ZvierAhtate.com

Amur lesná mačka a moderná realita

Lesná mačka Amur - charakteristickáLesné kúzlo sú kočky Amur, najmenšie v rodine ázijských mačiek. Často lesné mačky ďalekého východu sa nazývajú kočky Amur alebo mačky Tsushima. Sú väčšie ako domáce zvieratá. Dĺžka tela, vzhľadom na chvost, je približne meter. Dĺžka chvosta mačky je 40 centimetrov. Mačky vážia až tri kilogramy, muži vyzerajú pevnejšie a vážia 4 a viac kilogramov.

Pôvabnosť mačky Amur

Telo lesnej mačky ďalekého východu je svalnaté a predĺžené, nohy sú dlhé. Malá hlava so zaoblenými ušami a blízkymi očami. Mačacie vlasy sú mäkké a nadýchané.

A vyššie farbenie príroda sa pokúšala zo srdca:

  • Amur lesná mačka - farba zvieraťaHlavnou farbou vrchného krytu vlny je zmes žltých a sivých tónov s čírymi alebo rozmazanými tmavými škvrnami hnedej farby.
  • Na zadnej strane amurských jedincov je vlna tmavšia, strany majú svetlejšiu farbu. Vlna na bruchu je namaľovaná špinavou bielou farbou a žltými prepadmi. Na nohách sú priečne tmavé pásiky.
  • Z očí na čele prechádza pár bielych prúžkov a vzdialenosť medzi nimi je sfarbená hnedá s červeným nádychom farby.
  • Vlna na chvoste je hustšia šedá s tmavou alebo dokonca čiernou farbou špičky chvosta.

Zvyčajný spôsob života lesného zvieraťa

Ďalekej východnej mačky žiť samostatne alebo v pároch. Avšak v období rozmnožovania potomstva niekoľko jednotlivcov môže pokojne žiť vedľa seba. Každá mačka má vlastné označené držanie od 5 do 9 štvorcových kilometrov.

dravce uprednostňujú nočný a súmračný životný štýl. Amur mačky sú plaché a opatrné, preto v prírode nie sú ľahko zistené. Čakajú na úlovok v pasci na zemi alebo na stromoch. Lesná mačka môže zachytiť korisť v jednom skoku. Najčastejšie sú prístrešky Amur Far Eastern kočky v dutinách stromov, škvŕn skál alebo medzi húštami kríkov. Niekedy používajte staré jazveče alebo líškové diery.

V zime klesajú mačky z hôr do údolí. Má tenké krátke labky, je ťažké pre nich prechádzať hlbokým snehom. Lesní líšky Amur často čakajú v prístave niekoľko dní, kým sa nestane hniezdo. Zásoby tuku nahromadené v zime vám umožňujú hladovať a čakať na vhodné podmienky na lov. Pri ťažkých mrazoch sa "pasú" bližšie k ľuďom, ktorí jedia hlodavce častejšie, ale môžu vyliezť do dediny kurčatá a slávnosť na kurčatá alebo kačice. Obyvatelia Primorye vedia, či prišla snežná mrazivá zima, a potom počkajte na hosťa.

Napájanie

Spokojná mačka TsushimaĎaleká východná lesná mačka sa živí hlodavcami, chipmunky, veverkami, môže chytiť vták alebo zničiť hniezdo, ochutnať vajcia.

Existujú prípady útokov na mladého jeleňa. Na rozdiel od domova, Amur mačky - vynikajúci plavci. Preto lovia žaby a ryby.

habitat

Tsushima mačka a mačiatkoAmurské lesné trsy na území Ruska žijú na Ďalekom východe, na pobreží Japonska a na brehu rieky Amur. Okrem toho žijú v Číne, Japonsku, Kórei, Pakistane na ostrove Jáva. oboznameny stanovište - sú to neprístupné lesy, húštiny kríkov, tŕstia alebo trávnaté lúky. Žijú na svahoch hôr, ale nechodia na hory nad 500 metrov. Vynikajúce lezenie na skalách a stromoch, plávať dobre.

Generácia potomkov

Čas augmentácie mačiek Amur je na konci zimy, na začiatku jari. V máji sa narodili deti. Ďaleci východní lesní obyvatelia sa môžu počas celého roka množiť. Známe manželstvá sú sprevádzané hlasnými výkrikmi.

Gestačná doba mačky je od 65 do 72 dní. Amurčanka môže porodiť štyri mačiatka. ale zvyčajne sa narodia 1 - 2 mačiatka. Váha narodených detí nie je väčšia ako 80 gramov. Mačiatka otvoria oči za dva týždne. Mom-mačka neustále stará o mačiatka a nesie ich do nového úkrytu pri najmenšej hrozbe. Otec sa tiež aktívne podieľa na vývoji mačiatok.

Vo veku jeden a pol mesiaca sa mladí vyberú z útulku a oboznámia sa s novým územím. Na jeseň, pestované a posilnené, pečate opúšťajú materskú prístrešok a stávajú sa nezávislými a žijú na vlastnom území. Sexuálne dozrievanie u lesných mačiek sa uskutočňuje nie skôr ako 18 mesiacov.

Amur Far Eastern kočka a človek (život v zajatí)

Dospelý plný Amur lesné mačkyFar Eastern cat môže byť vychovávaný ako zviera alebo držať na nádvorí v kryte. Pre dom je žiaduce vziať mačiatko nie staršie ako tri mesiace a lepšie od škôlky. Musíme si však uvedomiť, že po dosiahnutí puberty sa správanie zvieraťa stáva nekontrolovateľným.

Kočka Amur, ktorá žije v dome, si rýchlo zvykne na misku. Najčastejšie sa mačky prispôsobujú majiteľom a vyhnú sa tomu, aby boli zbytočnými. Domáce zvieratá držané vo vnútri, musíte často chodiť na získanie ultrafialového žiarenia a na kŕmenie v letnom období mačkovou trávou.

Obsah v klietke

Minimálna veľkosť krytu je 1,5 x 1,5 metra a jeho výška je až 3 metre. Podlaha je lepšie na stenu z dosiek. Tiež je potrebné nastaviť zásobník. Pre podstielku pre mačky je možné použiť ako plnivo piesok alebo piliny. V uzavretom priestore musí byť nevyhnutne stánok pre prístrešie z dôvodu nepriaznivého počasia s vrhom slamy alebo handry. Pitná misa sa môže inštalovať v nízkej nadmorskej výške. Ak je prípustná veľkosť priestoru, je možné na šplhanie mačiek inštalovať výplne stromov rôznych výšok vo forme terasy.

Kŕmenie v zajatíKŕmenie mačky TsushimaUprednostňované jedlo pre mačku ďalekého východu, držané v zajatí - nízkotučné hovädzie mäso približne 200 gramov denne. Avšak bez "živého jedla" je často nemožné zachovať normálnu fyziologickú aktivitu zvieraťa a jeho rozmnožovanie v zajatí.

Jedlá v prírode myší, potkany, vtáky, mačky jedia nielen mäso, ale aj kožu a malé kosti zvierat. Táto potravina je fyziologicky nevyhnutná pre normálne fungovanie žalúdka. Takže, okrem mäsa, dauhá lesná mačka musí dostať niekoľko myší alebo krysa. Kŕmiť zviera raz denne.

Okrem toho je potrebné a takzvané dni vykládky, keď mačky dostávajú skromné ​​jedlo.

V strave je potrebné zahrnúť lúčnu trávu. Hladová stávka je prirodzený stav zvierat žijúcich v prírode. To je dôležitá podmienka pre udržiavanie vo voliére, pretože bez toho, aby trávili veľa energie, mačky sa tukujú a môžu sa ochorieť.

Aktívny spôsob života

Na plný rozvoj zvierat domaJe potrebné udržiavať konštantnú aktivitu mačiek:

  • Amur lesná mačka domaPri každodennej komunikácii musia byť zahrnuté rôzne hry. Je možné hodiť lano mriežkou na mačku a hrať s ňou v preťahovaní vojny.
  • Musia mať všetky druhy guľôčok, umelú myš zavesenú na lane, zvinutú v tesných zväzkoch látok. To všetko bude zaberať domáce zviera a udržiavať jeho fyzickú aktivitu.
  • Ak chcete zachovať pocit vône v uzavretom priestore, musíte mať zväzky byliniek. Obľúbenou pochúťkou je tráva na vzlykanie a trávu.
  • Až 10 rokov žijú lesné mačky Amur v ich obvyklom prostredí. V zajatí prežijú na 15 rokov.

Ďaleká východná lesná mačka a červená kniha

Pestované drevené mačiatko AmurAmur lesné mačky sú uvedené v Červenej knihe Ruska. Vedci zaznamenali rast populácie v posledných rokoch. Počet amurských mačiek v Primorye je približne 2,5 tisíc osôb. V Japonsku je počet mačiek Tsushima malý a predstavuje približne 110 jedincov. V zoologických záhradách žije 32 mačiek. Tento druh predátorov v Japonsku je chránený štátom.

Hlavnou hrozbou pre mačky žijúce vo voľnej prírode sú zvyšujúce sa lesné požiare, odlesňovanie a dobudovanie čoraz väčšieho počtu panenských území človekom, ako aj klimatické zmeny na planéte.

Stojí za to začať kočku Amur?

Roztomilé mačacie mačiatka TsushimaNáklady na mačku Amur sú veľmi vysoké - z 80 na 100 tisíc rubľov, ale jeho obsah bude ešte drahší a nepríjemný. Takže pozorne premyslite, pre toto zviera máte silu, peniaze, lásku a trpezlivosť. Je pravdepodobné, že rozumný človek urobí správne rozhodnutie, aby nesplnil svoje ambície.

Ľudia by mali chápať miesto divokých mačiek v prírodnom prostredí, medzi lesy a poliami. A kvôli pohodlí môžete mať doma-vyrobené purr, ktorý bude reciprovať a milovať vás.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno