ZvierAhtate.com

Ako dlho trvá tehotenstvo u mačky?

Ako dlho trvá a ako sa deje v tehotenstve u mačky?Tehotenstvo u mačky je príjemné vzrušenie a obdobie očakávania. Obľúbená mačka, rovnako ako akýkoľvek budúci pôrod, potrebuje starostlivosť a opatrný postoj. Majiteľ domáceho zvieraťa potrebuje vedieť, ako dlho trvá tehotenstvo a v tom čase poskytuje primeranú starostlivosť. Povieme vám podrobnejšie, ako dlho trvá tehotenstvo pre mačky a akú pozornosť bude potrebné pre pet v tejto dobe.

Podmienky tehotenstva u mačiek

Rozprávajme sa podrobnejšie o tom, ako dlho trvá tehotenstvo pre mačky. Mnohí mylne vypočítavajú dĺžku tehotenstva od párenia až po okamžité doručenie. Správne však zvážte obdobie tehotenstva od okamihu oplodnenia. Zvyčajne od doby koncepcie mačky po doručenie trvá 9 týždňov. Takéto obdobie sa môže týždenne zvyšovať alebo znižovať, čo sa považuje za normálne. Trvanie mačiatok bude závisieť od plemena zvieraťa, jeho veku a fyzického stavu.

Je potrebné poznamenať, že obdobie tehotenstva u mačiek krátkosrstejších plemien, medzi ktoré patria habešská, bombajská a ruská modrá, môže trvať 58-65 dní. Ale pre dlhosrsté plemená, ktoré zahŕňajú nórsky a sibírske odrody, termín môže dosiahnuť 72 dní.

Je to dôležité. Ak vaša mačka nie je podaná do 72 dní, musíte kontaktovať veterinárneho lekára.

Príznaky tehotenstva mačiek

Ako ste už pochopili, je ťažké určiť dátum koncepcie a obdobie tehotenstva, ale môžete si všimnúť zjavné príznaky, že zvyčajne pozorované v deň 20 po počatí. Na základe toho budete môcť presne určiť dátum párenia a vypočítať, kedy je vaše mačka nasávaná.

Ak hovoríme o takýchto príznakoch, berieme na vedomie nasledovné:

  • Pozorný majiteľ nebude chýbať prvé príznaky tehotenstva u domáceho maznáčikaVsuvky mierne zväčšujú veľkosť a stávajú sa jasne ružovou farbou.
  • Kisa môže prestať premyslene, melancholicky a sedieť. Spí veľa, má trochu a nechce hrať.
  • Zviera v dôsledku zmien v hormónoch môže byť mierne nauzené.

Je to dôležité. Ak chcete vykonať vlastné palpácie brucha, snaží sa určiť prítomnosť tehotenstva, je zakázané. Takže môžete náhodne zaseknúť púčiky, čo povedie k smrti mačiatok a zdravotným problémom u domáceho domáceho maznáčika.

Ako sa gravidita uskutočňuje u mačiek?

Hovoríme o tom, ako obdobie gestácie u mačiek. Keď viete, koľko času a ako sa deje tehotenstvo, budete môcť poskytnúť starostlivosť o vášho domáceho maznáčika, ktoré nosí mačiatka.

  • O šiestom týždni rastúce embrya v maternici stal tak veľký, že dokonca aj pri miernom hladil brucho je cítiť vnútri mačiatka. Nezabudnite, že kliknutím na domáceho maznáčika, musí byť starostlivo bruško ako trhavé pohyby môže zlomiť plodovej membrány, čo vedie k potratu.
  • V piatom týždni je bruška výrazne zaoblená. Ak váš maznáčik má tri alebo viac mačiatok, potom sa žalúdok stáva jednoducho obrovským.
  • Obvykle do šiesteho týždňa má mačka mlieko.
  • V siedmeho-deviateho týždňa sa maternica naplní tekutinou. S miernym hladením brucha môžete určiť hlavu mačiatok a ich trupu. Mačka počas tohto obdobia sa môže správať aktívne a neúnavne. Hľadá odľahlé miesto, kde porodí mačiatka.
  • V desiatom týždni sa zviera stáva neaktívne, pokojné a mierne oddelené. Jej prsia sú zväčšené a biele alebo priehľadné mukuly sa môžu uvoľniť z vulvy.
  • Niekoľko dní pred nástupom pôrodu sa mačka stáva aktívnou, neustále chodí za hostiteľom, zatiaľ čo teplota tela môže klesnúť na 37 stupňov.

Ako sa starať o tehotnú mačkuPredtým, než sa spojíte so svojím miláčikom, mali by ste očkovať a ošetriť zviera červami. A tu, v období tehotenstva akýkoľvek liek je pre domáceho zviera zakázaný. Ak je vaša mačka chorá, potom sa sama neliečite, ale kontaktujte veterinára.

Je veľmi dôležité poskytnúť vysokokvalitnú výživu bohatú na vitamínyAk hovoríme o všeobecných odporúčaniach na starostlivosť, potom je potrebné poskytnúť pre domáceho zvieraťa kvalitné jedlo a poskytnúť mu mier. Je správna výživa by sa mala venovať náležitá pozornosť. Ak je vaša mačka na prirodzenej strave, varené mäso by sa malo vždy meniť rôznymi druhmi zeleniny a ovocia. Najlepšie je poradiť sa o strave od veterinára alebo zo šľachtiteľa, ktorý vám povie, ako a koľkokrát denne kŕmiť vášho domáceho miláčika.

Ak živíte zvieratá suchou potravou, mali by ste uprednostniť prémiovú triedu krmív, ktorá poskytne domácemu miláčikovi všetky potrebné vitamíny a stopové prvky.

Týždeň pred očakávaným dátumom narodenia by ste mali znížiť kŕmenie mačky. Mačiatka v tomto prípade budú o niečo menšie a narodenie bude jednoduchšie pre vášho domáceho maznáčika. V posledných mesiacoch tehotenstva je mačka z dôvodu zvýšenej veľkosti brucha niekedy ťažké udržiavať osobnú hygienu. Preto by ste mali pravidelne utrieť intímne miesta zvieraťa vlhkou handričkou. Tehotné zviera je najlepšie chránené pred zvýšenou aktivitou. Beh s ňou, hodiť ju alebo aktívne stlačiť domáce zviera v tejto dobe by nemal byť.

Je to dôležité. Aby ste sa vyhli akýmkoľvek problémom, mali by ste zistiť polohu najbližšej veterinárnej kliniky, ktorá funguje nepretržite. Je možné, že špecialista bude potrebovať vás v čase doručenia.

Možné komplikácie počas tehotenstva

Z rôznych dôvodov, či už ide o fyzické trauma, podvýživa, podchladenie, prehriatie alebo maternice infekcia potrat môže nastať u mačiek. Najčastejšie sa takéto potraty zaznamenajú v období 4-5 týždňov tehotenstva. Ak existuje podozrenie zo spontánneho potratu, okamžite vezmite zvieratko veterinárnemu lekároviy. Mŕtvy plod sa odstráni čo najskôr pred nástupom hnilobných procesov.

záver

Buďte pozorní a priateľskí svojmu domácemu miláčikovi počas tohto náročného obdobiaTehotenstvo mačiek je vždy radosťou očakávať, že v domácej domácnosti sa doplní. V rôznych plemenách mačiek sa gestačná doba môže meniť v rozmedzí od 55 do 72 dní. V tomto článku sme vám povedali, ako dlho trvá tehotenstvo, ako určiť dátum počatia a ako sa starať o domáceho maznáčika, ktoré čaká na mačiatka. To všetko vám a vašej obľúbenej mačičky prinesie zdravé mačiatka a samotné zviera sa rýchlo odíde od narodenia a znova vás poteší svojim správaním.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno