ZvierAhtate.com

Ako trénovať mačku doma

Ako trénovať mačku: odborné poradenstvoAk chcete naučiť psa niektorým tímom, zvyčajne nie je ťažké, tieto zvieratá sú ochotné podstúpiť tréning. Ďalšia vec mačiek

a mačiek, ktoré sú samy osebe veľmi úmyselné zvieratá a neradi vykonávajú žiadne príkazy. A ešte niečo, čo môžu byť vyučované.

Mačka môže byť vyškolená doma, a čo je najdôležitejšie, nenechávať zviera robiť niečo proti svojej vôli. Školenie by nemalo byť záťažou, skôr by malo byť voľný čas.

Ako trénovať mačku: všeobecné pravidlá

Školenie mačiek domaSkôr než začnete trénovať svoj chlpatý favorit, majiteľ musí starostlivo premyslieť niektoré aspekty, takže vynaložené úsilie a čas trénovania nie sú márne.

Po prvé, musíme vziať do úvahy Pet vek. Najlepšie je začať tréning, keď je mačiatko vo veku 6-7 mesiacov. V tomto veku je zviera už dosť dospelé, aby pochopilo, čo od neho chcú.

Po druhé, ako začnete tréning, budete potrebovať dlhú dobu sledovať správanie zvieraťa vidieť, aký je aktívny, čo sa prejavuje to, čo jeho charakter a zvyky. Tiež je dôležité, aby pochopili, čo chová mačku preferuje najviac. Vďaka tomu všetkému, majiteľ bude môcť vybrať najvhodnejší program pre vzdelávanie.

V skutočnosti sú mačky veľmi schopné a dostatočne vyškolených tvorov. Takéto jednoduché príkazy ako "dať labku", "sedieť" alebo "pre mňa" im dávajú dostatočne rýchlo. Mnohé domáce fuzzy sa navyše vyznačujú vrodenými umeleckými schopnosťami.

Školenie tímu, je potrebné povzbudiť zviera pre jeho úspech, potom účinnosť tréningu bude vysoká. Musíme si však uvedomiť, že ak mačka nemá rád to, čo robí, a odmieta splniť požiadavky svojho pána, potom to neurobí za žiadne chutné pochúťky. V takomto prípade by mal byť zviera ponechaný sám, a trolling pokračovať neskôr, už pri zohľadnení, ktorý tím odhodil odmieta.Školenie mačky je individuálny proces. V skutočnosti sa rozhodne, čo sa má učiť a čo nie, a to bude musieť byť prijaté, potom by nemali byť žiadne problémy so školením.

Školenie mačiek: ktoré tímy môžu byť vyučované

Všetky príkazy by sa mali dať domácemu miláčikovi pokojným hlasom bez zvýšenia intonácie, bez zbytočných emócií, najmä kvôli tomu, aby sa mačka neposlušila. Čo môžete naučiť domácemu miláčikovi:

  • Ako trénovať mačku domapríkaz "Sit": pre túto mačku je potrebné ukázať liečbu a povedzte slovo "sedieť". Je potrebné hovoriť pokojne, ale vytrvalo. Ak pussy stále nechápe, čo od nej chce, môžete ju ľahko zatlačiť na zadnú časť chrbta a hneď ako sa posadí, dajte jej liečiť, potom zopakujte cvičenie. V priebehu času spojí v hlave reťazec "word-action-delicacy" a vykoná príkaz pre 5+. V budúcnosti bude tím vykonaný bez akýchkoľvek výhod;
  • príkaz "Give a law": je tiež potrebné vykonať tréning pomocou liečby. Najprv musíte vziať jednu z predných nohavíc pečate a súčasne povedať "dať labku", potom sa ku mne zaobchádzajte s pochúťkou. pokračujte v tréningu domáceho maznáčika, kým nedá paľu bez dobrých príležitostí;
  • naučiť mačku, aby ležal na príkaz, musíte mierne posunúť kundičku, akoby ju naplniť na jej boku, zatiaľ čo hovoríte slovo "ľahnúť", potom znova dať liečiť. Trénujte domáceho zvieraťa, kým nie je výsledok;
  • môžete naučiť domácich miláčikov skákať cez malé prekážky alebo skočiť z povrchu na povrch, ktorý sa nachádza v rôznych výškach. Rovnako môžete naučiť mačku, aby prešla cez obruč a držala ju medzi dvoma kreslami. Preto by mala byť jedna z stoličiek vysadená pacientom s chrobákom a na druhom by sa malo dať niečo báječné. Najprv musíte naučiť mačku skočiť z jednej stoličky na druhú bez obruče, najdôležitejšou vecou je uistiť sa, že zviera nielen šplhá z jedného povrchu a skočí na iný, a to skákanie. Potom bude možné pripojiť obruč samotný. Mačka bude vnímať takýto tréning ako hru a nakoniec sa táto akcia stane jeho zvykom a jeho schopnosti môžu byť prekvapujúce pre hostí.

Všetok tréning by mal byť akýmsi druhom hry, kde mačka vykoná quest a dostane odmenu za úspešný výsledok. Ak pes nie je ochotný hrať týmto spôsobom, je lepšie nechať ho chvíľu sám.

Ako trénovať mačiatko

Takže, ako trénovať mačku, ako celok je jasné, ale čo robiť s dieťaťom? Ako naučiť mačiatko pochopiť príkazy? Mnohí veria, že tréning mačiatka je nepresvedčivá a všeobecne zbytočná úloha, pretože zviera je stále príliš hravé na to, aby sa niečo naučilo. Ale v skutočnosti učíte niektoré triky, ktoré môžete urobiť trochu fuzzy stále. Ak to chcete urobiť znova, mali by ste si vyzdvihnúť jemnosť a dobrú trpezlivosť. Čo môžete naučiť mačiatko:

  • Ako trénovať mačku hraťmôžete skúsiť učí svoj tím "pre mňa": K tomu, vyvolajte ho pri kŕmení podobným spôsobom, zároveň vyslovenie jeho prezývku. Malé zviera čoskoro pochopí, že slovné spojenie "Murzik / Vaska / Timothy ku mne," je spojené s niečím príjemným a chutné, a začnú žiadosti vyhovieť, len čo to počuť. Človek by nemal zabudnúť na náklonnosť, predsa len hučanie milujú jej nemenej chutné jedlo;
  • ak sa pozeráte na chvíľu po mačiatke počas hry, môžete okamžite pochopiť, čo presne má rád najviac. Napríklad, ak vždy vtiahne nejaké malé predmety, loptičky a iné hračky do zubov, znamená to, že je ľahké ho zvyknúť na niečo, čo prináša niečo ako príkaz "zavádzanie";
  • Mnohé mačky, vrátane malých, si chcú skočiť na svojich pánov na ramenách, ktoré sa tiež môžu premeniť na trik pomocou lahôdok a opakovaní.

V skutočnosti trénovať deti nie je oveľa ťažšie ako dospelé mačky a mačky. Hlavnou vecou je robiť všetko s trpezlivosťou a láskou, nezabudnite povzbudiť domáceho maznáčika a nie trvať na niečom, čo nechce robiť.

V žiadnom prípade, nemôžete potrestať mačku alebo mačiatko, ak robí niečo zlé alebo nechce počúvať. Je potrebné iba pozdvihnúť jeho hlas k nemu, ako sa bude okamžite vystrašiť a v budúcnosti prestane ísť s pánom, aby kontaktoval v tréningu.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno