ZvierAhtate.com

Morská vosa je najviac jedovatá medúza na svete

Habitat mora vosaVojenská morka pochádza z streleckej triedy Kubomeduz. Toto zviera je považované za pomerne zriedkavé a najnebezpečnejšie medúzy na svete pre ľudí. Vo vodných plochách oceánov a morí existuje veľa druhov medúzy. Ale pravicou je najviac jedovatá morská vosa.

Medúza dostala svoje meno, pretože to žije ako obyčajná vosa, iba jed z tohto morského zvieraťa je oveľa silnejšia. Ak sa dostane do živého organizmu, tak prakticky neexistuje žiadna šanca na spásu. Ak sa potápač náhodne stretne s balíčkom morských medúzy, nemôže ísť na breh.

Kto je morská vosa?

V rozľahlosti oceánu môžete stretnúť veľké množstvo najnebezpečnejších a najrozmanitejších zvierat, ktoré sa neskončili. Jednou z nich je morská vosa. Patrí do triedy kubomeduz. Zvláštnosťou tohto predátora je, že je takmer nemožné ho vidieť. Medúzy sa dostávajú bez povšimnutia a zažehujú telo, ktoré padlo do nej. V ľuďoch tejto šelmy to nazvali "neviditeľnou smrťou".

Tí, ktorí videli medúzu, nemysleli na toto stvorenie ako na monštrum. V porovnaní s ich bratmi sú tieto medúzy relatívne malé. Vo svojej podobe sa podobajú na kocku. V priemere, priemer telesa nepresahuje 5 centimetrov. Existujú jednotlivci, ktorého dóma dosahuje 25 centimetrov. Takýto exemplár možno nájsť veľmi zriedkavo.

Ramená najviac jedovatých medúz na svete sú jeho chápadlá. Priemerná dĺžka chápadla je jeden a pol metra. Ich maximálny počet môže dosiahnuť 60 kusov. Ak bude vajcia na mori zabaliť svoju obeť so všetkými jej končatinami, potom sa nedá vyhnúť smrteľnému výsledku. Pomocou špeciálnych žliaz sa v každej končatine vytvorí veľmi silný jed. Na more vosa jed je mnohokrát silnejší ako had.

Kde nájdem moruĎalším rysom tohto morského života, ktorý ešte nemôže vyriešiť všetky vedca sveta, je niečo, pri ktorých najviac jedovaté medúzy potrebujeme oči, ak to nemá mozog. Je schopná vidieť?

Podľa výsledkov výskumov je známe, že na tomto morskom živočíchovi skutočne mať oči. Je ich až dvadsaťštyri. Zrakové orgány sú rozdelené do 4 skupín. Každá skupina má 6 očí.

Habitat medveďa medveďa

Väčšina ľudí verí, že medúzy môžu obývať akékoľvek vodné útvary. Toto tvrdenie je však chybné. Jediným biotopom pre more vosy je Austrália. Morskí obyvatelia radšej vyberajú svoje severné pobrežia, vo vodách ktorých je pomerne malá hĺbka a mnohé koraly.

Život najviac jedovatých medúz

Nie je to tajomstvo najnebezpečnejších medúzy na svete je veľmi aktívny a agresívny lovec. Lov mora vosku v nehybnej podobe. Je to len obeť dotknúť sa jej neviditeľných končatín, akonáhle silný prúd jedu prenikne do koristi. Stojí za zmienku, že medúzy niekoľkokrát napadajú svoju korisť. Tak obeť zomrie oveľa rýchlejšie. Jedovatý predátor je považovaný za veľmi silný. Ovplyvňuje nervový systém a ovplyvňuje srdce a pokožku.

Aké je nebezpečenstvo jedu myši?Vo svojej strave zahŕňa malé ryby a kraby. Stláčaním korisť ju medúza ťahá do kužeľa pomocou chápadiel, kde je obeť pokojne trávená.

Hlavným miestom výroby potravín sú pobrežné oblasti. Vo svojom voľnom čase sa dravci zdržiavajú od brehu. Často sa stáva, že v dôsledku silnej búrky tieto zvieratá vyhodia na breh, kde je veľký počet ľudí.

rozmnožovanie

Reprodukcia sa vyskytuje v morských voskách, rovnako ako u všetkých predstaviteľov tejto rodiny. Najprv sa položia vajcia, z ktorých sa objavia malé larvy. Ihneď po vzhľade sa prilepia k spodnej časti a vytvárajú jediný polyp. Reprodukcia polypov sa uskutočňuje pomocou rozmnožovania.Po vyskočení malých medúzy z polypu je pripravená na nezávislý život a hneď vyhľadáva jedlo. Pretože morská bytosť, ktorá sa objavila svetu, opustila polyp, zomrie a náhle zomrie.

Je ostrou more napadnutá osobou?

Jedovatá medúza predstavuje obrovské nebezpečenstvo pre ľudstvo. Napriek tomu je hlavným predmetom lovu, používa len to, čo sa dá zjednoť. Osoba nie je zahrnutá do zoznamu misiek na mori. Keď sa stretne s človekom, medúzy sa pokúsia odísť. V prípade, že kolízia je nevyhnutná, iba človek uloví človeka. Tento potápač je v podstate konfrontovaný s potápačmi.

Potom, ako zviera niekoľkokrát uderilo, dostane telo obrovské množstvo jedu.

Účinok jedu na telo sa prejavuje v niekoľkých fázach:

 • sčervenanie svalovej oblasti pokožky;
 • miesto popálenia sa začne napučiavať;
 • závraty;
 • intenzívne teplo;
 • je možná zástava srdca.

Čo môže viesť k jedu morskej vosySmrtiaci výsledok môže nastať okamžite alebo po dvoch dňoch. Všetko závisí od toho, koľko jedu medúzy sa vstrekuje do tela.

Tento dravec pláva veľmi rýchlo. Vďaka svojej rýchlosti môže jedovatá medúza dokonale manévrovať medzi koralmi. Tento predátor je možné zistiť len v malých hĺbkach. Zvyčajne sú morské vosy nočné. Počas dňa sa schovávajú na dne, ale akonáhle začne slnko ísť, plávajú na povrch.

Turistická informačná karta

Ak chcete odpočívať na mieste, kde je vysoké riziko stretnutia s týmito predávajúcimi, mali by sa turistov riadiť niektorými tipmi:

 1. Stojí za to vedieť, že keď sa stretnete s medúza musíte sa opatrne obísť. Jeho chápadlá sú schopné natiahnuť na pomerne veľkú vzdialenosť.
 2. Pokles do väčšej hĺbky, je to lepšie aby sa nikam nedotkli ručne.
 3. Po búrke sa neodporúča vstúpiť do vody. Pravdepodobnosť kontaktu s kúskami chápadiel je vysoká.

Ak sa konalo stretnutie s vodákom, nasleduje:

 • Dôkladne opláchnite veľkým množstvom slaných vôd;
 • liečiť ranu ocotom alebo silným alkoholickým nápojom;
 • veľmi starostlivo odstrániť zvyšky chápadla z rany.

Po ukončení procedúr je potrebné naliehavo požiadať o pomoc kvalifikovaného zdravotníckeho personálu.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno