ZvierAhtate.com

Výhody a nevýhody tichých kompresorov pre akvárium

Výhody a nevýhody bezhlučných kompresorovKompresor (prevzdušňovač) je nevyhnutným vybavením pre takmer akékoľvek akvárium. Samotné ryby, okrasné rastliny a iné živé bytosti, ktoré žijú v akváriu, dýchajú kyslík. Ak sa však v prírodných nádržiach vyrába vo veľkom množstve rôznymi podvodnými rastlinami, potom v tomto malom uzavretom systéme, ktorý je domácim akváriom, tento proces nie je taký aktívny.

Aby sa ryby cítili dobre, akvaristi kupovali kompresor. Tento prístroj nasýti vodu kyslíkom pomocou umelých prostriedkov.Ako sú to kompresory pre akvárium? Dnes je mnoho druhov akvarijných kompresorov:

  • podľa miesta (mimo alebo vnútri akvária) sú rozdelené na vonkajšie a vnútorné;
  • podľa typu napájacieho zdroja - elektrického (musia byť pripojené k sieti) a samostatného (pracovať s batériami);
  • formou mechanizmu - vibrácie a piestu.

Tiché kompresory pre akvárium

Hlavná nevýhoda významná časť akvarijných kompresorov, bez ohľadu na ich typ - to je značná úroveň šumu, ktorú zariadenie vydáva počas prevádzky. A ak počas dňa tento monotónny zvuk nie je viditeľný, v noci to môže veľmi zasahovať, najmä tam sú malé deti, ktoré spia v miestnosti. Problém hluku je tiež naliehavý pre akváriá inštalované v kancelárii: konštantné zvukové pozadie môže interferovať s operáciou. Preto sa mnohí rozhodli pre tiché kompresory pre akvárium.

Resun LP-100Membránový kompresor je považovaný za jeden z najhlučnejších, takže ak je problém pre ticho relevantný pre vás, je lepšie zamerať sa na iný model. Má však niekoľko výhod, ktoré majiteľom akvarijných rýb venujú pozornosť: je to jeho vysoká účinnosť, hospodárnosť kvôli nízkej spotrebe elektrickej energie, dlhej životnosti.

Piestové kompresory pre akváriá sú dnes v čele medzi nehlučným modelom. V poslednej dobe úspešne súťažia pezokompressory, ale majú malú kapacitu a nebudú vhodné pre akvárium s objemom viac ako dvesto litrov.

Ak chcete nasýtenia kyslíkom veľký (nad 150 litrov) nádrž, majitelia sa často uchyľujú k trikom: nastavte ju dva prevzdušňovacie zariadenia (a v niektorých prípadoch i viac). V tomto prípade si môžete kúpiť dve rôzne zariadenia: jednu membránu a druhý piezokompresor alebo piest. V tomto prípade je hlučnejší model môže obsahovať deň, kedy sa neobťažuje nikoho, a tichý prístroj - v noci.

Ako inak môžem uhasiť hluk kompresora?

  • Ak ste zakúpili externý kompresor pre akvárium, môžete znížiť hluk tým, že jeho vibrácie zaniknú, ak pod ním umiestnite malú gumovú podložku. Môžete použiť napríklad starú podložku pod myš alebo kus jogovej podložky.
  • Niektorí fanúšikovia akváriových rýb vo všeobecnosti nesú prevzdušňovač do inej miestnosti. Vzduch v tomto prípade príde na neho na špeciálnom potrubí. Toto rozhodnutie však nie je vhodné, pretože vyžaduje vysoký výkon a spotrebu energie zo zariadenia.

Kompresory pre veľké akváriá

Schego Optimal

Schego OptimalTo je jedno z najpopulárnejších riešení medzi majiteľmi akvarijných rýb. Vhodné pre akváriá rôznych veľkostí: od najmenších (50 litrov) po veľké (300 litrov). Výkon zariadenia je 5 W, zatiaľ čo dosahuje kapacitu až 250 l / h. Úroveň vibrácií počas prevádzky je nevýznamná, čo robí tento prevzdušňovač takmer úplne tichým. Regulácia prietoku vzduchu je možná. Nohy robia kompresor stabilnejším a v prípade potreby ho môžu vertikálne zavesiť na stenu. Membrána takéhoto kompresora je veľmi dlhá a predfilter je ľahko vymeniteľný, preto jeho životnosť bude dlhá.

Ak je takáto potreba, môžete si navyše kúpiť splitter a pripojiť zariadenie k dvom alebo viacerým akváriám.

Medzi nedostatky Toto zariadenie zaznamenáva len značné náklady, ale je kompenzované vysokým výkonom a odolnosťou.

Eheim

Toto akvárium Nemecký kompresor Môže sa používať aj v akváriách rôznych veľkostí: od 50 do 400 litrov. Pracuje tiež veľmi ticho. Spotreba energie - 5 W, produktivita - až 400 litrov za hodinu. Pomocou špeciálneho postrekovača, ktorý sa dodáva so súpravou, môžete upraviť veľkosť vzduchových bublín v závislosti od potrieb akvarijných rýb a rastlín. Podľa spotrebiteľov, ak robíte veľkosť bubliniek najmenší, potom budú prasknúť veľmi ticho, čo tiež pomôže znížiť hluk.

Nedostatok prevzdušňovačov tohto výrobcu nie je tak odolný ako konkurencia, membrány, ale v prípade potreby sa ľahko menia.

JBL ProSilentKompresor JBL ProSilentV rade kompresorov výrobca akvarijné techniky predložené v 5 modeloch s rôznou úrovňou výkonu: najmenší - 50 litrov za hodinu, najväčší - 400. Neexistuje žiadna možnosť nastavenia prietoku vzduchu, ale to nie je nutné: stačí vybrať ten správny kompresor do akvária s potrebnou úrovňou napájanie. Znížte hladinu hluku vydanú zariadením, umožnite špeciálnu konštrukciu nohy a tlmiča výfuku. Spotreba energie je v rozmedzí 2,3 - 5,5 W. Obsahuje rozprašovač, spätný ventil a hadicu.

golier

Jeden z vodcov medzi kompaktnými a tichými akváriovými prevzdušňovačmi. Hladina hluku spôsobená zariadením nepresahuje 10 decibelov, takže v žiadnej miestnosti nebude počuteľná. Kapacita kompresora môže dosiahnuť 200 litrov za hodinu. Jeden z týchto rozdielov - môže vytvoriť stĺp vzduchu až 80 cm vysoký, čo umožňuje použiť v stĺpcoch akvária - vytvoriť krásne stúpajúce pásy vzduchových bublín. Tento typ kompresora má tiež systém, ktorý vám umožňuje regulovať tok vzduchu.

Výrobcovia zabezpečili ľahkú výmenu filtra - to môže byť vykonané nezávisle, bez nutnosti volania špecialistu alebo použitia dodatočného vybavenia.

Kompresory pre akváriá s malým objemom

AQUAEL

Kompresor pre akváriumTento výrobca pôsobí na trhu s akvarijnou technikou už viac ako 30 rokov a zaslúžene si vstupuje do piatich najlepších miest. Zvážte model kompresora pre akvárium OxyBoost AP - 100 Plus - medzi mnohými majiteľmi rýb sa považuje za najlepšie. Model je vypočítaný pre malé akváriá - s objemom od 10 do 100 litrov - spotrebuje len 2,5 wattov. Objem vody obohatenej kyslíkom je 100 l / h. Model má pomerne malú veľkosť a prítomnosť gumových nôh umožňuje znížiť výsledné vibrácie počas prevádzky.

Avšak napriek tomu používatelia stále zaznamenávajú prítomnosť hluku počas prevádzky, takže ak potrebujete tichý kompresor, mali by ste venovať pozornosť iným modelom. Ďalšou nevýhodou modelu je to, že nemá regulátor prietoku. Avšak pre akváriá malého objemu to nie je kritické.

Dophin

Poľský výrobca, veľmi populárne v Rusku. Jeden z najlepších modelov tichých kompresorov pre akvárium, prezentovaný v rade vybavenia tejto spoločnosti - AP1301. Spotreba energie - 1,8 W, môže byť použitá v akváriách s objemom 5-125 litrov, výkon tohto modelu je 96 l / h. Používatelia zaznamenajú takmer úplnú absenciu šumu počas prevádzky tohto kompresora.

Sicce

Tento výrobca by mal venovať pozornosť kompresorom pre akváriovú líniu AirLight. Vďaka unikátnemu dizajnu a špeciálnym nohám, všetky modely kompresorov tejto línie prakticky nevytvárajú žiadne vibrácie a nízka hladina hluku zostáva vo zvislej polohe. Všetky modely môžu prispôsobiť výkon a tiež ich pripojiť k niekoľkým akváriám. Celkový objem akvárií by nemal prekročiť maximálne prípustné hodnoty pre každý model.

Takže sme považovali za najobľúbenejšie modely kompresorov pre akvárium na ruskom trhu. Vzhľadom na širokú škálu nástrojov s rôznymi charakteristikami môže každý vlastník rýb nájsť vhodnú možnosť pre seba alebo zvoliť kombináciu zariadení, ktoré budú fungovať v optimálnom režime.

Na záver treba povedať, že v prípade núdze Každý majiteľ akvária by mala mať k dispozícii náhradný kompresor na batériu či batérie: v prípade zlyhania hlavného zariadenia alebo výpadku elektrickej energie je možné rýchlo nahradiť stacionárne prevzdušňovacie zariadenia a poskytujú pohodlie ryby.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno