ZvierAhtate.com

Ako naučiť mačiatko na poškriabaniu

Malé mačiatko ostrí pazúryMačiatko v dome je nielen hravé zviera, ktoré svojim majiteľom poteší svojim škodlivým správaním, je tiež veľkou zodpovednosťou, ktorá padá na ramená majiteľov. Keď mačka vyrastie, začne sa zbavovať a celý byt je pokrytý vlnou a nábytok trpí labkami. Aby ste zabezpečili bezpečnosť interiéru, musíte si kúpiť orezávacie zariadenie pre nožičky.

Mačka chce zaostriť pazúryPre všetky mačky sa vyznačuje prirodzenou túžbou prebudiť sa po sne, natiahnuť a spustiť pazúry. Keď zviera ostrí svoje drápy, postaví svoje telo do poriadku, zbaví sa peelingu alebo príliš dlhých pazúrov. Ak mačka nemá schopnosť zaostriť svoje pazúry, začne ich hltať, čo vedie k roztrhnutiu alebo stratifikácii, rovnako ako k zápalu falanga.

Z pohľadu mačacích instinktov, označí územie pazúrmi, stopy naznačujú, že táto lokalita je obsadená a krajina má majstra.

Čierne mačiatko s bielymi fúzyKočke neostrí svoje pazúry o všetkom, čo je v dome, musí sa to naučiť robiť na pridelenom mieste. Bude trvať veľa trpezlivosti a trpezlivosti, kým zviera zvykne na miesto vyhradené pre neho. Mačiatko je oveľa jednoduchšie trénovať ako dospelý maznáčik. Mačiatka sú prirodzene zvedavé, rýchlo sa naučia nové informácie. Dospelé mačky, naopak, majú svoje vlastné návyky a nemajú žiadnu túžbu zmeniť ich.

Druhy zákonníkov

V dnešnej dobe existuje veľký sortiment rôznych druhov nechtov. Pre dom si môžete kúpiť pripravený, sú pomerne lacné a pohodlné, a môže byť vyrobené sami.

Pílové listy môžu mať formu:

  • Rozmanitosť psov mačiekstĺpy;
  • mäkké domy;
  • herné komplexy.

A tiež sú rozdelené na zavesenie a horizontálne.

Kogtetochka posta fotkupahýle - najbežnejšie modely. Sú prezentované vo forme vertikálneho stĺpca s rôznymi priemermi v šírke, ako aj vo výške. Tieto pazúry vykonávajú niekoľko funkcií, ktoré zahŕňajú nielen otáčanie zubov, ale aj zahrievanie pre domáce zviera.

Mačky milujú, že sa pridržiavajú vysoko na post a rozťahujú sa a tiahnu svoje telo. Tieto zvieratá vedú pasívny životný štýl, trávia väčšinu svojho času vo sne a potrebujú fyzické cvičenie. Na väčšine pazúr sú pripevnené laná a mačiatka trávia s nimi veľa času, čo má pozitívny vplyv na zdravie domáceho maznáčika.

Mačací dom s poškriabanímKeď si kúpite dom môžete zabiť dvoch vtákov s jedným kameňom. Zviera používa jedno miesto na spanie a na otáčanie pazúr. Nie všetky mačky však radšej kupujú domy. Buďte pripravení na to, že mačka uprednostňuje spanie v krabici pod mäkkým domom a nie v nej.

Najdrahšou možnosťou je kúpené komplexy. V ňom mačka môže zaostriť svojimi drápmi, hrať, spať a tiež prejsť schody a priechody. Toto je akési domáce ihrisko pre zvieratá. Komplex má všetko, čo potrebujete pre plnú aktívnu rekreáciu a zábavu pre domáce zvieratá. Mačky môžu v ňom tráviť všetok čas, len jesť a ísť na toaletu.

Vertikálny orezávač tiež dobrý model. Je vhodný pre mačky, ktoré si chcú ostrihať pazúry na dverách. Existujú rôzne tvary - rovnomerné a zakrivené. Mačka sa môže stať jej a rozťahovať sa po spaní.

Materiály na poškriabaniu

Najlacnejšou možnosťou je kartónové modely kogtetochek. Je to skvelé pre mačiatka, pretože dospelí to rýchlo rozbijú.

Jutové modely silnejšie a majú mačky viac ako iné možnosti.

Juta sú materiál, ktorý sa získava z malvickej rastliny. Je ideálny na tkanie všetkých druhov výrobkov. Mačiatka sa dobre pridržiavajú tohto materiálu, zatiaľ čo je pomerne silná a nie je tak ľahké ho zlomiť. Jeden stĺpec juty môže slúžiť viac ako rok.

Sisal modely Zahrňte aj do ich zloženia prírodné materiály. Odlišujú sa od jutových svetlých odtieňov a vo svojej štruktúre sú veľmi podobné kôry stromov.

drevený vyrobené z lešteného dreva a tiež dosky. Jedná sa o odolný materiál, avšak ak je poškriabaniu lacné a urobí sa zle, mačiatko môže byť zranené alebo prinesené v šmyku.

Ako naučiť mačiatko na poškriabaniuMačiatko vyliezlo na vrchol nechtovJe to oveľa jednoduchšie zvyknúť na mačiatko malé mačiatko ako dospelý maznáčik. Mačiatko ešte nemá zvyky, a preto je ľahké trénovať. Mačiatka zaostria svoje pazúry na akomkoľvek vhodnom mieste, môžu to byť nábytok, dvere, tapety, rovnako ako záclony.

Robia to nie preto, že mačiatka sa prebudili s loveckým inštinktom, ale pre banálnu hygienu. Niektorí majitelia rozhodujú o operácii na odstránenie pazúrov z labiek zvieraťa, avšak ak sa zdá byť príliš kruté, môžete sa uchýliť k výcviku a zvyknúť na poškriabaniu.

Kitten chce vyliezť na škrabanú podložkuOdporúča sa zakúpiť horizontálnu jutovú drápku vo forme dosky. V malom veku sa neodporúča kupovať drevené modely, pretože sú príliš ťažké pre mäkké labky. Dobrá voľba je kúpiť nástenný model, škrabanie príspevky, ako rast mačiatko to môže byť zavesená o niečo vyššia, bude zaberať málo miesta, a pet bude vždy vracať pre sústruženie pazúry.

Dobrá metóda na zvyknutie mačiatka na miesto otáčania nožov bude stimuly vo forme krmiva. Vertikálne pruhy môžu byť umiestnené v blízkosti miesta kŕmenia, potom mačka zvykne na to, že po otáčaní pazúrov ju budú kŕmiť. Nekričajte na zviera, ak škrabá nábytok, môže to urobiť na účel, aby pritiahol pozornosť.

Ako naučiť mačiatko na poškriabaniuMačiatko môže byť zvyknuté na poškriabanie pomocou niekoho iného vôňa mačky. Mačky netolerujú na svojom území vôňu inej osoby, a preto sa pokúsia označiť takú škrabku a škrabajú ju svojimi pazúrmi.

Ak mačiatko nechce používať dráp, ale má rád iné miesto, môže byť pokryté polyetylénom. Mačky nemajú radi polyetylén, pretože to za to zaujmú, dospelí jedinci ho môžu zlomiť, ale mačiatka to nedokážu a čoskoro opustia toto miesto.

Všetky miesta, na ktoré mačiatko stratí prístup, je potrebné nájsť náhradné miesto. Môže to byť škrabka, na ktorú je mačiatko zvyknuté povzbudením.

Zvyknú si dospelú mačku na mačiatko

Než začnete trénovať mačku, aby ste ju poškriabali, potrebujete vedieť niekoľko pravidiel:

  • Nemôžete pokrikovať a poraziť mačku, aby ste poškriabali nábytok. Tieto akcie sú stanovené v podvedomí ako spôsob, ako pritiahnuť pozornosť. Mačka začne škriabať veci z nudy, takže pán príde.
  • Ak odoberiete z domáceho zvieraťa miesto na ostrenie pazúrov, nájde sa podobný, a preto by sa mal nahradiť včas v podobe škrabacej podložky.
  • Vždy je potrebné podporovať iniciatívu mačky, ak začne poškriabať necht.

Mačka leží na vlastnej škrabacej podložkePrvá vec, ktorú si treba pamätať, je, že nemôžete poraziť mačku a kričať na neho, ak skontroluje pevnosť námahy nábytku. Bolo by lepšie povedať mu striktne "Nemôžete!" A súčasne upozorňovať na bavlnu na podlahe alebo v rukách.

Zvieratá sa nebudú vystrašiť súčasne, ale budú rozptýlené od poškriabaniu a venovať pozornosť niečomu inému. Mačky - pomstychtivý zviera, ak je hnev prieduch na neho za to, čo sa poškrabal stien alebo nábytku, bude sa robiť to znova, keď je naštvaný, alebo nudiť.

Môžete posypať malý pazúr s malým množstvom mačiek. Z jej vône sú mačky v dobrej nálade a chcú hrať. Musíte povzbudiť domáceho maznáčika viac za správne činy a nemali by ste ho pokúšať, ak je to nepríjemné.

Mačky naozaj nemajú radi vôňu citrónu, ak ich pravidelne postriekajú oblasťami, kde mačka škraba veci, prestane to robiť.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno