ZvierAhtate.com

Akvarový žralok catfang pangasius

Akvarijný sumecAkvaristi sa snažia vytvoriť svoje domáce zvieratá čo najbližšie k prírodnému prostrediu. Pre úlohu domácich zvierat sú vhodné pre takmer všetky typy akváriových rýb. Niektorí dávajú prednosť tichým, bezstarostným obyvateľom akvárií, znalcom exotického plemena vo svojich akváriách piranhas a dekoratívnym žralokom. Posledne uvedené zahŕňajú akvárium žraloka sumca, alebo sumec pangasius.

popis

Pangasius má niekoľko mien. Chovatelia ju nazývajú žralok sladkovodný alebo siamský sumec. V prírodnom prostredí sa táto ryba nachádza v regiónoch juhovýchodnej Ázie, v sladkých vodách Laosu, Thajska a Vietnamu. Vo voľnej prírode je pangasius považovaný za komerčnú rybu, jej mäso má vynikajúce chuťové vlastnosti.

Sumec má hladké telo, hustú postavu a žiadne váhy. Hlava trojuholníkový, mierne sploštená. Ňufák žralok sumec je veľmi podobný žraločia papule, trojuholníková chrbtová plutva len posilňuje podobnosť. Na oboch stranách ústia sumca sú kustovné kosti, oči, skôr okrúhle a veľké. Chvostové rozdelená do dvoch lalokov, farba rýb prevažne strieborný odtieň, leží na bočnej strane základnej časti podlhovastého pásku plutvy sú tmavo hnedé, niekedy aj čierne.

Ryby menia farbu, keď starnú, napríklad v dospelom exemplári úplne s časovými prúžkami. Z striebornej farby sa ryby postupne zmenia na tmavšiu, často čiernu farbu, iba brucho zostane strieborné.

Plaky v mladých sú priesvitné, hlavná farba je svetlošedá, u dospelých vzoriek plutvy sú šedo-modré, majú strieborné fringing.

V prirodzenom prostredí Pangasius je schopný rásť do veľkej veľkosti, asi 100 cm, akvarijný poddruh rastie na 50-60 cm, Siamský sumec je považovaný za dlhú pečeň, žije asi 20 rokov.

Charakter ryby

Napriek tomu, že ryby majú pokojnú a pokojnú dispozíciu, mali by sme starostlivo vybrať svojich susedov. Žralok sumec je veľmi plachý, má slabý zrak, a preto by malo byť vysvetlené zvyšku rodiny a hostí, že nie je možné zaklopať na sklo akvária, bude strach ryby. Pangasius sa bojí ostrých zvukov a pohybov. Ryby nemôžu byť zlikvidované rukami.

Podmienky zadržania

Chovatelia sa snažia poskytnúť svojim domácim zvieratám primeranú starostlivosť. Na to, odborníci odporúčajú dodržiavať určité pravidlá:

  • Ako pestovať pangasiusŽralok sumca je pomerne veľká ryba, preto miluje priestor. Akvárium potrebuje to veľké, asi 500 litrov. Tento typ akváriovej ryby je celkom aktívny a aktívny, miluje plávanie rýchlo, najmä pozdĺž obvodu akvária. Dospelá a najmä kŕdeľ týchto rýb bude musieť nainštalovať akvárium s kapacitou približne 1000 litrov.
  • Osobitnú pozornosť treba venovať vode. Optimálna teplota pangasiového obsahu je 22-27 stupňov Celzia. Voda by mala mať strednú tuhosť, ktorá nesmie prekročiť značku 20 dh. Kyslosť vo vode by nemala presiahnuť pH 7-8. Chovateľ musí nainštalovať filter s maximálnou kapacitou v akváriu, sumec v stojacej vode sa cíti zle. Úroveň amoniaku a dusičnanov by mala byť regulovaná, nadmerný obsah týchto látok je pre ryby škodlivý. Odborníci odporúčajú týždenne pridávať do akvária čistú filtrovanú vodu.
  • Decor pre akvárium by mal byť vybraný veľký. Vyhýbajte sa kameňom s ostrými uhlami a hranolkami, pretože sa ryby môžu zraniť. Spodok akvária je obvykle pokrytý hrubým pieskom alebo hladkým štrkom. Žralok sumec často podkopáva pôdu, takže rastliny by mali byť vybrané so silným koreňovým systémom.

Rastlina môže byť vysadená v malých hrncoch, čím sa rastlina zachráni pred vyhynutím. Dokonca aj vtedy, keď ryba odkryje pôdu, nedosiahne korene.

Čo robí pangasius?Zdravie domáceho akvária priamo závisí od správnej výživy. Pri nesprávne zloženej strave môžu zvieratá ochorieť a prestať rásť. Existujú určité zásady pre kŕmenie akvária pangasius:

  • Vzhľad PangasiusOdborníci odporúčajú kŕmiť ryby v malých dávkach, 2 krát denne.
  • Proteín v dennej strave je povinný.
  • Normálny rast domáceho maznáčika poskytne živé stredne veľké ryby, mrazené ryby, chobotnice, kusy hovädzieho mäsa, krevety, dážďovky.
  • Rastlinné potraviny sa považujú za základnú zložku, ktorá zabezpečuje správny vývoj rýb. Odporúča sa nakŕmiť cuketu, kapustu a uhorky.
  • Ryby sa páči kaša. Môžete nakŕmiť pohánku, ryžu a pšeničnú kašu.
  • Raz za sedem dní potrebujete zorganizovať voľný deň. Toto opatrenie je účinné v boji proti obezite zvierat.

Reprodukcia žraloka sumca v akváriu

V prirodzenom prostredí Neexistujú žiadne problémy s rozmnožovaním u tohto druhu. Ryby neustále migrujú, pretože majú vysoké nároky na trenie. Pri plávaní ryba vyberá perfektné miesto a plodí.

Doma sa trenie vyskytuje veľmi zriedkavo. Celý problém spočíva v tom, že pre chovateľa je veľmi ťažké zabezpečiť, aby čo najbližšie k prírodným podmienkam.

Pangasius a ďalší obyvatelia akvária

Pangasius rybyMini žralok sa považuje za školskú rybku. Je celkom ľahké sa s ostatnými rybami stretnúť. Neodporúča sa pestovať veľké ryby spolu so soma, a ani to, že pangasius môže jesť. Stačí, že sumec sa môže vystrašiť z takých veľkých susedov. Odporúča sa zaplniť malú rybu, pomôže to sumci sa pohybovať, pretože bude slúžiť ako korisť.

Soma perfektne koexistuje s cichlidami, labo, barbs, nôž na ryby. Ako suseda a vhodný pre dúhu, pomôže udržať akvárium čisté. Obyvatelia sumca strednej vrstvy vody a dúhovka vyzdvihnú jedlo, ktoré spadlo na dno a tým vyčistilo obydlie.

choroba

Žralok sumec, rovnako ako každý živý tvor, je niekedy náchylný k postihnutiu. V podstate sú všetky choroby spôsobené podvýživou.

Najčastejšie tento typ rýb narúša problémy s gastrointestinálnym traktom: otravy a ulceratívne prejavy.

Pred nákupom sumca žraloka potrebuje šľachtiteľ špecializované poradenstvo. Tento druh rýb potrebuje starostlivú starostlivosť, priestranné akvárium a kvalitný filter. Ak sa človek domnieva, že výdavky sú príliš vysoké, nezačínajte sumci. Existujú aj iné druhy rýb, svojím obsahom nenáročné.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno