ZvierAhtate.com

Ako pochopiť a zistiť, že mačka je tehotná?

Tehotná mačkaPo ukončení kočky alebo po plynutí času po plánovanom párení s mačkou, bude každý majiteľ zmätený tým, či je jeho zviera tehotná. Včasné odhalenie tejto zaujímavej situácie umožní majiteľovi poskytnúť pohodlné podmienky pre mačku, umožní vypočítať približný dátum pôrodu a v prípade potreby vylúčiť choroby a patológie. Pri určovaní vlastníka tehotenstve mačička môžu pripraviť na doplnenie rodiny.

Fakty o tehotenstve mačiek

  • Mačka čaká na mačiatkaTehotenstvo trvá od 56 do 70 dní.
  • Ak sa žena nenarodila 72 dní po údajnom počatí, je potrebné okamžite kontaktovať veterinára. Možno budete potrebovať cisársky rez.
  • Existujú situácie, kedy počas tehotenstva začína estrus estrusom a vzniká koncepcia. Pri narodení spravidla predčasné mačiatko neprežije.
  • Mačka v pozícii je v medicíne kontraindikovaná. Všetky liečebné terapie je potrebné urobiť vopred.

Známky tehotenstva a ako vedieť, že mačka je tehotná?

Známky tehotenstva u mačkyAko môže určiť, Je mačka tehotná? Nie je to tak ťažké, ako sa zdá. Rozpoznať prvé príznaky pravdepodobne nie skôr ako 21 dní po počatí. Predtým neboli pozorované žiadne vonkajšie príznaky.

Po uplynutí troch až štyroch týždňov po plánovanom párení sa samica výrazne zvyšuje chuť. Mačka neustále chce jesť. To je spôsobené tým, že potreby tela mnohokrát Zvýšenie v súvislosti s aktívnym vývojom embryí.

Tehotenstvo vo Fold mačkáchČastým príznakom tehotenstva u mačiek je nevoľnosť a zvracanie. To je spôsobené tým, že hormonálne zmeny zvieraťa, ako aj v súvislosti so zvýšením v maternici stláča niektoré vnútorné orgány. Zviera je však zvyčajne choré pri počiatočných podmienkach. Po chvíli sa prispôsobí a všetko sa vráti do normálu.

Cat očakáva mačiatkaMnoho majiteľov mačiek čaká na charakteristické zvýšenie brucha po párení, čo je najviditeľnejšie vizuálne znamenie, ale toto sa prejavuje iba po päť týždňov tehotenstva. Zviera je značne zaoblené, zvlášť je veľmi pozoruhodné u mačiek s krátkymi plemenami.

Ak je žena s načechraným kabátom, potom sa po piatom týždni môže prehliadnuť jej žalúdok. V tomto prípade môže určiť tehotenstvo palpácia žalúdok.

Skúsený majiteľ môže ľahko určiť zaujímavú pozíciu domáceho mazlíka pomocou palpácie brucha. Len to spravte správne nesmierne opatrne, pretože s jedným nepríjemným pohybom je celkom možné spôsobiť potrat alebo mačku poškodiť. Ak je majiteľ v takejto štúdii neskúsený, je najlepšie kontaktovať špecialistu na veterinárnej klinike.

Mačka spíĎalšou vizuálnou indikáciou je zmena mliekareň žľazy. Skúsení majitelia vedia, že normálna farba bradaviek v samičke sa nelíši od farby kože, po oplodnení sa zmenia mliečne žľazy. 3-4 týždňov po počatí, ženské bradavky zvyšuje, otočte žiarivo ružové alebo červené.

Niekedy sa stáva, že sa zmenia iba niektoré bradavky. Toto sa považuje za normu.

Mačka na uliciAk je mačka mladá a rodí prvýkrát, tieto zmeny sú osobitne odlišné. Farba bradaviek sa stáva veľmi intenzívna. V neskorom tehotenstve môže kolostrum unikať z bradavky.

V tehotenstve sa mačka mení nielen na fyzickej úrovni, mení sa znak. Tehotná žena sa neustále snaží upútať pozornosť majiteľa, neustále vyžaduje pohladenie.

Mačky rôznych plemienAk však mačka nie je v dome, ale existujú aj iní obyvatelia, tehotná matka môže byť mimoriadne naladená agresívne.

Jedným z zjavných príznakov tehotenstva v hustom pytóne je jeho konštanta ospalosť. Zviera spí takmer neustále, stáva sa oveľa menej aktívne ako obvykle.

Treba povedať, že zastavenie tepla neznamená úspešné koncepcie, ale môže byť aj indikátorom, ak existujú iné znaky.

Tehotná mačka jíUrčovanie impregnácie vašej obľúbenej mačky je veľmi jednoduché. Na posledné podmienky tehotenstva mačky je malé zviera hniezdo.

K tomu dochádza spravidla tri týždne pred dátumom doručenia. Mačka aktívne vyhľadáva teplé útulné miesto a tiež sa ukrýva v tichých rohoch.

Diagnóza tehotenstva

Diagnóza tehotenstva mačkyNapriek množstvu vizuálnych znakov, na ktorých majiteľ môže určiť tehotenstvo svojej mačky, nie sú výlučne spoľahlivé. Ako pochopiť, že mačka je tehotná?Včasná diagnóza tehotenstva je mimo silu skúsených veterinárov. Na diagnostikovanie zaujímavej polohy pet je možné najskôr dvadsať dní po údajnom počatí.

Na získanie spoľahlivých informácií je potrebné vykonať zvláštny ultrazvuk, ktorý dá stotožrú odpoveď na otázku záujmu.

Mačka pred pôrodomPred vykonaním ultrazvuku potrebuje mačka pripraviť. Toto je povinné oznámiť veterinárnemu lekárovi. Ultrazvuk potvrdí nielen skutočnosť o tehotenstve mačiek, ale dá aj odpoveď na otázku, koľko mačiatok čaká na budúcu matku. Táto štúdia tiež ukáže možné patológie vo vývoji a v prípade potreby umožní včasnú pomoc.

Niektorí chovatelia sa pýtajú, ako sa dozvedieť o tehotenstve domáceho maznáčika test? Prirodzene, toto sa netýka testov, ktoré používajú ženy. Teraz vo veterinárnych drogériách je celkom možné nájsť test pre mačky a psy.

Avšak táto metóda nedáva vo výsledku stopercentnú istotu. S takou chorobou, ako je ovariálna cysta, môže test vykázať pozitívny výsledok, ktorý bude nepravdivý.

Fetálne mačacie tehotenstvo

Mačka plemena SphynxČasto sa stáva, že majitelia mačiek zaznamenávajú veľa príznakov tehotenstva mačiek, ale po chvíli sa narodenie nevyskytuje. Takáto situácia u veterinárov sa nazýva "falošné tehotenstvo". Táto patológia ovplyvňuje duševný aj hormonálny systém šelmy. Neoplodnená žena prechádza všetkými známkami blížiaceho sa hnojenia.

Príčiny takéhoto patologického falošného tehotenstva:

  • párenie s kastrovanou alebo neproduktívnou mačkou;
  • nesprávna práca hormonálneho systému;
  • stres v zvierati;
  • žije na rovnakom území s inou tehotnou mačkou.

Biela tehotná mačkaS falošným tehotenstvom zviera tiež veľa, málo sa pohybuje a vyžaduje pozornosť. Dva mesiace po navrhovanom párení zviera hniezdo. Môže dokonca pozorovať rast žalúdka a z bradaviek sa môže objaviť aj kolostrum. Vo všeobecnosti sú všetky príznaky rovnaké ako v skutočnom tehotenstve.

Táto situácia veľmi komplikuje včasné zistenie patológie v dôsledku skutočnosti, že mnohí majitelia, ktorí vidia príznaky tehotenstva, odmietajú používať ultrazvuk. Falošné tehotenstvo môže diagnostikovať len zverolekár, na základe výsledkov ultrazvukového vyšetrenia maternice.

Krásna mačkaTáto štúdia určuje absenciu embryí v maternici a prítomnosť patológie. Ošetrenie vykoná kvalifikovaný veterinár. Liečba bude závisieť od príčiny výskytu falošného tehotenstva. Často sa musia uchádzať hormón drogy.

Ak chcete zistiť falošnú graviditu ultrazvukom mačka na veterinári by malo priniesť 4 týždne po tom, čo údajnej počatia.

príhodný diagnostika tehotenstvo u mačky umožní majiteľovi vytvoriť potrebné komfortné podmienky pre domáce zviera, vylúčiť možné patológie a získať zdravé potomstvo po pôrode.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno