ZvierAhtate.com

Rybie mäso: charakteristika a metódy chytania

Charakteristiky a metódy lovuMúky sú ryby čeľade Cyprinidae

. Habitat - takmer v celej Európe, s výnimkou južných a severných regiónov. Stále táto ryba sa nazýva gaštan, európsky kapor, svet. V mnohých krajinách existujú zaujímavé tradičné spôsoby chytania. K dnešnému dňu však populácia rýb klesla kvôli nepriaznivej ekologickej situácii a nadmernému úlovku.

Názov ryby bol spôsobený dvoma pármi kníh v rohoch úst. Vykonávajú úlohu radaru pri hľadaní potravy.

Opis rýb

Múka (alebo madder) je priemerná ryba, ktorá má priemernú dĺžku približne pol metra a hmotnosť približne 3 kg. Niekedy sa ľudia stretávajú až do výšky jedného metra a vážia až 10 kg.

Marena sa vyznačuje úzkym čapom, valcovým dlhým telom a malými očami. Chrbtová plutva malá, ale silná. Hlava je veľká, s dolnými ústiami. Váhy plytké, zuby - tri riadky.

Farba madderu z chrbta je zelená so žltým nádychom, brucho je bielo so sivým nádychom. Ryby žijú do 15 rokov, hoci niekedy až do 20. Malý madder sa môže stretnúť v plytkej vode spolu s minnows a inými malými obyvateľmi nádrží. Veľké osoby uprednostňujú hlbokú a čistú vodu, často sa nachádzajú v blízkosti skalnatého dna (napríklad v blízkosti mostov a mlynov). V jazerách a rybníkoch nie je madder nájdený.

Tŕňanie chrobákov

Tŕňanie chrobákovRyby sú nočné. Nerestitsya začína vo štvrtom roku života. Trenie sa uskutočňuje na konci jari - začiatkom leta, keď teplota vody nie je nižšia ako 15 stupňov. Múky sa rozmnožujú v dlhých stĺpcoch, niekoľko stoviek jedincov, proti prúdu. Ženy plávajú vpredu, potom muži a najmladší druh zavrie reťazec. Káblovka je v hlbokých častiach dna vyčistená čistou vodou. V priemere jedna žena zametá asi 8 000 vajec. Počet vajec však môže byť od jednej ženy až do 50 tisíc.

Existuje názor, že srvátka mäsa je jedovatá. Nie všetci experti s tým však súhlasia. S najväčšou pravdepodobnosťou môže byť kaviár jedovatý v určitej dobe po trení ako ochranný majetok od dravcov.

Fry sa objaví na svetle po týždni alebo dvoch, v závislosti od teploty vody.

Tradície lovu mramoru

Ryby sa nachádzajú vo väčšine riek Európy, takže rôzne krajiny majú určité skúsenosti, tradície chytania a varenia týchto rýb.

V Rusku sa maríny nachádzajú na juhu a juhozápade krajiny. V severných častiach Ruska mnohí ľudia ani nepočuli o existencii šialenstva.

Tam je madder v Dnepra (neďaleko Smolensk), v Desná (v blízkosti Bryansk) a v riekach prúdiacich do Kaspického mora.

Rybolov v Rusku

Rybolov v RuskuV Rusku sa brouci často lovia v záťahových sieťach, v ktorých sa dá chytiť veľa rýb. Mäso z madder je kostnaté, takže sa vo varení nerozšírilo. Avšak napriek kostí kostry, jeho mäso je celkom chutné a užitočné, ak je riadne varené. Nedovolený madder môže poškodiť zdravie, takže je dôležité variť (alebo smažiť) až do varenia.Chytanie madder zvyčajne v riekach s tečúcou vodou a rýchlym prúdom. Najlepšie miesta sú hlboké vodné jamy pri pobreží. Často nepoužíva žiadne pradenie alebo návnady a zachytil práve na linke s hákom a nahrať priamo z vašich rúk. Niekedy dať malé korkový plavák na návnadou hák nie je pochovaný v piesku. Návnada môže byť:

  • malá rakovina;
  • malý lamprey;
  • pšeničné cesto.

Najčastejšie, pre úspešný rybolov, lamprey sa používa - to je najvhodnejšie pre neho. Ryby tiež milujú, ale rýchlo sa rozpadajú vo vode a to je nepríjemné pre lov. Ako návnada je vhodný koláč s cestom a otrubami. Všetka táto hmotnosť je zmiešaná, vložená do vrecka a je viazaná na palicu s lankom, aby sa prúd neodfúkal prúdom. Niekedy mazaný rybári pripojiť niekoľko hákov na vrece. Ukázalo sa, že návnada a rybolov súčasne.

Lov morušovej v iných krajinách

Rybári zo západnej Európy sú celkom úspešní lovia mrkvu v každej lokalite pomocou svojich trikov. Zvážte tradičné metódy rybolovu používané v týchto krajinách:

  • Veľká Británia;
  • Nemecko;
  • Francúzsko;
  • na Ukrajine.

Rybárske pásyNa Ukrajine, ryby sa nachádzajú v Dniester a Dneper. Tu často lovíme mäso na dno rybárskych prútov. Návnada je zvyčajne jednoduchá pšeničná kaša. Krmivo hominy.

V západnej Európe, Bärbel ryby sú veľmi radi, napríklad na rieke Temži v Londýne. Existuje nejaký lodníkov zvedaví získať: prikarmlivaya Longhorn červy, mäso, tuk, a potom prinášajú do týchto miest bohatých rybárov, ktorí sa na krátku dobu môže zachytiť niekoľko desiatok kilogramov rýb.

V západnej Európe nezaťažujú návnadu. V Nemecku a Spojenom kráľovstve, niektoré Sprievodca Rybárske Tipy pre dobrý úlovok na niekoľko dní hodiť na určitom mieste asi kilogram červov.

Rusí rybári považujú túto metódu za príliš veľkorysú a oprávnene veria, že takáto návnada môže napájať takmer všetku barbelku v rieke. Neutrálni experti píšu, že návnada by mala byť mierna. V tomto prípade ryby stále cítia jedlo a plachtenie, ale zostane trochu hladné - potom viac šancí ho chytiť.

Vo Francúzsku sú chrobáky kŕmené zmesou vena s hnojom koní. Podobná kombinácia z hľadiska miestnych chrobákov je skutočnou pochúťkou - napokon je možné ich chytiť po takom kŕmení. Niektorí Francúzi kŕmia a chytajú kobylku na kusy cesta so slaninou - tiež veľmi efektívnym spôsobom.

Existujú naozaj originálne metódy, napríklad malý kúsok jasnej ružovej tkaniny impregnovanej špeciálnou zmesou esenciálnych olejov. Podľa recenzií rybárov, kníry sa na takejto návnade kousnu veľmi rýchlo.

V Bielorusku sa tento druh považuje za vzácny, takže tam je zakázané loviť medveď.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno