ZvierAhtate.com

Brazílsky putujúci pavúk vojak

Brazílsky putujúci pavúk - vzhľadPo dlhú dobu "čierna vdova" držala palmy medzi nebezpečnými jedovatými pavúkmi. Musel však rozdeliť šampionát s nebezpečným, brazílskym putujúcim pavúkom. Spider-vojak, bežec, banán - to je meno hrozivého vraha článkonožcov po celom svete.

V Guinessovej knihe rekordov je známa jeho virulencia. Osemdesiatpäť percent uhryznutí je smrteľné. Pre veľkú radosť je tento druh rozdelený do obmedzenej oblasti.

Brazílsky cestujúci pavúk

Existujú dva typy:

 • skákanie - pohyb s ostrými skokmi;
 • spustiť.

Vzhľad a biotop

Prut článkonožcom netkne siete. Jeho meno bolo kvôli neustálemu pohybu. Výsledkom je zmena farby. Častejšie má farbu piesku, červeno-hnedú, hnedasto-hnedú.

Cefalotorax je relatívne malý. Brucha je veľká. Dlhé, hrubé a chlupaté končatiny.

Veľkosť dosahuje až 15 centimetrov, čo sa rovná dlaniu dospelého.

Agresívny brazílsky pavúk - smrteľne jedovatýStrednú a Južnú Ameriku, jeho časť tropického lesa je najviac prijateľná pre bývanie. Veľmi často Sledujte Spider Soldier v domácnostiach. Dostane sa do šatní, skrýva sa v krabiciach z podprsenky alebo vrecúšok z odevov. Plazí sa do vecí rozptýlených na podlahe a na samotných miestach v miestnosti (skrine, pivnice, úžitkové miestnosti, garáže).

Prakticky po celú dobu putuje, pohybuje sa z jedného miesta na druhé. Páči sa tmavý čas dňa. Počas tohto obdobia sa cíti lepšie. Noc aktívne loví. Deň sa snaží zostať v tieni, skrýva pod protokoly, prechádza pod skalami, hľadali na odľahlom mieste, kde nikto nejde hneď, spaľujúcim lúče slnka.

Reprodukcia a výživa

Pavúky sú dvojdomé. Prilákať pozornosť mužského muža vykonáva určitý tanec. Farba samice Trochu jasnejšie, ako u mužov. Muž je oveľa väčší ako žena a má extra pár končatín, ktoré používa počas kopulácie.

Názov banánového pavúka bol spôsobený jeho prednosťou na banány. Opakovane nájdené v baleniach s týmto ovocím.

Strava sa skladá z:

 • hmyz;
 • malé exempláre toho istého druhu;
 • jašterice;
 • žaby;
 • malé hlodavce;
 • štrajk malých vtákov náhodne letí do zóny jeho prístupnosti.

Smrteľný jedBanana Spider - VlastnostiVzhľadom na vonkajšiu nepríjemnosť a lásku hrať skryť a hľadať, stretnutia s týmto článkonožcom sú vždy nečakané a končiac bohužiaľ pre hľadajúceho. V obydlí človeka prechádzky v hľadaní mieru a pokoja. Neočakávane objavený pavúk nemá na výber. Stav pavúka je vždy zameraný na lov. Pavúk je agresívny, ale napadne obeť väčšiu ako ona len v prípade blížiaceho sa nebezpečenstva. Okamžite nastane bojový postoj a zdvihne predné labky smerom k obeti. Beží rýchlo pre pavúka a môže tiež skákať na slušnú vzdialenosť.

Jeho silný jed vedie k paralýze dýchacích svalov, čo vedie k udušeniu a smrti. Od momentu kousnutia až po smrteľný výsledok prechádza z 2 na 6 hodín.

Uhryznutá osoba by mala byť okamžite preukázaná lekárovi.

Prvými príznakmi sú:

 1. bolestivé uhryznutie;
 2. závraty;
 3. ťažkosť pri dýchaní;
 4. zvýšený tlak;
 5. nevoľnosť.

Jedna z obetí uhryznutia brazílskeho pavúka sa podelila o svoje dojmy.

V roku 1998 23-rok-starý chlap triedený krabice s banánmi. V jednom z nich sa ukrýva brazílsky pavúk. Znepokojil sa a vydal sa do ruky mladého muža. Ako chlap opisuje jeho stav: "Bite podobne ako bodka, veľmi hlboké. Okamžite sa objavili závraty, hrudník silne stlačený, čo bolo ťažké dýchať. Tlak sa zdvihol tak, že tlkot srdca porazil v hrudníku. " Nehral hlavu a ihneď požiadal o pomoc. Život bol uložený. V nasledujúci deň bol prepustený z nemocnice.

Putujúci brazílsky pavúk - ako rozoznaťV modernej medicíne existuje protijed pre tento vrah, je tiež toxický a spôsobuje určité dôsledky pre telo. Pre dospelého, silnú osobu, kousnutie spôsobuje najsilnejšiu alergickú reakciu. Veľmi desivé pre deti, chorých alebo starších ľudí.

Pre obyvateľov Ruska, stretnutie s brazílske monštrum neohrozí, klímy šetrí. Ale teraz mnoho Rusov láska cestovať. Pritiahnite exotické miesta a tropické zemepisné šírky. A môže sa s ním stretnúť, navštíviť Brazíliu, Južnú Ameriku. Do týchto zón je vždy potrebné zamyslieť sa nad bezpečnosťou. Pamätajte, že brazílsky bežca-pavúk rád usadil v dome. S osobitnou starostlivosťou musíte skontrolovať veci a škatule v skriniach. Keď sa stretnete, nikdy v žiadnom prípade nevykonávajte ostré pohyby a neberte ich do ruky. Pokúste sa vytiahnuť z miestnosti a znova skontrolovať šatník na prítomnosť iných brazílskych bojovníkov pavúkov.

Ak cestujete do ktorejkoľvek krajiny, študujte s ktorými hmyzom stretnete. Doprajte si sami liekov, aké lieky môžete užívať a čo nie. Porozprávajte sa so svojím lekárom o vašom zdraví. Väčšina nepríjemných momentov pochádza z našej neznalosti nášho tela. Južné krajiny - to je určité riziko.

Vedci stále zistili prínos jedu pre ľudí. Na jeho základe sa drogy vyvíjajú, ktoré pomáhajú naša silná polovica získať moc človeka. Jed z tohto pavúka môže vstúpiť do Guinnessovej knihy rekordov, aby vytvoril lieky na zvýšenie potencie.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno