčajné prostredie pre neho. Ďalej pomaly zvyšujte množstvo vody, čo vedie k požadovanej hĺbke.
 • Nezabudnite skontrolovať teplotu vody - malo by to byť 38-39 stupňov. Príliš studená alebo príliš horúca voda môže strašiť zviera tak veľa, že strach z vody zostane v celom svojom živote.
 • V miestnosti, kde plánujete kúpať zviera Zapnite jasné svetlo, aby mačka mohla jasne vidieť vás a okolitý priestor. V dobre osvetlenej miestnosti zviera zažije menej stresu.
 • Ak máte aktívny a hravý pet - kúpte pre neho jasnú hračku pre kúpeľňu, veľa pečatí sa tieto veci skutočne páči.
 • Nikdy príliš neotáčajte kohútik vodou s plným výkonom! Zviera môže byť vystrašené ostrým, neznámym, hlučným zvukom.
 • Mačky sa bojí vody: dôvodyMýdlo namočte jemnou špongiou, aby sa nepoškodila tenká koža zvieraťa.
 • Počas vodných procedúr porozprávajte sa s domácim miláčikom so sladkým hlasom, na mnohých mačkách je upokojujúce.
 • Sledujte voda nezasiahla oči a ušká. Môžete použiť vatové tampóny pre vaše uši a zatvárať oči rukami.
 • Po kúpaní na vlhké vlasy domáceho vlasu so samostatným uterákom.
 • Zahalte všetku mačku v teplom, veľkom uteráku.
 • Držte, hovorte a pet zviera, na zmiernenie stresu.
 • A pamätajte na to Čím je mladšie zviera, tým ľahšie bude učiť ho.

Takže sú mačky naozaj strach z vody?

Ako vidíme, strach z vody mačkami je spôsobený tým, že v našom storočí sú mačky domáce zvieratá v teplom, jasnom a útulnom dome. Sú zvyknutí pravidelne dostávať potraviny z rúk milujúcich majiteľov, spať v mäkkom, útulnom posteli a užívať si život. Takže strach z vody je spôsobený len týmito faktormi. Vo voľnej prírode sa zviera nemyslí na strach alebo nenávist k čomu - jeho cieľom je prežiť a dostať jedlo.

Ale zviera, rozmaznaný komfortom a mierom, môže byť učeným nielen sa nemusia báť vodných procedúr, ale dokonca ich začnú milovať. Želám vám úspech vo vašej výchove!

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno