ZvierAhtate.com

Ako nahrať mačiatko, aby sa skáčalo a poškriabalo

Ako môžete odstaviť mačiatkaVšetky mačiatka skus. Dôvody pre to sú rôzne, ale hlavnou vecou je, že chcú len hrať. Ďalšou otázkou je, ako a čo skrývajú. Ak mačiatko, alebo ešte horšie, dospelá mačka začne hrýzť a poškriabať a spôsobiť vážne škody majiteľovi, stojí za to premýšľať o tom, čo sa stalo zle a ako napraviť situáciu. Bola to odpoveď na otázku: "Ako mačiatko odstaviť, aby sa kousalo a poškriabalo" a tento článok bol vytvorený.

Skôr ako začnete riešiť problém, musíte sa pozrieť späť a premýšľať o tom, čo presne spôsobilo toto správanie domáceho maznáčika a následne pochopiť,, ako nahradiť mačiatko na poškriabaniu a uhryznutiu.

Príčiny agresívneho správania mačky

  1. Zachovaný spôsob správania.
  2. Predčasné odstavenie z materského mlieka.
  3. Agresívne vzťahy v rodine.
  4. Zdesenie.
  5. Nepríjemné lahanie.

1. Zachovaný spôsob správania.

Pokaždé, keď hráme s malým mačiatkom, z nejakého dôvodu nevenujeme pozornosť tomu, že sa takmer vážne pokúša zahryzovať alebo škrabať. Avšak tým, že mu to umožní, požiadame ho o ďalšie správanie. V budúcnosti v tejto veci neuvidí nič hrozné. A budeme premýšľať, ako nahrať mačiatko na uhryznutie.

Aby ste zabránili takýmto následkom alebo aby ste mačiatko zanechali zlé správanie, musíte dodržiavať niekoľko jednoduchých pravidiel:

  1. Škrabance a škrabance mačiatkaZabráňte tomu, aby mačiatko kousalo alebo poškriabalo, a to v okamihoch, keď sa ozve hlasný zvuk, kričí alebo rozstrekuje. Neporazujte zviera akýmkoľvek spôsobom, pretože to môže byť len viac vzrušené.
  2. Zmeňte cieľ útokov mačiek. Ak mačiatko nemá nič na hranie, potom je cieľom hry, vybrať si ruku alebo nohu. Aby ste ho mohli odobrať, skúste mu ponúknuť ďalšiu možnosť hry. Kúpiť mu písařku, loptu, zaveste luk na dvere. Čokoľvek, čo má mačiatko záujem hrať. Ak mu nedávajú dostatok pozornosti, potom nebude musieť hľadať spôsoby, ako sa baviť.
  3. Kedykoľvek mačka napadne končatinu, predstieraj, že cieľ, ktorý útočí, je mŕtvy. V takom prípade stráca túžbu pokračovať v hre a všetko, čo urobí - nájsť zaujímavý cieľ alebo povolanie.

Môžete teda dať mačke pochopiť, že hry s vašimi rukami a nohami - to nie je najlepšia voľba všetkých dostupných a odtrhne sa od nej.

2. Predčasné odstavenie z materského mlieka

Ak dostanete mačiatko vo vašich rukách, ktoré bolo od vašej matky exkomunikované, potom s najväčšou pravdepodobnosťou od neho nedostala veľmi dôležitú lekciu: "Nemôžete vždy dostať to, čo chcete." Ak chcete mačiatko naučiť, mačka sa postupne začne prevádzať z mlieka na pevné jedlo. Preto chápe, že môže robiť všetky akcie len s jej povolením.

Ak ste začali dávať pevné potraviny, potom s najväčšou pravdepodobnosťou zviera zlikvidovalo. V tomto prípade je ťažké odradiť dospelú mačku od boja. Je jednoduchšie, aby sa táto chyba nepodarilo od začiatku. Môžete to urobiť pomocou dvoch možností: opustiť mačiatko mačkou až do chvíle, kedy ho trochu nezvýši alebo koľaj.

3. Agresívne vzťahy v rodine

Ak v rodine, kde žije mačiatko, zlé vzťahy medzi sebou, nie je prekvapujúce, ak sa začne správať agresívne. Ak chcete zmeniť svoje správanie, musíte znížiť agresivitu v rodine, v ktorej žije mačka. Ak sa zviera vždy stretne s agresiou, aj keď to nie je nasmerované na neho, potom sa intuitívne bude správať primerane. Nemôžu čakať od pokojného správania zvierat, ak sú sami neustále v agresívnom stave.

4. StrachPrečo mačiatka kousnuPrečo zvieratá napadajú ľudí? Hlavným dôvodom vo väčšine prípadov je sebaobrana. V tomto prípade nemôžete očakávať, že to bude útok na spôsob hry. Môže byť obhajovaná v prípade, že bola vystrašená novou situáciou, novými ľuďmi alebo hlukom.

Je to veľmi jednoduché - nechajte mačiatko pochopiť, že nie ste jeho nepriateľom. Je potrebné mu dať jedlo z rúk a zbaviť sa dráždivých látok, ktoré ho obklopujú.

5. Nepríjemné lahôdky

Ak pohladíte mačiatko "proti vlne" alebo na nevhodných miestach, potom to veľmi silne odolá a začne hrýzť "páchateľa". Môže sa stať, že mačka nebude v nálade na samom okamihu, keď sa rozhodnete maznať a dotknúť sa, kde on nemá rád. Vždy pozorujte náladu domáceho maznáčika, keď ho hladíte na jednom alebo druhom mieste, a ak sa začne rozhnevať, keď si žehnete jeho brucho, možno má tam citlivé miesto.

Tipy na to, ako mačiatko odstaviť, aby sa pokušilo a poškriabalo

1. Zmeňte cieľ hry

Ako už bolo povedané vyššie, mačka sa neškrabá a neškrtí, urobí to tak, aby to bolo napadol niekoho alebo niečo iné ako vy. Kúpte si nejakú hračku, ktorá ju odvádza, napríklad mäkkú hračku, luk na strunu alebo laserový ukazovateľ. Neskôr sa bude odchyľovať od útoku na pána a bude sa zabávať len s hračkami.

2. Zavedenie veľkého množstva rôznych hier

Ak mačka nemá čo robiť, je pravdepodobnejšie, že sa bude hrať s vami, keď sa bude škriabať a hrýzť. Ak si ho vezmete s niečím zaujímavejším, môžete mu odviesť pozornosť a urobiť to tak unavené, že mačka nebude mať silu napadnúť vás a vaše končatiny.

3. Nechajte ho vyprovokovať

Z nejakého dôvodu majitelia často hrajú s malými mačiatkami, akoby to neboli hra, ale skutočný boj. Pazúry zvieraťa nemôžu ublížiť, takže sa zdá smiešne. Ale všetko sa mení, keď sa tesáky a pazúry mačiatka stanú ostrejšími a začnú spôsobovať skutočné poškodenie kože. Aby ste sa na to nedostali, musíte prestať hrať s mačiatkom, je to ako skutočná bitka. Ak mačiatko chce hrať, potom to urobte jemnejšie buď s použitím hračiek.

4. Získajte ďalšie zvieratá

Ak má zviera nejakú osobu, s ktorou sa bude hrať, potom je cieľom vaše končatiny. Táto možnosť je 100% vyrieši tento problém. Ďalšie mačiatko, ktoré sa dostalo do rodiny, zachytilo väčšinu pozornosti a stalo sa ideálnym priateľom pre hry. Keď opustíte dom, nemusíte sa obávať toho, že váš zviera zostane sám a môže to urobiť, pretože bude mať čo robiť - bude sa hrať so svojím druhým domácim miláčikom.

5. Zodpovedne používajte pravidlo mrkvy a palice

Vzdelávanie mačiatkaKeď zviera začne hrýzť a poškriabať, kričať na neho, alebo ešte lepšie, použite sprej s vodou. Jedná sa o jedno z najsilnejších trestov, ktoré môže mačka dostať. Potom bude pes pred útokom intuitívne pochopiť, že hneď po tom bude nasledovať trest. Hlavná podmienka - trest by mal nasledovať bezprostredne po neposlušnosti, aby sa mačka pripojila k útoku.

Na druhej strane, keď sa mačka cíti pokojne - urobte to povzbudením. Nakŕmte niečo veľmi chutné, žehlite ho a povedzte mu, aký je dobrý človek. Vytvorí to osobitný spôsob správania, v ktorom bude potrestané zlé správanie a dobré sa povzbudí.

V súhrne môžeme povedať, že musíte zobrať mačiatko od chvíle, keď sa objavil v dome. Odporúča sa vziať to mačiatko, ktoré trochu rástlo a nepotrebuje nájsť matku v okolí. A tiež bude zbytočné dozviete sa, ako sa správne správať s mačiatkom, že od samého začiatku nevyvolávať problémy, a neskôr si neskúsiť otázku: "Ako sa má mačka odstaviť, aby kousala a poškriabala?".

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno