ZvierAhtate.com

Ryby čeľade tresky: rysy, druhy, biotopy

Ktoré ryby súvisia s treskouRyby z čeľade tresky spravidla žijú v soľných nádržiach nachádzajúcich sa v severnej časti planéty. Existuje asi 100 druhov tresky, ale z nich iba jeden zástupca môže žiť v sladkej vode. Ide o burbot. Zvyšné ryby patria mestským obyvateľom. Mnoho ľudí, ktorí používajú svoje ryby, nemusí ani hádať, že môže patriť do rodiny tresky. Tento článok vám povie, čo je rodina.

Vzhľad a rozmery

Tento druh v zadnej oblasti môže mať dve alebo tri rebrá. V análnej zóne je spravidla aj niekoľko plutv. Vynikajúca plutva v oblasti chvosta. Pre ryby tejto rodiny je charakteristickým rysom to, že absolútne všetky plutvy bez trblietavých lúčov.

Všetci jednotlivci sú obdarení veľkými otvormi pre žiabre a malými anténami v oblasti brady. ryby rodinu tresky je charakterizovaná plytkými stupnicami. V podstate všetky ryby, okrem burbot, radšej žiť v malých kŕdľoch a zostať v blízkosti dna.

Rybacia treska môže byť veľkáVeľkosť a hmotnosť môžu byť veľmi odlišné. Napríklad jedinci, ktorí sa živia výhradne planktónom, sú oveľa menej predátorskými predstaviteľmi tejto rodiny. Z tresky vtáčej tresky je najmenším druhom hlbokomorský gadiculus. Priemerná dĺžka táto ryba je 12 centimetrov. Môžete sa s ňou stretnúť v severnej časti Atlantického oceánu. Jeden z najväčších druhov je treska atlantická. Jeho rozmery môžu dosahovať až 1,8 metra.

habitat

Tieto ryby žijú všade v severnej pologuli. Asi päť druhov sa nachádza v južnej časti planéty. Celá treska žije v morskej vode. Výnimkou z pravidiel bola len burbot, čo cíti sa skvele v sladkých vodách Európy, Ázie a Ameriky. Najväčší počet obyvateľov sa nachádza vo východnom Atlantiku. A samozrejme, vodné plochy rovníka sa stali jedným obyčajným biotopom pre túto rodinu.

prídel

Pretože v tejto rodine sú predátori a milovníci zeleninových lahôdok, potom ich diéta je celkom rozmanitá. Zo všetkých predstaviteľov stojí za zmienku pollock a treska. Radšej jesú kôrovce a pomerne veľké. Tuk, ktorý sa získava vtedy, keď jesť jedlo pre zvieratá, je uložený v pečeni.

Trápanie a rybolov

Tento druh reprodukuje spravidla v slaných vodách. Niektorí predstavitelia uprednostňujú túto činnosť viac odsolenej vody. A len malý počet druhov využíva riečny terén na neresenie.

Sexuálna zrelosť u rýb sa vyskytuje po 3 rokoch. Niektoré druhy, napríklad treska, sú pripravené pokračovať v rode až po 8 rokoch života.

Kŕmenie trvá pomerne dlho, čo trvá niekoľko rokov. Vďaka svojej plodnosti, treska ryby schopný ušetriť asi jeden milión vajec. Nie všetci členovia tejto rodiny sú schopní produkovať toľko "malých rýb". Napríklad Navaga nespočíva viac ako dvetisíc vajíčok naraz.

Putassu - ryby čeľade treskyObdobie reprodukcie sa vyskytuje v chladnej sezóne. Buď v zime, alebo skoro na jar. Teplota vody by nemala presiahnuť 0 stupňov.

Bezprostredne po prvých dňoch svojej existencie sa väčšina smažitých prúdom odvádza prúd, čo im umožňuje šíriť sa všade.

Táto rodina rýb je považovaná za veľmi populárnu a rozšírenú kvôli prítomnosti mnohých užitočných minerálov v jej mäse. Každý rok sa ulovia až 10 miliónov tresiek.

Najčastejšie chytajúce ryby sú:

 • treska;
 • tmavé;
 • Pollock;
 • treska atlantická.

Zvlášť populárny je filé z tejto rodiny, rovnako ako pečeň, nasýtený obrovským množstvom užitočných vitamínov.

Druhy tresky

Existuje veľa druhov gadoidov na svete. Ale najslávnejšie sú:

 • modul gadget;
 • modrastá;
 • Pollock;
 • molva;
 • severná navaga;
 • mník:
 • treska atlantická.

Gadikul

Gadikul - čo je táto rybaGadikul je považovaný za najmenšieho zástupcu svojej rodiny. uprednostňuje žiť v hĺbke. Charakteristickým rysom tohto druhu sú veľké oči, ktoré zaberajú väčšiu časť hlavy.

V priemere dosahujú ryby iba 12 centimetrov. V zriedkavých prípadoch môže byť až 15 centimetrov.Hlavným biotopom je Stredozemné more.

treska

Merlang - biotopTento druh žije hlavne v blízkosti pobrežia Európy. Niekedy ho môžete vidieť v Čiernom mori. Priemerná dĺžka tohto druhu je asi 50 centimetrov.

Hlavné jedlo pozostáva z malých rakov a malé ryby, ako gerbil. Väčšinou žije v malých hĺbkach. Sexuálna splatnosť sa vyskytuje za 2 roky.

Aljaška Pollock

Jeden z najznámejších druhov tresky - Aljaška PollockVeľká skupina týchto druhov rýb sa nachádza v severnej časti Tichého oceánu. Vyskytuje sa výhradne v studenej vode v hĺbke asi 600 metrov. Iba počas neresenia sa vyberie na pobrežie. Pripravený na reprodukciu od 3 rokov.

Priemerná veľkosť druhu je asi pol metra. To je považované za najpočetnejšie ryby jeho rodiny.

molva

Je to jeden z predstaviteľov mäsožravého plemena. Výhodne žije na dne. Jednotlivec môže dosiahnuť Dĺžka 1,8 metra. V porovnaní s inými druhmi tresky je mora pripravená na reprodukciu oveľa neskôr. Zvyčajne sa to stane po 8 rokoch.

Northern Navaga

Northern Navaga - biotopy a rysyPredstavitelia tohto druhu prevažne žijú v Bielych a Karašských moriach. Snažte sa zostať bližšie k pobrežiu. To má zvláštnosť ísť do riek počas tŕmenia. ale rozmnožovací proces sa vykonáva priamo v morskej vode. Vzhľadom na chladnú lásku sa ryby množia len v zime, pod hustou vrstvou ľadu. Odložené vajcia sa držia na zemi. Ich vývoj sa uskutočňuje do 4 mesiacov.

Priemerná dĺžka rýb je 30 centimetrov. Obľúbené obľúbené sú červy a malé ryby. Zachytávajú navagy spravidla v jesenných a zimných obdobiach.

mník

Rybia burčotka sa vzťahuje na treskuToto sú jediné ryby svojho druhu, ktoré žijú v sladkej vode. Habitáty sú nádrže umiestnené na severnej pologuli.

Výhodne si vyberie miesta pobytu v čistej vodnej ploche, ktorej dno je rozklepané kamene. V letnom období sa burbot spája, prebúdza sa uprostred jesene. Propaguje sa iba v zime. Nepáči sa dennému svetlu.

Priemerná dĺžka burče je 50 centimetrov. Hmotnosť asi jeden a pol kilogramu. Niekedy môže byť burbot veľmi veľký, s hmotnosťou viac ako 20 kilogramov a dĺžkou až 12 metrov.

Atlantická treska

Atlantická treska - komerčné otrokyTento druh tresky sa nachádza v červenej knihe. Priemerná dĺžka je 60 centimetrov. Napája sa na malých rakoch a slede. Z väčšej časti biotop je Atlantic. Ryby sa vynásobia po 8 rokoch a dosahujú hmotnosť 4 kilogramy.

Treba poznamenať, že absolútne všetky ryby tresky majú úžasnú chuť. Navyše ich mäso a pečeň sú nielen chutné, ale aj užitočné kvôli obsahu obrovského množstva užitočných minerálov.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno