ZvierAhtate.com

Ako nahradiť mačku, aby roztrhla tapetu? Príčiny a následky

Ako potrestať mačku za poškvrnený nábytokMnohí z nás milujú také očarujúce a chlpaté bytosti, ktoré spolu so sebou prinášajú domu komfort a radosť. Každý majiteľ by však mal vedieť a byť si vedomý skutočnosti, že niekedy správanie mačiek nemusí byť vôbec v súlade, čo môže spôsobiť problémy s obsahom. Prevažná väčšina

trochu fuzzy len miluje škrabanie nábytku a tapety. V tomto článku sa budeme zaoberať dvomi základnými otázkami: ako nahradiť mačku na roztrhnutie tapety a nábytku a čo ju motivuje k týmto činnostiam?

Príčiny nesprávneho správania

Škrabanie je úplne normálny fyziologický proces u mačiek. V tomto prípade je zbytočné hľadať vinného, ​​lebo príroda je vinná. Ale len majitelia nemôžu byť potešení z takýchto prejavov prirodzených inštinktov. Môže to spôsobiť značné škody na nábytku, tapety a koberce. Možno najčastejším dôvodom, prečo sú domáce mačky v útulku - je to neobmedzený zvyk rozmaznávať všetok nábytok a tapety okolo. Ak však vynaložíte čas na vyriešenie tohto problému a porozumiete príčiny, ktoré vedú k takýmto krokom, budete môcť nájsť východisko z tejto situácie bez toho, aby ste zbavili zvieraťa. Medzi najčastejšie dôvody patrí:

 • Ako naučiť mačiatko, aby ste nepoškodili tapetuOstrenie pazúrov. Tento postup je povinný, takže pazúry zvieraťa zostávajú zdravé a ostré. Počas aktívneho poškriabania sa keratínová vrstva odstráni z pazúrov.
 • škrabanie - alternatívu k gymnastike. Počas tejto procedúry mačka a mačka zvládnu pretiahnutie šliach a svalov.
 • Keď mačka škrabá kusy nábytku alebo tapety, potom v tomto bode vo svojej krvi hojne produkuje feromóny, ktorými označuje územie. Zviera teda jasne uvedie, kto je pánom domu.
 • Ak je mačka v stresujúcom stave, alebo niečo je veľmi rozrušené, tak jej dáva negatív na nábytok, tapety a koberce.

Ako sa oprieť mačka, aby roztrhala tapety a nábytok: efektívne metódy

Ak zviera nevenuje pozornosť novým poškriabaniu a stále zasahuje do nábytku a tapiet, potom dôrazne odporúča sa používaťSom jedna z nasledujúcich metód:

 1. Ako si ztratiť mačku, aby roztrhala nábytokDmitry Kuklacheva technika: v prípade, že mačiatko vytrvalo ignoruje všetky komentáre a ďalej trhať tapety na určitom mieste, len s takou ľstivosť: vziať malú dosku a jej obkleyte rovnakú tapetu na stene, nastavte v angle- po mačiatko za pár dni bude ťažké ju trhať, budete postupne môcť presunúť na vhodné miesto pre vás.
 2. Ako si ztratiť mačku, aby roztrhala nábytok? Ak mačka pokračuje v roztrhnutí nábytku, odporúčame použiť esenciálne oleje alebo citrusové infúzie. Pre citlivé olfaction mačiek, citrus je len pohroma. Najlepšie príchuť citróna.
 3. Môžete vložiť obojstrannú škótsku na svoje obľúbené miesto mačky. Vo väčšine prípadov nemajú mačky lepkavé povrchy.
 4. Ak ste vyskúšali všetky možné možnosti, ale nič nepomôže, potom by ste nemali robiť zviera a len si kúpite špeciálne mäkké čiapky v špecializovanom obchode. Oni sú v ich spôsobe anti-poškriabaniu a obliecť na nechtíkach predných nohy zvieraťa. Lepidlo, s ktorým sú uzávery pripevnené k pazúrovi a priamo samotné viečko je vyrobené z materiálov bezpečných pre zviera. Po niekoľkých mesiacoch sa trysky spadnú, ale ak je to potrebné, postup sa môže zopakovať.

Keďže tapety nemajú radi mačky a mačky

príležitostne, pochopiť, ako opustiť domáceho maznáčika na čistenie tapiet, uchýlia sa k návrhovým trikom:

 • Obľúbený kočičí kútik by mal byť čistený z tapety a prilepený dekoračným kameňom;
 • Väčšina odborníkov v oblasti chovu dobytka sa domnieva, že je lepšie používať tapety z prírodných vlákien, napríklad: šupky, slamky.

Ako zvykať domáceho mazlíčka na poškriabaniuČo je potrebné urobiť, aby sa mačka zaujímala o nové škrabance:

 1. Ako zabrániť tomu, aby mačka roztrhla tapetuV prípade, že mačka má rád pár rohov, potom jediný spôsob, ako učiť svoje mačiatka, takže je vybavená každom rohu mačiatok. Nemyslite si na vzhľad miestnosti, pretože to nie je dlho. Akonáhle sa mačiatko zvykne na jednu vec, druhá môže byť odstránená.
 2. Väčšina mačiek a mačiek uprednostňuje vysoké pazúry, pretože ich symbolizujú stromy, ktoré sa môžu vyliezť, dobre, alebo vystreté do ich plnej výšky. Dôrazne sa odporúča, aby ste si písař nastavili tak, aby sa nerozkladali, inak sa pet bude strachovať a pravdepodobne už nebude pristupovať k objektu.
 3. , Odporúča sa pozastaviť poškriabaniu hračky, ktoré boli predtým hojné striekacie catnip položky už vzbudili záujem u mačiek.
 4. Odporúča sa, aby bol objekt umiestnený blízko spánku zvieraťa, pretože po spánku sa s tým robí niečo.
 5. Odmeňovací systém by mal existovať nielen u psov, ale aj u mačiek. Ak váš maznáčik používa scribbler pre svoj zamýšľaný účel, potom nezabudnite žehliť, dať mu chutné jedlo alebo hovoriť príjemné slová.
 6. Bolo by pekné, keby sa domáce zviera učil na pazúry, skryť všetky predmety, ktoré priťahujú pozornosť domáceho maznáčika.

Čo sa neodporúča robiť pri pokusoch o odstavenie mačky, aby roztrhol nábytok a tapety

Každý majiteľ domácich zvierat musí pochopiť, že trpezlivosť, konzistencia a vytrvalosť sú kľúčom k úspechu.

 • Nemôžete to urobiť sami, doma, aby ste zviera odrezali nechty;
 • Nemôžete fyzicky ovplyvňovať domáceho maznáčika, pretože sa vás bude začať báť;
 • Ak je stará škraba, ako si myslíš, úplne opotrebovaná, potom ju nemôžeš vynechať. Je nasýtený vôňou domáceho maznáčika a všetky nové a neznáme mačky sa moc nelíšia;
 • Kategoricky je kontraindikované ako vzdelávacie opatrenie na používanie hluku alebo sprejovanie zvieraťa vodou. Z týchto fenoménov prežíva pes stres, čo je ešte viac škodlivé pokusom o reedukáciu domáceho zvieraťa.

Praktické odporúčania

 • Prečo mačiatko poškodzuje nábytokNafukovacia lopta je snáď najefektívnejšou položkou, ktorá sa používa pri výchove mačky, ale pre majiteľa je nepríjemná. Vyfukujte niekoľko balónov naraz a pripevnite ich k sebe, pripevnite ich na miesto kriminality. Preto sa nám podarí vybudovať pascu, ktorá počas budúcej manikúry bude robiť silné zvuky.
 • Rozstrekovač s vodou. Každý vie, že mačky nemajú radi vodu, a preto by sme mali racionálne využívať ich obavy. Akonáhle bude vaše domáce zviera hrať nepríjemné - posypte vodou do tváre. Je však dôležité poznamenať, že je to potrebné vykonať pred krutosťou alebo nie neskoro, inak fuzzy nechápe, prečo bol potrestaný a pokladá to za poníženie.
 • Hrkálka. Zvieratá sa bojí nahlas a nepochopiteľných zvukov. Akonáhle sa pet rozhodne hrať špinavý trik, použite novú hračku. Darček nezostane v miestnosti, pretože mačky nemajú radi hlasné zvuky.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno