ZvierAhtate.com

Ako dlho trvá mačka pre mačku a ako sa určuje?

Ako dlho trvá estrus pre mačky?Murmuring fuzzy život v takmer každej rodine, ale väčšina majiteľov sa rozhodne pre úlohu domácich maznáčikov. Dôvodom je pravidelné sexuálne lovenie mačiek, ktoré sprevádzalo nesnesiteľné správanie.

Kočičí maznanie je prirodzený proces určujúci ochotu zvieraťa spájať sa. Pre zdravú ženu sa prvý sexuálny lov musí začať vo veku 10-13 mesiacov. Je dôležité pochopiť, že počas tohto obdobia môžete len zavrieť zviera, aby ste získali potomstvo. Ak mačka pretekala oveľa skôr alebo naopak nevykazuje sexuálnu aktivitu vo veku, ktorá je už viac ako jeden a pol roka, má zviera zjavné hormonálne abnormality. Veterinári veria, že takéto závislosť u mačiek sa zdedilo, zvieratá so zrejmými odchýlkami od normy by sa mali zo šľachtenia odstrániť sterilizáciou.

Ignorovať estru u mačky a nedovoliť, aby mačky k nemu pristúpili, je tiež nežiaduce. To môže viesť k purulentným ochoreniam pohlavného systému pitomu, ktoré sa potom vylučujú iba chirurgickým zákrokom. Aby sa zachoval poriadok nervového systému majiteľa zvieraťa a samotného zvieraťa, je lepšie nečakať na nástup sexuálnej diskusie ako takej a pri prvých príznakoch estru reagovať na situáciu. Ak nie je plánované chovanie chlpatej domácej zveri na chov, potom by mala byť sterilizovaná v mladšom veku. V prípade chovnej mačky, ktorá by mala priniesť potomky, je tiež potrebné hľadať pre ňu mačku niekoľko mesiacov pred plánovaným párením.

Ako dlho trvá estrus pre mačky?

Trvanie estru u mačiekNorma na trvanie estru u samíc mačiek je obdobie 5 až 7 dní. Zvyčajne prvé 2-3 dni pitomitsy len kolouch k celej rade náročných pozornosť, ale ak v týchto dňoch nedala mačku, potom všetky neskoršiu dobu, bude mačka vyť hlasno volať seba človeka samotného. Nízke zvuky zvieraťa sa produkujú nepretržite, čo ovplyvňuje nervový stav všetkých, ktorí žijú so zvieraťom v jednom dome.

Aby sa predišlo tejto situácii, mali by ste byť vopred varovaní a vyzdvihnúť nejaké zviera potenciálneho sexuálneho partnera, s ktorým môže byť mačka chovaná pri prvom náznaku začiatku lovu. Platí to najmä pre rodokmeň plnokrvných predstaviteľov mačiek, ktorých hodnota je potvrdená mnohými dokumentmi a niekedy i výstavami.

Kedy robí dom najbežnejšia mačka "pre dušu" a majitelia nemajú žiadnu chuť porozumieť neskôr so svojimi potomkami a vydržať nočné výkriky počas estrusu, je najlepšie sterilizovať pet ešte pred prvým sexuálnym lovom.

Keď mačky začnú prvé teplo

Ak chcete získať zdravé potomstvo, mačka by mala byť plne formovaná a zdravá v čase dodania. Toto sa dosahuje u malých mačiek vo veku 1 roka, takže pliesť zviera by nemalo byť skôr ako 10 mesiacov (tehotenstvo trvá 65 dní). Ak mačací prvý estrus začala pred týmto vekom, potom nie je žiaduce pliesť na získavanie potomkov:

  1. Po prvé, žena ešte nie je pripravená na materstvo a nebude schopná poskytnúť mačiatku s potrebnou starostlivosťou.
  2. Po druhé, jej telo ešte nie je úplne vytvorené, aby sa narodili zdravé mačiatka.

Ak prvé teplo mačka začala pred povoleným obdobím, potom majitelia by mali premýšľať o svojej hodnote, pretože takáto predispozícia bude zdedená všetkými jej potomkami. Ak je dôležité, aby bolo zviera zvládnuť aj s poruchami v tele, na začiatku ruje pitomitsy, príprava pre ďalšie šľachtenie plemena, treba na uľahčenie špeciálne prípravky, normalizácie hormonálnej zviera.

Najčastejšie veterinári používajú na to homeopatické lieky. Zvyčajne sa používajú v ranom sexuálnom love samíc av ich úplnej absencii u dospelých zvierat. Lieky odstraňujú všetky porušenia sexuálnej túžby v dôsledku normalizácie hormonálneho zázemia.

Dlhotrvajúca atrakciaPodmienky estru u mačiekAk mačací estrus trvá dlhšie ako normálne obdobie 7 dní, potom jej homeopatické lieky nepomôžu. Niekedy, keď mačka vstúpi do estrusového stavu a nemôže sa z nej dostať, kvôli ktorému jeho nepokojné správanie trvá viac ako 10 dní. V takýchto situáciách musí vlastník rozhodnúť o páre žien alebo o ich kastrácii. Len to bude viesť žiaka z dlhotrvajúceho stavu lákavosti.

Keď je estrus dávno preč

Niektorí predstavitelia mačkovitého temperamentu neumožňujú majiteľom odpočívať od neustálých nepríjemností spojených s častým horúčavom a nekonečnými volaniami mužov, zatiaľ čo v iných sú veci úplne odlišné. Veľa domorodých žien skaly, ktoré sú osobitne zakúpené na ďalšie chov, jednoducho odmietajú prejaviť záujem o opačný pohlavie. Ak sa mačka dlho nevyzerá ako estrus alebo medzi jej sexuálnymi atrakciami trvá niekoľko rokov, musí sa zviera pomôcť. Mačky možno priťahovať pomocou špeciálnych veterinárnych liekov, ale len v extrémnych prípadoch. Medzi ne najčastejšie používané sú:

  • vitamín E;
  • Katozal;
  • gamavit;
  • Ovariovit;
  • Ovarium Compositum;
  • Ortilin.

Zvyčajne sa odporúčajú veterinárnym lekárom, aby začali s prirodzenejšou metódou volania sexuálnej jazdy. K tomu, pitomitsu, v ktorých je potrebné spôsobiť estrus, sú umiestnené spolu s inými samicami mačiek, ktorí majú sexuálne partnerstvo v aktívnej fáze. V prírode často prebiehajú prúdy mačiek, takže sexuálne lovenie jedného zo zástupcov môže v druhej vyvolávať podobnú príťažlivosť.

Ak žiadni priatelia nemajú mačku, potom zavolajte estrus, môžete použiť sexuálne zrelú mačku. Vôňa muža je schopná aktivovať inštinkt mačiek pri rozmnožovaní a vyvolávať nával tepla. Koľko času môže tento proces trvať, závisí od samotného zvieraťa.

Známky estru u mačky

Ruja u mačiekZvyčajne zviera začína vykazovať nezvyčajné správanie pred nástupom samotného tepla. Toto sa prejavuje v zvýšenom pozorovaní majiteľa a lakovanie. Zviera začína vyžadovať neustále údery, pozornosť od osoby a stáva sa veľmi rozmarným. Stáva sa, že mačky sa neustále starajú o dom a meow, ako keby niekto hľadal niekoho. Koľko presných dní môže Toto obdobie nie je známe, závisí to od jednotlivých charakteristík pitomu. V každom prípade majitelia nespustia estru.

Počas obdobia aktivácie sexuálneho lovu sa ženy začínajú správať veľmi vzdorne. Napínajú sa na podlahe, strhávajú zadok a hlasne hovoria kočkám na hrdelné hlboké a veľmi hlasné zvuky. Počas tohto obdobia mačky neustále triejú na rôzne povrchy, vykrývajú a kričia. Na ich zavolanie alebo vôňu môžu prísť pouličné mačky a ktokoľvek z nich môže kedykoľvek utiecť, takže by ste ju mali pozorne sledovať.

Počas sexuálnej príťažlivosti zvieratá prejdite na rôzne triky, aby sa spojil a je dôležité, aby vlastník zabránil nežiadúcemu viazaniu všetkými prostriedkami. Domáce zvieratá sú uzamknuté v miestnostiach, zviazané a dokonca aj oblečené do oblečenia, aby sa mačky nedostali k ženám. V súčasnosti celú zodpovednosť za koncepciu kvality potomkov nesie výlučne majiteľ.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno