ZvierAhtate.com

Opis pstruhových rýb. Rozdiely medzi morom a riekou sa pestujú

Opis vzhľadu pstruhovPstruh je kolektívna prezývka pre niekoľko druhov lososovıch "pstruhov". Táto krásna a neuveriteľne chutná ryba sa nachádza v každej nádrži našej krajiny. Je pravda, že chytenie nie je tak jednoduché. Trvalo všetku zručnosť inveterateho rybára, aby uvažovalo o tejto rybe v rukách. Pstruh možno vyprážať, fajčiť, soľovať a dokonca aj konzumovať surový. Kaviár je považovaný za pochúťku ruskej kuchyne.

Externé charakteristiky

Farebné charakteristiky závisia od biotopu. Existuje morský pstruh a rieky. Rozmanitosť je rozdelená na dva veľké poddruhy: biela a ružová. Napríklad, námorné a riečne vtáka úplne odlišné farby, t. K. Morské prostredie sa líši od rieky prítomnosťou predátorov, slanosť vody a klimatické podmienky danej oblasti.

Muži sú o niečo menšie ako ženy. Žena môže dosiahnuť dĺžku 1 meter a vážiť 20-25 kg. Štandardná telesná hmotnosť týchto rýb sa pohybuje od 400 do 700 gramov a dĺžka tela je 30 až 40 cm.

Ozyornaya

 • Vzhľadu.

Kde žije pstruh?Ozyornaya char patrí do rodiny lososa, druh sladkovodné, poluhischnik. Lake zástupca tohto druhu vlastné tmavej farby a svetla, v závislosti na lokalite. Ak je voda v jazere tmavá a bahnitá, potom má losos tmavú farbu s veľkými čiernymi bodkami na chrbte. Ak je voda čistá s ľahkou piesočnatou pôdou, potom bude vhodná farba rýb.

Pstruh má podobu torpéda, čo mu umožňuje pohybovať sa vysokou rýchlosťou na dlhé vzdialenosti. Hlava malá, úmerná kufru. Papuľa má tupý tvar. V čeľusti sú dva rady trvalých zubov. Brucho má hrdzavý odtieň.

 • stanovište.

Čo je pstruh?Pstruh jazera žije v horských jazerách Európy so sladkou vodou. V nádržiach, kde je pstruh, teplota vody je veľmi nízka. Preto sa tento typ motýľ nazýva "chladnokrvný". Tento pstruh môže žiť v podmienkach, ktoré nie sú vhodné pre iných jedincov, kde teplota vody je 20 ° C a nižšia.

V Rusku sa jazerné pstruhy nachádzajú v jazerách Ladoga alebo Onega. Vo veľkých jazerách sa nachádza takzvaný spodný pstruh, telo tejto krásy môže dosiahnuť 15, 20 a dokonca aj 30 kg.

 • Trieť.

Sexuálna zrelosť pstruha jazera dosahuje telesnú hmotnosť 2 kg. Pre trenie samica vzostup čiernohlavý z jazier do riek a perejí s kamienkovým dnom alebo v baniach trieť vajcia. Mladý losos väčšinou zostáva a rastie v rieke a stáva sa obyčajným riečnym pstruhom. Niektoré vajcia sú opäť spadnuté do jazera a vedú k životu jazera.

 • Food.

Pstruh jazera sa živí hmyzom alebo vajíčkami iných jedincov. Môžu však tiež jesť svoje vajcia, ak nie sú dostatočne pokryté. V strave sa môžu dostať aj malé zvieratá, bazén. Najaktívnejšie obdobie pstruha v silnom vetre alebo v daždivom počasí, veľké množstvo rôznych hmyzu padajú zo stromov. Počas tohto obdobia môžete vidieť skákanie pstruhov na lietanie "jedlo". Vo veľmi horúcom počasí sa táto ryba udržiava v blízkosti vodných tokov alebo "spánku".

dúha

 • Vzhľadu.


Čo vyzerá ako pstruh ryby?Iridescent pestrushka má veľký úspech od majiteľov súkromných rybníkov. Tu sa chová pre rybárov alebo fanúšikov, aby si mohli vychutnať ryby. Losos má zlatú farbu, po stranách sa nachádza výrazná šarlátová čiara, ktorá sa presúva do žiabrov, ktorá sa prejavuje pri trení. Horné rebrá a chvost majú čierne body po celom obvode. Stredné ústa, malé oči. V čistej vode má svetlý odtieň a nazýva sa bielym lososom.

 • stanovište.

Rodinou duhových lososov je Severná Amerika. Pstruh dúhový žije v sladkovodných riekach. Tento druh viac potrebuje kyslík, takže sa udržuje na povrchu vody. Takáto ryba nemôže žiť v rybníkoch, kde voda zmrzne. Ale táto pestrushka je plne schopná žiť v teplejších vodách, na rozdiel od pstruhového prúdu.

 • Trieť.

Sexuálne zrenie ženy prichádza iba vo štvrtom roku života, muž sa vyvíja o rok rýchlejšie. Doba trvania trenia je 1,5 - 2 mesiace. Kaviár má veľký priemer 5-6 mm. Po krájaní sa vajcia stále kŕmia na úkor žĺtkového vaku a po druhom týždni života sa začnú kŕmiť.

 • Food.

Pstruh dospelých sú predátori, takže jedia kôrovce, malé ryby, hmyz. Pestruška perfektne zachytáva mory a žaby. Po rozmnožení sa ryby stávajú aktívnejšími a veľmi rýchlo získavajú váhu. Čím je vek lososa väčší, tým viac rýb vstupuje do stravy predátora.

Záliv

 • Vzhľadu.

Na rozdiel od pstruha dúhového a jazierka, pestrý pestrý má mierne plochý tvar tela. Brucho má bielu farbu. Horná časť tela je šedivý odtieň s čiernymi a červenkastými škvrnami pozdĺž obvodu. Dolné plutvy sú oranžové. Na pozdĺž hrebeňa prebieha strieborná cesta. Chvost je tmavošedej farby. Papuľa má strednú výšku, rovnakú farbu. Oči sú malé.

 • stanovište.

Ako chytiť pstruhyLosos žije v USA, Nórsku a západnej Európe. V Rusku sa nachádza v povodí Kaspického, Bielych, Azovských morí. Tento krásny pestrý rodinný losos možno vidieť v horských riekach a lesných potokoch. Pre pstruh potápačský Podmienky komfortu sa považujú za teplotný režim do 20 ° C, s koncentráciou kyslíka 2 mg / l.

 • Trieť.

Správny čas na chov je na jar. Kŕmenie lososov od večera do polnoci, potom pokračuje na dovolenke a pokračuje v trávení iba ráno. Na rozmnožovanie koláčikov sa ženy presúvajú pozdĺž rieky do halistického dna. Tu tiež začína aktívna vydyotyvanie.

 • Food.

V malom veku sa pstruh živí výlučne hmyzom. S vekom, akékoľvek priemerné ryby a dokonca zástupcovia druhu sú vhodné pre jedlo. Škvrnité sú kŕmené žabami, malými zvieratami. Všetci predstavitelia lososov majú božské mäso so sladkou chuťou. Je vysoko cenený profesionálnym kuchárom a domácnostiam.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno