ZvierAhtate.com

Scottish Fold - Škótsky sklad: Popis plemena

Škótske FoldŠkótske Fold

- toto je špeciálne zviera v mačacom svete. Tieto mačky sa môžu nazývať "ľudia", sú pýchou Škótskych.

Scottish Fold mačky sa stanú dobrými spoločníkmi svojich majstrov. Chôdza na čerstvom vzduchu bude pre pet veľmi užitočné. Jeden by mal len sledovať, že zviera bolo očkované podľa jeho veku. Kúpte mu vodítko a postroj a zvyknúť na chôdzu.

História vzhľadu mačiek s lisovanými ušami

Zvláštnosti plemena Scottish FoldHistória mačky začala šťastnou udalosťou: v bežnej škótskej stodole žila mimoriadna mačka Suzy. Uši tejto mačky boli ohnuté a boli čisto biele.

Bolo by žili Susie vegetáciu, myši úlovku, ale úprimne si zaslúžili piť mlieko, ak je na svojej ceste stretla ovčiaka menom William Ross. Bol to mimoriadny pastier: miloval mačky.

Vidiac nezvyčajnú mačku, William určite chcel kúpiť takú krásu.

Neskôr, keď sa Suzy narodila mačiatka od normálnej mačky, William získal jednu z nich - mačku, ktorú Snuks zavolal. Táto mačka, neskôr, William krížil s britskou krátkosrstou mačkou. Z tohto zväzu sa zrodila koťata s krátkymi vlasmi. Z nich začal začatok chovu zložených mačiek.

Spočiatku sa toto plemeno nazývalo "špičkou", ale potom sa pridalo slovo "škótske".

Suzie bola dlhosrstá mačka a niektorí jedinci majú dlhé vlasy. Ak mal jeden z rodičov krátke uši, potom sa všetky nasledujúce generácie narodili s visiacimi ušami. Ak bol jeden rodič dlhosrstý, dlhé vlasy boli zdedené ďalšími generáciami. Gén plemena je veľmi silný v predstaviteľoch tohto plemena.

vzhľad

Vzhľad Scottish FoldOkrem vytlačených uší sa predstavitelia tohto plemena vyznačujú príjemnou, hustou kožušinou. Vyzerá ako plyš. Štruktúra vlny je jednotná. Spočiatku nie je možné určiť, ako bude mačiatko folk homára rásť: ich uši začnú klesať až vo veku 4 týždňov.

 • Farba je rôzna.
 • Hlava obkolesená, dobre vyvinutá čeľusť.
 • Vankúše z vibrízy sú okrúhle a mierne vyčnievajú - viditeľné na papuli.
 • Oči sú obrovské, široké, sférické. Farba v tóne hlavnej farby zvieraťa.
 • Nos je široký, má nohavičky, nemá významný prechod.
 • Mäkké profilové čiary.
 • Uši so zaoblenými špičkami, spustené.
 • Telo je svalnaté, veľkosť je väčšia ako priemer. Tvar tela je okrúhly.
 • Chvost má normálnu dĺžku, špička chvosta je zaoblená.
 • Labky sú krátke, podložky sú zaoblené.

Charakteristické znaky

Povaha Fold mačiekSkladané mačky sa nelíšia v dôsledku hyperaktivity a výbušný temperament. Jedná sa o pokojné, neprerušované, sebavedomé zvieratá. Tieto miláčikovia sú veľmi závislí na osobe. Radšej sedia vedľa pána alebo sa pozerajú na svoje činy. Hlas mačkostí je nezvyčajný. Nevyzerá ako obyčajná meow. Trochu škrípanie. Niekto hovorí, že škótske Fold mačky nevedia, ako mäso. Pravdepodobne toto vyhlásenie nie je bez pravdy.

Škótska mačka ušatá, občas sa stáva dvoma zadnými nohami. Stane sa to vtedy, keď mačka hľadá niečo, alebo niečo, čo by bolo prekvapené alebo zmätené. Táto funkcia priťahuje fotografov a existuje veľa mamičiek a demotivátorov, ktoré sa venujú tejto pozícii mačiek.

Mačiatka škótskeho záhybu sú hravé a energické. Pri pohybe domu, v prítomnosti mačiatka, musíte byť opatrní a pozrieť sa na vaše nohy. Bude príjemné si kúpiť špeciálnu posteľ alebo dom pre tvoje malé mačičky. Scottish Fold mačiatka milujú hrať a hrať. Kúpiť hračky pre ne: loptičky, luky, lopty, myši.

Chov skotských záhybov

Chov škótskych fúzov domaChov škótskych fúk nie je výnimkou a chybou. Po počiatočnom zriedení, bolo zistené, že Scottish Fold mačiatka sa rodia z rodičov rovnakého plemena, boli vo fyziológii niektoré odchýlky od pravidiel.

Bola to buď príliš mäkká "vata" kožušina, alebo iné prejavy mutácie.

Neskôr, odhalili nedostatky, chovatelia začali krížiť zložené mačky s pryamouhimi. To prinieslo pozitívny výsledok: neboli žiadne mutácie a odchýlky. Preto je v súčasnosti zakázané prekríženie dvoch mačiek s lopatkami.

Najskôr skotská mačka prekročila exotiku. Z týchto manželstiev sa narodili bežné mačiatka. Ale v priebehu času ich chvost prestal fungovať. Došlo k úplnému spleteniu stavcov, čo viedlo k bolestiam chrbta a dolnej časti chrbta. Neskôr od exotiky ako rodičia odmietli. Začali prechádzať škótskymi britskými plemenami krátkosrstých plemien.

Keď sa objavili mačiatka, poznamenalo sa, že v prípade rodičov s dlhými vlasmi si mačiatká získali dlhú, silnú sherbitu podľa dedičstva. Ale dokonca väčšia hustota vlny, ktoré dosiahli pri prekračovaní krátkosrstých a dlhosrstých zvierat.

zdravie

Zdravie a choroby Škótske skladyŠkótske záhyby sú dobré zdravie. Jedinou nevýhodou, ktorú spôsobujú krátkosrsté, sú ochorenia chrbtice (osteochondrodystrofia). Známky osteochondrofilie:

 • Krívanie.
 • Viazaná chôdza.
 • Neochotnosť skákať.
 • Akútna reakcia na dotyk chvosta.
 • Zrazu sa zviera zobral.

Ale táto choroba nie je bežná. S dobrou starostlivosťou a starostlivosťou bude životnosť škótskych skladaných mačiek dvadsať rokov.

Dôležité je sledovať čistotu uší. Uši by nemali mať plaky, šupky a škvrny. Ak v ušiach existujú nezvyčajné javy, mal by sa okamžite ukázať zvieratá veterinárovi. Lekár predpíše potrebnú liečbu, aby pomohol domácemu miláčikovi prekonať túto chorobu.

Okrem toho je to potrebné aby ste mali čisté oči. Oči zvieraťa môžete umývať kyselinou boritou alebo bežnou vriacou vodou.

Tipy pre obsah

Obsah škótskeho zloženiaTieto zvieratá sú veľmi vhodné pre deti. Nebudú poškriabať, uhryznúť ani neubližovať dieťaťu.

Mali by ste učiť svoje dieťa správne zvládnuť zvieratá a neprinúcť mu bolesť a nepohodlie. A potom sa škótska mačka stane verným priateľom a výborným spoločníkom pre hry majstra dieťaťa.

Toto plemeno sa považuje za jedno z najinteligentnejších. Fold škótska mačka je schopná rozlíšiť niektoré príkazy. S radosťou ich naplní. Ale to, čo mačka nechce robiť, je nemožné nútiť naplniť.Odmietnutie tohto alebo toho tímu alebo akcie nemožno potlačiť.

Tieto mačky sú dosť čisté. Ľahko sa zvyknú na zásobník. Sú tiež pazúri po drápkach na tom istom mieste.

Vlastnosti kŕmenia škótskych Fold mačiek

Kŕmenie škótskych Fold mačiekNa plný úväzok by mal byť zviera plný. Je potrebné, aby potraviny a voda boli vždy v koryte. Mačka alebo mačka sa môžu cítiť hladom v každom okamihu a musia ich ihneď uhasiť.

Jedlo domáceho chlapca môže byť z prírodných produktov alebo z kvalitných pripravených krmív.

V prípade prírodných jedál je potrebné pripraviť sa na budúcnosť produkty:

 • Chudé mäso (morčacie, hovädzie, kuracie).
 • Vnútornosti.
 • Pečeň.
 • Morské ryby (riečna ryba je považovaná za škodlivú pre škótsky folklór).
 • Tvarohový syr.
 • Syr.
 • Kasha.
 • Surové vajce.
 • Zelenina.

Škótske skladanie kontraindikované:

 • Bravčové mäso.
 • Lamb.
 • Zemiaky.
 • Strukoviny.
 • Cibuľa.

Ak si vyberiete hotové jedlo, musíte si kúpiť prémiové jedlo. Obsahuje všetky potrebné vitamínov a mikroelementov, ktoré sú užitočné pre zložené mačky. Spravidla takéto jedlo nespôsobuje alergie, čo je tiež nepochybne vynikajúci faktor pre jeho získanie a spotrebu.

Výber mačiatka

Výber mačiatka škótskeho sklaVšetky mačiatka sú rozdelené na tri kategórie: pet, plemeno a show triedy. Všetky tieto vody sú rozdielne v cene. Najlepšie je kúpiť mačiatko v špecializovaných škôlkach. Odporúčaný vek na nákup mačiatka - dvanásť týždňov.

V tomto veku je to potrebné znaky čistokrvnosti. A je ľahké určiť odchýlky vo vývoji, ak existujú. Navyše, v tomto veku sa mačiatko živí sebaisto a nezávisle.

Ak je cieľom nákupu mačiatka účasť na show-class výstavách, odporúča sa kúpiť zviera vo veku jedného roka. V tomto veku sú vlastnosti čistého plemena už dokonale odlíšiteľné.

Pri nákupe malého mačiatka nezabudnite pýtať chovateľovi, čo bolo kŕmené po celý čas. Prechod na nový krmivo, v prvých dňoch, keď sa mačiatko objaví v dome, je nežiaduce. Takýto experiment môže mať za následok ochorenie zažívacieho traktu mačiatka, ktoré tragicky ovplyvňujú jeho aklimatizáciu na nové a cudzie, napriek tomu miestnosti.

Mačiatka Škótsky fold kŕmil v intervaloch štyrikrát denne. To im umožňuje zvýšenie hmotnosti. Keď mačiatko dosiahne osem mesiacov, môže byť prevedené na dve jedlá denne.

Získanie potomkov

Ako už bolo uvedené vyššie, dvojice rovnakého plemena, na párenie nie je povolené. Párovanie medzi chovateľmi je zakázané. Môže to mať za následok vznik nižších zvierat s genetickými mutáciami spojenými s ochoreniami kostnej chrupavky a kostry.

Pri párení je lepšie si vybrať mačku s lopatou a mačku s priamymi nohami. Alebo naopak. Niekedy skotovia škóts skrížia s predstaviteľmi plemena Britského krátkosrstého plemena. To dáva vynikajúce potomstvo.

Pussies sú pripravené na reprodukciu už vo veku ôsmich mesiacov. Ale nepočuť, v tomto veku nie sú mačky silné. Lepšie odviazať mačiatko vo veku jedného a pol roka alebo neskôr. Potom sa telo dokáže vyrovnať s tehotenstvom a porodom.

Pregnancy cat Scottish, trvá 58 - 78 dní. Mačka má jednu až štyri mačiatka. Je však nemožné určiť, koľko z nich bude mŕtvy.

Okot, teda pôrod, pokračuje deň. Najčastejšie však prúdia oveľa rýchlejšie. Ak je prvý pôrod, je potrebné, aby bol blízko kocky, aby sa necítila ohrozená a pokojná.

Starostlivosť o škótske zloženie

Nie je ťažké starať sa o škótskych mačiek. Je potrebné, aby si pravidelne hrebeň vlasy, skúmali uši a oči. Môžete umyť vášho domáceho maznáčika, ale mali by ste to urobiť iba v prípade núdze - ak je zviera silne znečistené. Je potrebné sledovať dĺžku pazúrov. Snažte sa zabezpečiť príjemný voľný čas pre mačku. Potraviny a voda by mali byť veľa. Hračky by mali byť k dispozícii vždy.

Niektoré nuansy starostlivosti o zvieratá

Správna starostlivosť o škótsky foldOdstráňte používanie cínových výrobkov: neprináša žiadny prospech a je schopný rozmaznávať vzhľad domáceho maznáčika. Scottish Fold uši sú vystavené väčšiemu nahromadeniu síry než ušami ostatných mačiek, tak starostlivo strážiť čistotu uší a vo chvíli, keď je čistý, pozorovanie veľkú opatrnosť. Aj oči zvierat vyžadujú starostlivú pozornosť. Mal by sa čistiť podľa potreby, ale aspoň raz za týždeň.

Rozmanitosť stotického záhybu je škatuľkou Scotty Straight. Tieto mačky nemajú na ušiach žiadnu slzu, ale všetky ostatné znaky (tváre, labky a chvosty a tiež tvar hlavy) sú charakteristické pre škótsky fold plemeno. Ich kožušina nie je dlhá, ale ich uši vystupujú ako bežné mačky.

Požadované položky domácnosti

 • Misky na jedlo a vodu.
 • Stĺpec - škrabka.
 • Štetec na vlnu (nie nafúknutie). Môžete si kúpiť špeciálnu rukavici s hrotmi na vlnu.
 • Zásobník na správu prírodných potrieb.
 • Nosenie (košík alebo špeciálna krabica).
 • Hračky.

Všetky tieto položky pomôžu majiteľovi kvalitatívne zlepšiť starostlivosť o načechraný maznáčik.

Získavanie Scottish Fold, alebo inými slovami - Scottish fold, dostane majiteľ jemný, milujúci domáce zviera, ktoré bydet prepožičať svoju nehu všetkých členov rodiny, a to bez výnimky. Toto inteligentné a očarujúce beštie bude váš najlepší nákup.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno