ZvierAhtate.com

Ryby úhora: riečne a morské druhy, ich vlastnosti

Charakteristiky úhorovRodina akné pozostáva z niekoľkých druhov. Zdá sa, že ich rozdiel je zanedbateľný. Ich rozdiel je hlavne v biotopoch. Najznámejším predstaviteľom tejto rodiny je úhor rieky. V mnohých krajinách sa tento typ rodiny úhorov týka lahôdok. Ale vzhľadom na nepríjemný vzhľad úhora, nie každý bude súhlasiť s jej ochutnať. A márne, pretože obsahuje obrovské množstvo užitočných minerálov a bielkovín, ktoré môžu posilniť ľudskú imunitu.

popis

Vo vzhľade môže byť riečny úhor úzky a hlboký. Ryby patria do rodiny predátorov. Bohužiaľ, táto ryba nebola študovaná až do konca. Pre úhor rieky je charakteristické:

 • Čo vyzerá ako úhor?dlhé telo pripomínajúce had;
 • zaoblená predná časť kufra;
 • zadná časť kmeňa je mierne sploštená;
 • povrch kože je pokrytý lepivým slizom;
 • plutvy umiestnené na chvostovej, chrbtovej a análnej oblasti, tavené spolu;
 • hlava malá;
 • plutvy v brušnej oblasti chýbajú;
 • Malá ústa, ktorej dolná čeľusť je mierne tlačená dopredu;
 • malé zuby, umiestnené v niekoľkých radoch, veľmi ostré;
 • Počet stavcov sa pohybuje od 111 do 119.

Na tele úhora sú malé váhy. Ich veľkosť je taká malá, že sú takmer neviditeľné. Vo výnimočných prípadoch, dĺžka tela ryby môžu presiahnuť 2 metre. Obvykle je štandardná dĺžka ryby 1 meter. Ženské osoby sú o niečo dlhšie ako muži. Obvykle na 5-10 centimetrov. Hmotnosť dospelých rýb môže dosiahnuť 6 kilogramov. Hmotnosť riečneho úhora nadobúda celý svoj život. Preto sa bežne verí, že čím je staršia ryba, tým viac ju váži.

V úhoroch je prevažne tmavozelená farba chrbta. Existujú jedinci s hnedastým nádychom. Oblasť brucha je vždy svetlá. Keď zrelosť dozrieva, jedinci získajú intenzívnejšiu farbu chrbta a brucho sa stáva ľahším.

Nezabúdajte, že okrem úhora je tiež úhor. Od svojho kolegu sa vyznačuje väčším rozmerom. Jeho hmotnosť môže dosiahnuť 100 kilogramov a dĺžka tela by mala byť väčšia ako 3 metre. Rovnako ako riečny brat, predátor má predĺžené telo, ktoré je úplne zbavené váhy. Zvyčajne je hlava s hustými perami mierne širšia ako koniec kmeňa. Takmer všetci jednotlivci tohto druhu mať hnedú farbu. Svetlo brucho, keď zasiahne slnečné svetlo, sa odráža zlatou žiarou. Na chvostu morského úhora je tmavá čiara, ktorá dáva úhorom úzke kontúry. Stojí za zmienku, že chvost je oveľa ľahší ako celé telo.

habitat

Táto dravá ryba sa objavila pred viac ako 100 miliónmi rokov v rozľahlosti oceánu neďaleko Indonézie. Spočiatku bolo úhorom výlučne morské ryby. Ale časom sa úhor začal šíriť po celom svete a začal žiť v riekach a jazerách. V ich špecifickosti sú rieky považované za stredný biotop. Riečne akné, ako aj morské, sú prevažne distribuované v riekach, ktoré prúdia do týchto morí:

 • Opis úlovku rýbBielu.
 • Barentsov.
 • Baltské more.
 • Azovský.
 • Stredozemné more.
 • Čierna.

Okrem vyššie uvedených morí, akné sa usadilo v mnohých jazerách a rybníkoch. Najviac ľudí žije na území Baltského mora.

Ryby úhora môžu byť nájdené vo vodných útvaroch s množstvom bahna. Najobľúbenejším miestom bývania je terén, zarastený rákosom. Ryby majú jedinečnú schopnosť: je schopná preliať sa z jednej nádrže na druhú po zemi. Takže úhor sa môže dostať k bezrizonickému jazeru. Ryby samotné sa cítia skvelo mimo vody na úkor pokožky, ktorá môže absorbovať kyslík.

V podstate ryby žijú vo vodných útvaroch s malým prúdom, ale niekedy sa nachádzajú v rýchlo sa tiahnucich riekach. Úhora uprednostňuje plávanie v dolnej časti nádrží.

rozmnožovaniePo dlhú dobu bol proces reprodukcie týchto zvierat tajomstvom pre všetkých. Nikto nikdy nevidel, aký je ich kaviár. Ale na konci devätnásteho storočia vedci dokázali, že proces ich reprodukcie sa deje presne rovnakým spôsobom ako u všetkých ostatných rýb. Vzhľad vajec sa výrazne líši od ich rodičov. Preto boli považované za čas samostatný druh a dokonca mu dal meno - leptotsefaly.

Obdobie hnojenia začína vo veku 9 rokov v živote jednotlivcov. V tejto dobe je možné odlíšiť muža od ženy. Pri rozmnožovaní ryby idú na more. V húštinách Sargasových rias, klesajúcich do hĺbky 400 metrov, začína proces reprodukcie. Stojí za zmienku, že teplota vody pre proces hnojenia by nemala byť menšia ako 14 stupňov a nesmie presiahnuť 18 stupňov. Väčšinou samica tvorí 500 tisíc lariev. Po období neresenia zomrie úhora.

Veľkosť vajec nepresiahne 1 milimetr. Telo larvy je úplne transparentné. Jeho tvar sa podobá vrstvu stlačenej po stranách. Ak chcete stať sa plnohodnotnou rybou, larva musí prejsť niekoľkými fázami:

 • Ako sa rýľ násobíLarvy sa pohybujú na povrch, kde ich prenesú na stranu Európy. Trvanie tohto obdobia je približne tri roky. V tomto období sa takmer nedarí.
 • Keď larvy dosiahnu veľkosť približne 7 centimetrov, znižujú presne o 1 centimetr. V tomto okamihu sa tvoria sklenené úhory.
 • Potom sa ich telo stáva hadom, ale až dodnes zostávajú priehľadné.
 • V tejto forme sa pohybujú smerom k riekam. Smerom k prúdu sa úhory stanú plnohodnotnými rybami s charakteristickou farbou.

Keď sa larva stane plnohodnotnou rybou, žije maximálne 15 rokov. Po tom, že ide, aby sa rozmnožil, kde ju očakáva blížiaca sa smrť.

Charakteristické vlastnosti správania

Morské a riečne aknéRyba je svojou povahou dravec. Vo väčšine prípadov prejavuje svoju činnosť v noci. Mladí ľudia väčšinu času stráviť na pobreží, zatiaľ čo už dospelí sa snažia odísť bližšie k dnu, kde sa zakrývajú v zemi, skrývajú sa od denného svetla. Hĺbka prístrešku môže byť až 80 centimetrov. Prevažne ryby ako úkryt vyberajú bahnitý terén, snažia sa vyhnúť skalnej pôde.

S príchodom noci sa úhory dostanú zo svojho úkrytu a idú do poľovačky. Ryby sa pohybujú pomerne pomaly, podobne ako hady. Môžu sa pohybovať po pevnine iba vtedy, ak sú mokré. Zlé videnie je kompenzované vynikajúcim pocitom vône. Sú schopní cítiť korisť vo vzdialenosti až 20 metrov.

Riečne ryby žijú vo vode, obohatené kyslíkom. Zvieratá sa aktivujú skoro na jar a v živom štýle pred začiatkom mrazu. S nástupom studenej ryby spadajú do hibernácie. Vyzerá to, akoby sa vyčnievali zo zeme. A vo forme unášaného dreva je len hlava, ktorá je bezpečne ukrytá vo svojom úkryte ako všetok zvyšok tela. Po skončení studenej sezóny sa úhora stáva aktívnejšou a začne hľadať potraviny.

Veľmi často sa môžete stretnúť s týmto drakom, v rybníkoch, kde žijú pike. Táto ryba je najchutnejšia liečba. Kaviár kaprov je tiež obľúbeným jedlom. Žijúci v rybníku asi 5 rokov, predátor získa schopnosť loviť z úkrytu. Všetka ulovená korisť rýži na dne.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno