ZvierAhtate.com

Životný štýl píliarskych strojov, rozdiely v ryžových pílach z žralokov nesúcich pylón

Rybia píla - vzhľadBiologický názov ryžových pílí je obyčajný pílový kmeň, rodina je svah, trieda je chrupavká. To môže byť zistený v pobrežných oblastiach, plytké, riasy, piesočnatých pôdach na umelých útesov, móla, mosty, ústia riek, vraky, a sotva kedy sa hlbšie do oceánu. Vyskytuje sa v takej plytkej vode, že sa na povrchu vody uvoľňujú rebrá.

Rybacia píla (latinská pristidae)

Na polostrove na Floride, obyvatelia môžu vidieť ryby celoročne. Austrálska raftová píla je dobre zavedená v sladkých vodách. Druhy žijúce mimo pobrežia amerického kontinentu migrujú na sever v letnej sezóne a na začiatku jesene - na juh.

Vedci vedia sedem typov píl:

 • Fish-saw - hodnota a nebezpečenstvoaustrálsky;
 • Asian;
 • European;
 • Atlantic;
 • hrebeň;
 • malá ozubená zeleň.

Umiestni svoje stanovište:

 • Atlantický, indický, tichomorský oceán;
 • Stredozemné more;
 • niekedy veľké rieky.

Akékoľvek vody, ktoré majú radi: slané, svieže, brakické, nie sú schopné prežiť len na kontaminovaných miestach. Maximálny čas beran je na dne. Zátralé prostredie je jeho obvyklým miestom lovu a odpočinku. Dospelí jedinci uprednostňujú hĺbku 40 m, kde malé neplatia. Čas bdelosti je v noci.

Ako ryba vyzerá

Charakteristickým rysom rybárskych píl je prítomnosť kostrovej triedy s kožovitými zubami na oboch stranách, ktoré sa podobajú na pílu. Počet dvojíc zárezov závisí od typu: 14-34. Dĺžka zastavanej hrany dosahuje 20% dĺžky tela.

Na stranách rýb sa nachádzajú dve plutvy, pár na chrbte, jeden na chvoste. Chvost sa zlúči s kmeňom, v niektorých druhoch rozdeľuje sa na dve čepele. Na chvostovej plutve nie je žiadna chrbtica, na rozdiel od štruktúry bežného stingray, a telo ryby je pokryté plakoidné váhy.

Jeho priemerná hodnota sa pohybuje okolo 4,5 m pri hmotnosti 300 kg, najväčší jedinci dosahujú 7 metrov a nahrávať váhu -. 2,4 m dĺžky ozubeného následok, zužujúci sa k nosu, je asi 120 cm u dospelých jedincov.

Scat-piloryl - aký druh rýb je toKoža skate má tmavú olivu alebo iný odtieň farby a brucho je svetlé, takmer biele. Na brušnej dutine vytvárajú dve žiabry a otvor v ústach akýsi kvízavý výraz. Jeho telo je viac vyrovnané v porovnaní s žralokmi pílami. Oči majú miniatúrne postriekanie, cez ktoré korčule zachytia žiabra a sú schopné zostať nehybné na dne. Plávajúci močový mechúr, podobne ako plameň lamely, neplatí a vztlak sa udržiava obohateným tukom pečene.

Rozdiely medzi žralokmi

Niekedy ryba píla pripomína pirátske žraloka, ale líši sa a je dvakrát tak malý. Žralok - trieda chrupaviek, ale patrí k rodine piercingu. Vzhľad žraločej píly je naznačený juraskymi a kriedovými obdobiami a existencia skoseného dreva sa objavuje o 60 miliónov rokov neskôr, s koncom mesozoickej éry.Externé rozdiely:

 • veľkosť: 1,5 m proti 6 m štítu;
 • umiestnenie žiabrov: po stranách, u píly sú zospodu;
 • tvar plutvy žraloka - racionálne, v blízkosti svahu sú jasne vyslovené;
 • zúžení výrastu žraloka v porovnaní s jednotnou šírkou svahu;
 • regenerácia denticlov prvý na rozdiel od druhov;
 • Stingray nemá žiadne antény na čenichu;
 • Žralok sa pohybuje s ostrými skokmi a pílovitá rampa s hladkými, vlnitými pohybmi.

Napájanie

Pyloril - vlastnosti štruktúryStrava pilosefish zahŕňa malé bezstavovce, obyvateľov piesočnatých a bahnitých povrchov, malé ryby, sleď, parmica, kôrovce. Na tento účel sa používa časť pílovitého zubu: zdvihnúť vrchnú vrstvu pôdy, v ktorej sa nachádzajú obyvatelia dna a prehĺtať ich.

Takzvaná trieda je vybavená elektro-receptormi citlivými na pohyb koristi. Takýto náchylnosť na pílenie To umožňuje získať trojrozmerný obraz o tom, čo sa deje aj v kalnej vode a nájsť cestu k útoku na korisť alebo chrániť pred krokodílmi, žralokov, morských cicavcov.

Ďalšia rybia píla je schopná ovládať svoju vražednú zbraň, ako šavle, ktorá preniká do škôl malých rýb. Keď obeť padne na dno, chodí na predátora na jedlo. Niekedy píšťalky lovia veľké jedincov, trhajú kusy mäsa z ich zubov.

rozmnožovanie

Sawfish poter nie je odložiť násobí Ovoviviparity. Počas piatich mesiacov, embryo sa vyvíja v tele materských vtákov, jesť žĺtok a narodil obalená v membráne kože. Žena môže mať až dvadsať lýtka. Ich zubaté procesy počas intrauterinný rast Soft a získanie hustoty len s časom. Podobne pirát žralok tiež rodí. Predpokladaná dĺžka života ryby je približne 80 rokov. Sexuálna zrelosť sa vyskytuje pomerne pomaly, až 20 rokov. Niektoré druhy rybárskych píli sa môžu rozmnožovať vďaka partogenéze bez účasti mužov: čím sa nahradí chýbajúci počet rýb v prírode. Vzhľad novorodenca má presnú kópiu matky.

Nebezpečenstvo pre ľudí

Pre človeka nie je rampa na pílový zub nie nebezpečná, keď sa stretne s človekom, urýchľuje sa skrývať. Ale v Panamskom zálive bolo zaznamenaných niekoľko úmrtí spôsobených korčuľami. To je veril podobná udalosť je provokovaný človekom. Neprimeraný útok bol zaznamenaný na južnom pobreží Atlantického oceánu. Možno neúmyselné zranenie, ak stúpate na svahu, ktorý sa zakrýva v piesku plytkej vody.

hodnota

V priemyselnom zmysle nie sú píly veľmi populárne. Ich mäso je hrubé, aj keď jedlé. Dobrá zložka polievok je ich plutvy. Pečeňový olej je cenný v receptoch pre ľudí. náklady na triedy sa rovná 1000 dolárov, čo je rozdelené v obchode s cennými vecami. Žralok pelikán má na rozdiel od ryžových píla jedinečné chuťové vlastnosti a v Japonsku je považovaný za pochúťku.

Niektorí ľudia považujú za výhodu mať doma ryby, iní dokonca vymýšľajú z nich zbrane a nezaujímajú sa o vyhynutie tohto druhu. Existujú ľudia, ktorí řečniště pilorylogo slúži ako prostriedok na ochranu pred liehmi a chorobami. Na nemeckej ponorke ryby videl ako symbol, pre aztékov to bol symbol "zeme monštrum" a symbol centrálnej banky západnej Afriky.

Zvláštnosťou štruktúry rýb je to, že škvrnitosť, podobne ako žraloka, je veľmi zapletená do sietí a poškodená rybárskym zariadením na lov. Mnoho druhov rezaných strojov zmizne kvôli znečisteniu vody a sú uvedené v červenej knihe. Počet populácií klesol na 10% v porovnaní s pôvodnou úrovňou. Od roku 2007 je zakázaný medzinárodný obchod s rezaným drevom. Úlovok rybárskych píli s malými ozubmi je povolený na uchovávanie v akváriu, aby sa zachovali druhy.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno