ZvierAhtate.com

Zistite, ktorá mačka je na svete najdrahšia?

Zoznam drahých plemien mačiekMačky sú veľmi obľúbené domáce zvieratá. Oni fascinujú ľudí svojou milosťou a krásou. A ľudia majú rád nepriateľský, nezávislý a veľmi odlišný charakter mačiek.

Vnútrošpecifická rozmanitosť týchto zvierat je zarážajúca. A to nie je len zásluhou prírody. Mnohé moderné plemená boli chované chovateľmi, ale z tohto dôvodu sa nestali menej atraktívnymi.

Naopak, vzhľadom na ich vzácnosť sú tieto mačky vysoko cenené. Pre právo vlastniť chovateľov sú pripravení rozširovať báječné peniaze. Dnes budeme hovoriť o najdrahších plemenách mačiek.

Maine Coon

Toto nie je najdrahšie plemeno mačiek, ale dnes je veľmi cenené. Tieto zvieratá pochádzajú zo Severnej Ameriky. Americkí chovatelia tvrdia, že toto plemeno bolo chované pred sto rokmi. Ale genetika tieto tvrdenia vyvracia. Podľa najnovších štúdií je plemeno Maine Coon výsledkom prirodzeného výberu. Jedná sa o pôvodných predátorov v Severnej Amerike. Povaha týchto krajín určila vonkajšie znaky plemena, návyky a temperament zvierat. Preto je Maine Coon veľmi veľká a silná. Ak by nemali tieto zručnosti, v zimnom lese nemohli prežiť.

V Rusku boli tieto zvieratá na začiatku 90-tych rokov minulého storočia. Rusi sa zamilovali do tohto plemena s týmito vlastnosťami:

 • Pokojný charakter. Tieto domáce zvieratá nikdy školské a nie sú v rozpore s inými domácimi miláčikmi a veľmi rýchlo zvyknú na majiteľov a snažia sa ich prispôsobiť. Zároveň sa im nepáči, keď sú stlačené. Ak chcú náklonnosť, samotné zvieratá k osobe prídu na kolená.
 • vzdělavatelnost a vychovatelnost. Niektorí majitelia týchto mačiek v úrovni učenia ich zaradili na rovnakú úroveň ako psi.
 • aktivita. Domáce zvieratá sú veľmi zvedavé a radi hrajú. Súčasne sa ich aktivita nemení s vekom.
 • starostlivosť. Napriek hustému a krásnemu kabátu je ľahké sa starať o mainských synov.
 • Schopnosť ľahko nájsť miesto ako vo veľkom dome av malom byte.

Ako sme uviedli vyššie, toto nie je najdrahšie plemeno mačiek. Avšak, pre mačiatka tohto plemena požiadať od 500 do 3 000 amerických dolárov.

Toygger alebo tiger mačka

Toto je jedno z najmladších plemien. Tieto mačky americkí chovatelia odišli na konci minulého storočia. Ich meno nie je márne: tieto mačky sú veľmi podobné malým tigrom. V toegeroch má kožušinový plášť zlatú farbu s tmavými pruhmi.

Tygrové mačky sú veľmi silné. Ich zadné nohy sú dlhšie ako predné, čo umožňuje zvieratám skákať ďaleko.

Ľudia kupujú mačky tohto plemena z týchto dôvodov:

 • Tiger Cat: popisToyičky sú veľmi pohyblivé zvieratá. Rádia hrať veľa, ale vzhľadom na ich hádky, domáce zvieratá nie sú oveľa nižšie ako ich väčší príbuzní. Ale nemali by ste sa báť, pretože tieto mačky nevyrážajú ľudí. Naopak, veľmi radi dávajú teplo majiteľom.
 • Toyičky veľmi milujú deti a sú pripravené hrať s nimi po celý deň.
 • Tieto domáce zvieratá sa cítia skvele v malom byte.
 • Nepotrebujú osobitnú starostlivosť.
 • Toyskí sa dobre s ostatnými domácimi zvieratami.
 • Nie sú žiarliví.

Ceny týchto mačiek sa pohybujú od 2 000 do 5 000 amerických dolárov.

Bengálska mačka

Existujú povesti, že toto plemeno sa objavilo v dôsledku prechodu bežnej domácej mačky a leoparda. Všetci vzdelaní však vedia, že prekročenie medzi druhmi nie je možné. Preto nie je užitočné veriť týmto povesti. V skutočnosti je bengálska mačka výsledkom prechodu divokej bengálskej mačky a domácej mačky.

To nie je najdrahšia mačka, ale v Rusku je to veľmi cenené, pretože je pre našu krajinu veľkou raritou. Avšak nielen rarita určuje jeho vysoké náklady na trhu. Chovatelia ju kupujú z týchto dôvodov:

 • Pôvabné, hladké pohyby a úžasná krása. Tieto mačky sú veľmi podobné leopardom, ale len vzhľad. Majú iný charakter.
 • Bengálovia sú veľmi priveľmi k svojim pánom. Majú tendenciu byť s ľuďmi všade: od spálne až po kúpeľňu. Bengálci doslova chodia za majiteľom na podpätkoch. Sú to skvelí spoločníci.
 • Bengálske mačky sa bavia o vodu a neplatia vodné procedúry spolu s majiteľom.

Priemerná cena týchto domácich miláčikov sa pohybuje od 100 do 1500 USD.

savana

Nemôže byť nazývaná najdrahšou mačkou na svete, ale za cenu je veľmi blízko k tomuto titulu. Mimochodom, bola to najaktuálnejšia savana, ale v roku 2006 bola presunutá z podstavca ďalším predstaviteľom mačacej rodiny. Viac o tom neskôr.

Savannah je výsledkom prechodu divokého servalu, ktorý obýva Afriku a obyčajnú mačku. Z mačky Savannah dostal:

 • Rozmery.
 • Strašný pohľad.
 • Pôvabný a plynulý pohyb.
 • Elegance.

Všetky ostatné znaky plemena dostali od bežnej domácej mačky.

Savannah: popis charakteruToto plemeno je veľmi oceňované po celom svete, keďže jeho zástupcovia sú stále veľmi málo. A rôzne generácie týchto zvierat sú odlišné. Väčšina chovateľov na celom svete chce kúpiť zástupcov generácie F 1. Táto túžba sa vysvetľuje tým, že tieto mačky sú najväčšie a najviac podobné servalov. Pri generácii F2 a nižšej je táto podobnosť menšia. Preto sú ceny takýchto zvierat nižšie.

Treba poznamenať, že mačky generácií F1-F3 sa prakticky nepredávajú. Používajú sa na chov v škôlkach. Môžete si len kúpiť mačky týchto generácií. Existuje však veľká šanca, že zviera bude sterilné. Chovatelia už dávno všimli, že vo všeobecnosti až do roku F6 sa stále viac rodia sterilné samce.

Súčasne, vo všeobecnostiach F 5- F 7, naopak, mačky sú cennejšie. Nepredávajú. Ale mačky týchto generácií možno ľahko kúpiť.

Výrazné znaky savany:

 • Sú veľmi verný a je pripravený nasledovať majiteľa na podpätkoch. Môžu dokonca chodiť po ceste. Tieto domáce zvieratá nie sú proti tomu.
 • Savannah je veľmi priateľský. Milujú ľudí aj iné domáce zvieratá. Ale väčšinou radi hrajú s deťmi.
 • rubáš nemajú strach z vody.

Pre právo vlastniť takéto domáce zvieratá bude musieť zaplatiť od 3000 do 5000 amerických dolárov.

Ruská modrá mačkaJedná sa o jedno z najpopulárnejších plemien na svete. Nikto nevie o svojom pôvode. Je známe len to, že pochádza z Arkhangelského a je jedným z najstarších plemien. Avšak dokumentárny dôkaz ruských modrých mačiek pochádza z druhej polovice 19. storočia. Toto sa týka zmienky o plemenách v kronikách anglických chovateľov mačiek.

Po celom svete sa ruské modré plemeno hodí pre nasledujúce kvality:

 • Ruská modrá mačka: popisTieto domáce zvieratá sú veľmi pekné aktívne a priateľské. Zároveň nemajú obťažovať svojich majiteľov, ktorí vyžadujú pozornosť. V prípade potreby sa budú baviť.
 • Ruské modré mačky sú ideálne pre ľudí, ktorí nie sú doma po dlhú dobu: po tom všetkom, tieto domáce zvieratá dokonale tolerovať osamelosť.
 • Tieto mačky sú veľmi zvedavý a chytrý. Pečlivo skúmajú správanie hostiteľa a potom ho chápu "polovičné slovo".
 • Ruské modré mačky dokonale chytiť myši, preto je výhodné ich nechať v súkromných domoch.
 • Starostlivosť o ne nie je ťažké. Okrem toho v domácich zvieratách dobré zdravie.

Priemerná cena ruskej modrej mačiatky je 2 000 amerických dolárov.

Chuazi

To nie je najdrahšia mačka na svete, ale rozhodne nie je najlacnejšia mačka. Mačiatko tohto plemena stojí ako zbrusu nové auto!

Chauzy je indikátorom stavu. Majiteľ takého domáceho maznáčika môže byť hrdý, pretože vlastní mačku, ktorá je súčasťou 5 najdrahších mačiek na svete.

Je to mladé plemeno. Bola uznaná až v roku 2003, ale už dávno predtým sa venovala chovu. Podľa oficiálneho popisu týchto mačiek pochádzali z trstiny mačiek, ktorí sa s hlavnou a hlavnou šliapali domáce mačky. Hybridy, ktoré sa objavili z takýchto vzťahov a stali sa zakladateľmi nového plemena.

Chuazi: popis znakuPo dlhú dobu sa hybridy nevenovali pozornosti, ale v určitom čase si americkí chovatelia všimli svoju krásu a začali chovať tieto zvieratá. Zároveň sa chovatelia snažili zachovať vonkajšiu krásu trstiny, ale získali iný charakter. Ich experimenty boli úspešné. Hneď po uznaní sa toto plemeno stalo veľmi populárnym po celom svete.

Chauzy sú považované za jedného z najlepších spoločníkov. Malo by sa však pamätať na to, že majú veľa divokej krvi, čo ich robí niekedy spáchaním nepredstaviteľných činov. Obzvlášť tieto zvieratá častejšie vytvárajú rezervy. Šikovne tiahnu jedlo a schová sa niekde v dome. Netreba dodávať, že po určitom čase začínajú mačacie obchody čuchať.

Chauzy veľmi miluje hostí. Kvôli komunikácii s ním sú pripravení dokonca pritiahnuť sa k svojim nezlučiteľným nepriateľom - psom.

Tieto domáce zvieratá sa cítia skvelé vo veľkých súkromných domoch, ale v bytoch budú stratené.

Priemerná cena týchto domácich spoločníkov je od 8 000 do 10 000 amerických dolárov.

elf

Toto je veľmi mladé plemeno. To bolo oficiálne zaregistrované až v roku 2006 a dokonca až vtedy v TICA. Medzinárodné organizácie ho ešte neuznávajú. Elfovia sú hybridy získané z križovania amerických Curls s kanadskými sfingami.

Sú to veľmi zriedkavé zvieratá. Väčšina obyvateľov žije v Severnej Amerike. Všetky škôlky, kde sa chovajú, sú v USA. V prípade mačiatok odtiaľ chovávajú chovatelia z iných krajín. Elfovia sú veľmi spoločenské zvieratá: sedia na kolenách s potešením, ale vo veľkej rodine nedávajú prednosť niekomu samému. Milujú všetkých ľudí žijúcich v dome s rovnakou silou. S ostatnými zvieratami sa škriatkovia dokonale zdokonaľujú, ak vyrastali vedľa nich.

Tieto domáce miláčikovia veľmi radi hrajú, ale neprejavujú svoju činnosť nadmerne. Ak vidia, že niekto sa zaoberá niečím, nebudú ho obťažovať. Nie je ľahké starať o elfov. Pretože nemajú prakticky žiadnu vlnu, zmrazia. Pre nich v dome bude musieť zorganizovať teplý roh s gaučom, oplotené vysoké strany. Ideálnou možnosťou je teplý dom. Tieto zvieratá nemajú radi koncept. Z nich sa ochorejú a zomierajú.

Priemerná cena mačiatok Elf je 2500 dolárov.

Asher

Toto je najväčšia a najdrahšia mačka na svete. Bola to akhera, ktorá odňala titul najdrahšej mačky na svete pri savane.

Mačky tohto plemena boli chované v roku 2006. Ak savana vyviedla pri prechode servalu a domácej mačky, tvorcovia Ashera prešli serval a bengálsku mačku na plemeno. Celkovo chovatelia dostali len väčšiu škálu savany a pri tejto príležitosti v roku 2008 vypukli obrovské škandály, čo však neovplyvnilo náklady na nový hybrid. Navyše dopyt po pleme dizajnérov na celom svete narástol ešte viac. V súčasnej dobe predstavitelia družstva Asher pochádza z 22 000 až 125 000 dolárov.

Veľkosti týchto zvierat ohromujú:

 • Výška v kohútiku môže byť až 1 meter.
 • Hmotnosť do 15 kg.

AsherZvykmi a pohybmi je táto mačka skôr ako lvice. Vyzerá veľmi striktne. Nezohľadňuje však povahu zvieraťa. A on je úplne rovnaký ako normálna mačka. Asher rád ležal na slnku, jemne si hra s deťmi, prechádzal. Dokonca vám umožňujú chodiť na vodítku.

Ashera jedla nejaké jedlo. Nepotrebuje žiadne špeciálne jedlo.

Jedinou nevýhodou mačky je udržať ju v priestrannej miestnosti.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno