ZvierAhtate.com

Koľko má mačka mačiatka, ako dlho trvá tehotenstvo?

Tehotná mačka - čo robiťV živote prakticky každej mačky a jej majiteľovi príde jeden deň zvláštne obdobie - tehotenstvo. Keď miláčik má takú zaujímavú pozíciu, majitelia sa snažia obklopiť ju starostlivo, náklonne a poskytnúť priaznivé a pohodlné podmienky potrebné na nosenie zdravých mačiek.

Pre majiteľov načechraných dám, určite by ste mali vedieť, ako by malo prechádzať tehotenstvo, ako to určiť včas a mať základné informácie o obsahu a kŕmení mačky počas tohto rozhodujúceho obdobia.

Keď prichádza puberta

Pre schopnosť počať a znášať potomstvo mačky musí dosiahnuť pubertu. Do tej doby bude mať vajcia, ktoré môžu viesť k tehotenstvu, a mačky majú spermie. Vek dosiahnutia fyziologickej zrelosti u mačiek prichádza rôznymi spôsobmi, čo môže závisieť od toho dôvody:

 • Podmienky zadržania.
 • Jednotlivé znaky organizmu konkrétneho jednotlivca.
 • Potraviny - kvalita, množstvo. Obsah potravín potrebných na vývoj vitamínov a minerálov.
 • Plemeno.

Mačka porodila mačiatkaSexuálna zrelosť sa vyskytuje približne v siedmom, desiatom mesiaci života. V závislosti od plemena zvieraťa môže skôr alebo neskôr napadnúť. Východiskové mačky, ktoré patria k takým plemenám ako balijské, siamské, seychelské a petrohradské, sa považujú za rané dozrievanie. A líšia sa veľkou ústavou, napríklad Scottish Fold a Straight, Maine Coons, Briti - sa odlišujú neskorým dozrievaním.

Závisí aj na fyziologickej zrelosti v čase roka, v ktorom sa zviera narodilo. Zimné mačiatka sú pripravené na reprodukciu oveľa neskôr ako ich letní príbuzní.

fyziologický splatnosť nie je tak dôležitá ako fyzická, ktorá prichádza oveľa neskôr. Je nevyhnutné pre schopnosť znášať a bez následkov pôrodu silného, ​​rozvinutého a zdravého potomstva.

Profesionálni chovatelia nikdy nevyplácajú prvé párenie pred štrnástimi mesiacmi po narodení mačky. To sa deje tak, že organizmus zvieraťa je úplne vytvorený a posilnený, aby bol schopný reprodukovať zdravé mačiatka a nesúce tehotenstvo bez komplikácií.

Koľko potrebujete vedieť o tehotenstve u mačiek

Obdobie od okamihu počatia až po samotné narodenie sa nazýva tehotenstvo. Trvá približne deväť týždňov (v priemere 65 dní). Samozrejme, je nemožné uviesť presné výrazy, bohužiaľ, pretože sú priamo závisí od toho od plemena, veku a počtu embryí. Keď mačka nosí jedno alebo dve mačiatka, dieťa postupuje oveľa skôr, ako keby čakala tri alebo viac. Ale zvyčajne mačiatko, ktorého narodenie sa vyskytlo skôr ako šesťdesiat dní po počatí, sa získa veľmi slabé a neprežije ani nevyrastie choré.

Aby nedošlo k predčasnému pôrodu alebo naopak k oneskoreniu ich urážky - nedajte nervy svojmu domácemu zvieraťu v poslednom mesiaci tehotenstva, vylúčte stresové situácie a akúkoľvek fyzickú aktivitu. Ak po uplynutí sedemdesiatich dní po počatí mačka nie je urýchlene pripnutá veterinárnemu lekárovi.

Určite, či ide o koncepciu pitomitsy nie je dosť jednoduché už skoro. Z vizuálneho hľadiska sú zmeny v zvierati nepostrehnuteľné a laboratórne testy na potvrdenie tehotenstva v prvých týždňoch jednoducho ešte neexistujú. S pomocou niektorých znakov sa môžete pokúsiť zistiť, či mačka bola zaujímavá pozície alebo nie.

 • Zmeny aktivity. Stala sa menej mobilná a spala veľa, vyzerá slabá a unavená.
 • Bradavky u tehotných žienSlabé zdravie. Počas niekoľkých týždňov od nástupu poňatie Pitomitsu môže zvracať a roztrhnúť.
 • Zmena chuti do jedla. Zviera môže dychtivo vstrebávať viac jedál ako predtým, alebo naopak, na chvíľu odmieta jesť.
 • V treťom týždni po počatí bradavky tehotná mačka sa stáva ružovou.
 • Zmena správania. Zvieratá sa môžu stať viac láskyplné alebo naopak agresívne a nervózne.
 • Zmena telesnej hmotnosti. Mačka začala váhať.
 • V tridsiatom piatom - štyridsiaty deň (5. - 6. týždeň) výrazne stúpa brucho.
 • Dva týždne pred narodením zviera začína skúmať tiché zákoutí v byte. Vyšiel do skriniek pod nábytkom. Hľadá vhodné miesto na doručenie.

V normálnom tehotenstve sa mačka zvyčajne správa rovnakým spôsobom ako vždy. Iba chuť a spať čas na veľkej party. Tiež, ak pussy rád trávi čas na ulici, to bude robiť oveľa menej často a trávia viac času doma. Len potvrdenie alebo popretie nástupu tehotenstva bude len veterinář. Na dvadsiaty deň od začiatku počatia je veterinář palpáciou schopný určiť, či je mačka v pozícii, alebo nie. Táto metóda sa môže používať až do dvadsiatich tretích dní po počatí, pretože v budúcnosti sa maternica naplní vodou a pocit nedosiahne žiadne výsledky. V takýchto prípadoch môžete určiť tehotenstvo a sledovať jeho priebeh iba pomocou ultrazvuku.Zvýšená chuť do jedla u mačiekPred pletením sa doporučuje, aby mačka prešla do laboratória veterinár ambulancie. Veterinár bude schopný poskytnúť úplné informácie o fyzickej kondície a zdravotného stavu zvieraťa, rovnako ako na identifikáciu ochorenia, poruchy, zranenia alebo nedostatok vitamínov a minerálnych látok, ktoré môžu zabrániť darling rozmnožovať zdravé potomstvo a ľahko prenášať tehotenstva a pôrodu.

Pred párovaním samice s mužom nasleduje liek mačka zo všetkých chorôb a vykonávať liečbu od rôznych parazitov. Počas tehotenstva je zakázané podávať prípravky z červov, blech a iných chorôb.

Odvolanie na veterinárneho lekára po tom, čo mačka uhryzne, nebude ani zbytočné. Expert bude schopný určiť zdravotný stav šelmy a jej potomkov, poradiť o starostlivosti a prípadne vykonať všetky potrebné postupy, ak je ohrozené zdravie matky alebo mačiatka.

Starostlivosť o tehotnú mačku

Tehotná mačka nepotrebuje zvláštnu starostlivosť, bude potrebné iba poskytnúť jej viac času a sledovať jej blaho.

Tipy pre starostlivosť o tehotnú mačku:

 1. Kontraindikované u gravidných mačiekPočas tehotenstva sa nemusíte kúpať mačka, ak je to nervózne alebo nepríjemné. Ak mačka pokojne hovorí o umývaní alebo jej poteší, takýto postup môže byť vyčerpaný, zatiaľ čo miláčik v pozícii, ale so špeciálnou presnosťou a starostlivosťou.
 2. Nenechajte sa vyliezť príliš vysoko. V tomto stave je mačka nemotorná a nemá obvyklú rýchlu reakciu. Môže sa klopať, skĺznuť a spadnúť. A to negatívne ovplyvní zdravie mačky a jej potomstva alebo vážne zraní zviera.
 3. Mačka sa má pohybovať pravidelne, nehybnosť hrozí s poklesom svalového tonusu a to bude mať negatívny vplyv na pôrod.
 4. Nedávajte mačka žiadne lieky a vitamínové doplnky, ak ich príjem nebol dohodnutý s lekárom. Organizmus tehotného zvieraťa je nestabilný a nie je známy, pretože akceptácia takýchto liekov ovplyvní jeho zdravie.
 5. Obmedzte mačku na trávenie času na ulici. V tomto stave nie je schopná postaviť sa a brániť sa, v prípade útoku iného zvieraťa alebo dokonca ľudí.
 6. Sledujte čas priebehu tehotenstva, Ak mačka nevyjde po skončení sedemdesiatich dní po počatí - okamžite kontaktujte veterinárneho lekára.
 7. Ak máte iné zvieratá, nenechajte ich obťažovať alebo uraziť.
 8. Pozrite sa na jej jedlo. Jedlo by malo stačiť pre mačku a udržať si život potomstva. Jedlo by malo byť vyvážené, obsahovať potrebné množstvo vitamínov a stopových prvkov. Toto je zvlášť potrebné v tomto období.

Koľko mesiacov má mačka mačiatka

Všetci vlastníci načechraných dám sa zaujímajú o otázku "Koľko má mačka mačiatko?". Kravské tehotenstvo trvá v priemere asi dva mesiace. Koľko mačka nosí mačiatko nie je možné presne povedať, pretože to ovplyvňuje mnoho faktorov. Napríklad vek samotnej matky, plemeno, počet predchádzajúcich tehotenstiev. Toto obdobie sa pohybuje v priemere od šesťdesiatich až troch sedemdesiat dní od počatia.

Správna starostlivosť o mačkuAk váš zviera umrie skôr ako šesťdesiat dní po nástupe tehotenstva - je to veľmi zlé. mačiatka sa narodili slabé a nemôžu prežiť. Dlhé doručenie práce poukazuje aj na niektoré problémy. Ak sa kočka ešte nenarodila ani po sedemdesiatom dni po počatí, je potrebná naliehavá intervencia veterinárneho lekára.

V každom prípade, nie je potrebné sa rozčuľovať a rozrušiť pred časom, predčasné a nesené mačiatka, s náležitou starostlivosťou a pod dohľadom odborníka s vysokou pravdepodobnosťou budú môcť prežiť. A vyrastajú zdravé, veľké a inteligentné mačky.

Ak budete mať dobrú starostlivosť o vášho miláčika v priebehu tehotenstva, poskytuje potrebnú energiu a chrániť pred zbytočným stresom - ona bude rodiť silné, krásne kotyatok, ktoré vás potešia na prvý, a potom prinesie radosť novým majiteľom.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno