ZvierAhtate.com

Čo je možné podávať Maine Coon: diéta pre mačiatko a dospelú mačku

Vlastnosti Maine Coon Maine Coon FeedingMaine coon plemena sú veľké vo veľkosti, správanie a charakter. Je dosť ťažké udržať takéto zviera v dome, pretože čistokrvné mačky vyžadujú osobitnú starostlivosť a špeciálnu vyváženú stravu.

Zvláštna pozornosť by mala byť venovaná práve nasťahoval do domu mačiatko mainskej mývalia, ktorý by mal vybrať ten správny jedlo.

Vlastnosti plemena

Maine Coon mačky sa vyznačujú hustou hodvábnou vlnou, uši s strapcami, svalnaté telo dlhšie ako jeden meter, veľké končatiny a dlhý chvost. Pomerne veľké zviera si vyžaduje bohatú, výživnú výživu a jesť 1,5-2 krát viac ako normálna mačka.

Aby malý zviera atraktívny vzhľad a vyrastal zdravý, mali by sa starať o svoju hygienu, robiť to včas a vybrať správne jedlo. Rodokmeň je veľmi citlivý a môže sa chorý podvýživou. Najčastejšie trpia pečeňou a obličkami. Môžete nakŕmiť hotové jedlo aj prírodné produkty. Ale predtým, než začnete dávkovať Maine Coon, mali by ste študovať, čo môžete a čo nemôžete jesť vášho domáceho maznáčika.

Čo si kŕmi Maine Coon kitten?

Pri nákupe mačiatok musíte požiadať šľachtiteľa, čo kŕmiť dieťaťom a ako správne kŕmiť zviera. V prvých dňoch na zmenu stravy mačiatok nemôže. Keď mačiatko vstúpi do domu, je kŕmené rovnakým krmivom ako chovateľ. Ak by sa rozhodlo zmeniť krmivo, potom na novú strave by mal byť pet zvyknutý postupne.

Ak je mačiatko staré 1 mesiac

Tipy na kŕmenie Maine Coon mačiatkaV tomto veku sa dieťa postupne usadzuje na mlieko mačky a začína sa oboznámiť s novým jedlom. Ak matka mačka nemá dostatok mlieka, potom od veku troch až štyroch týždňov môže byť dieťa začaté kŕmiť špeciálne mlieko pre mačiatka.

Tiež by mal byť daný zviera chudé hovädzie mäso, morčacie alebo králičie mäso. Mäso sa predbežne rozomelie a potom sa odparí vriacou vodou. V prvej skúške by mäso malo mať veľkosť s hrachom. A ak počas dňa nie sú žiadne príznaky žalúdka rozrušený v pet, potom to môže byť kŕmené v budúcnosti s mäsom. Časť by sa mala postupne zvyšovať.

Naučte sa, že je najlepšie začať nie s mliečnou kašou, ale s mäsom, naučiť mačiatko žuť. Každý týždeň sa zavádza nový produkt:

 • po mäso - tvaroh;
 • potom varené vaječné žĺtko z kuracích alebo kuracích vajec;
 • Mliečna kaša (mlieko sa zriedi polovične vodou).

Všetky produkty sa podávajú postupne a najprv vo veľmi malých dávkach. Proteín z vajíčka sa nemôže podávať zvieratám, pretože môže spôsobiť alergie.

Hlavné jedlo po dobu 2 mesiacov

Je lepšie vziať mačiatko od chovateľa približne vo veku dvanástich týždňov, ale ak máte vo svojom dome dve mesiace staré mačiatko, potom bude musieť byť kŕmené šesťkrát denne. Jedného dňa by malo mačiatko jesť od sto päťdesiat až dvesto gramov jedla, na ktoré je zvyknutý.

Ako podávať mačiatkoAk ste vybrali suché jedlo pre Maine Coons alebo konzervované potraviny, potom lákadlo začína s nimi. zvoliť špeciálne krmivo pre mačiatka a v prvých mesiacoch je suché jedlo namočené a namiesto mäsa sa podáva konzervované jedlo.

Prvýkrát musíte dať trochu jedla a zistiť, či to bude vhodné pre mačiatko. Ak je všetko normálne, postupne zvyšujte množstvo a objem krmiva na mieru, ktorú výrobca odporúča.

Maine Coon diéta vo veku 3-4 mesiacov

V tomto veku sa deti stále živia mliekom mačky, čo posilňuje imunitný systém a je veľmi užitočné pre zdravie. V priebehu troch mesiacov chovatelia začnú dať svojim miláčikom väčšiu škálu doplnkových potravín, pripravujúc ich na presťahovanie sa na nové miesto pobytu.

Mačiatka sa kŕmia štyrikrát až šesťkrát denne. Môžete riadiť prírodné produkty:

 • nízkotučné morské ryby;
 • greeny;
 • mrkva, kapusta, cuketu, tekvica;
 • obilniny;
 • maslo a smotanu.

V tomto veku majú deti dobrú chuť, pretože aktívne rastú. Takže keď sa zdá, že mačka jej veľa, ale je to v poriadku s trávením, limit do krmiva pre domáce zvieratá, je to nestojí.

Približná norma krmiva pre maine Coon vo veku 2 mesiacov za deň:

 1. Suché cereálie - 15 gramov (môže byť namočené alebo varené vo vode).
 2. Mliečne výrobky alebo mliečne výrobky - 40 gramov.
 3. Zelenina - 40 gramov.
 4. Ryby alebo mäso - 130 gramov (jeden deň môžete dať mäso, a na druhej strane - ryby).

Výživa mačiek by mala byť vitaminizovaná, preto vitamín-minerálne doplnky sa pridávajú do stravy. Ale čo presne a koľko má veterinári poradiť.

Ratia pre mačiatka od 4 mesiacovMaine Coon mačky sú pomerne veľké zvieratá, takže vo veku štyroch mesiacov ich veľkosť dosiahla veľkosť bežnej dospelých mačiek. Intenzívny rast vyžaduje plnohodnotnú stravu, ktorá musí obsahovať dostatok bielkovín a byť kalorický.

V akom veku by mal byť suché jedlo podávané Maine CoonDo tohto veku sú už mačiatka úplne prepnite na suché potraviny a sú pripravení prejsť do nového domu. Od suchých krmív pre Maine Coons sa odporúča vybrať super-premium alebo holistické krmivo. Výrobcovia vyrábajú špeciálne výrobky, ktoré sú vhodné pre veľké plemená mačiek. Suché jedlo je výhodné, pretože sa môže vlievať do misy a opustiť dom. Nakrájajte mačiatko najmenej štyri až päťkrát denne. Ak bude jesť prírodné jedlá, potom by sa mali na obed podávať čarovne, pretože by mali byť iba čerstvé.

Okrem rýb a mäsa môžu dieťa vo veku štyroch mesiacov dostávať vedľajšie produkty vo forme králičie alebo kuracia pečeň, žalúdok, srdce. Vedľajšie produkty môžu byť kŕmené jedným alebo dvakrát týždenne.

Kŕmenie Maine Coon 6 mesiacov veku

Šesťmesačné mačiatko nie je tak aktívne, takže frekvencia podávania denne sa zníži na trikrát. Zároveň sa však zvyšuje objem jednej dávky. Jeden deň by mal mainská múčka jesť od dve sto dvesto až päťdesiat päť gramov krmiva. V tomto prípade by podiel mäsových výrobkov mal byť piaty.

V strave takmer dospelých mačiek by mala byť zelenina (okrem čerstvých uhoriek a zemiakov) a vitamínové a minerálne doplnky, ktoré sú predpísané veterinárnym lekárom.

Tak mačiatko, ako aj dospelé zviera by mali vždy mať čistú vodu, ktorá sa naleje do samostatnej misy.

Vo veku siedmich mesiacov sa pes prenáša na dospelé krmivo. Po desiatich mesiacoch veku by potraviny mali byť dve jedlá denne. Kastrované a sterilizované zvieratá sú vybrané špecializovanou stravou.

Pomer pre dospelú Maine Coon z prírodných produktov

Kŕmenie domáceho zvieraťa sleduje len tie produkty, ktoré sú pre ne užitočné. Diéta Maine Coon by mala obsahovať:

 1. vnútornosti vo forme kuracieho žalúdka, pečene, srdca. Pľúca a obličky zjedia mačky zle, a keď kŕmia pečeňou, stojí za to mať na pamäti, že oslabuje. Okrem toho použitie pečene môže viesť k tmaveniu srsti u zvierat so svetlou farbou.
 2. Mäso má nízky obsah tuku. Môžete nakŕmiť Maine Coons govčie, jahňacie, králičie, morčacie alebo kuracie mäso.
 3. zelenina môže byť podávaný surový alebo varený. Užitočné pre mačky tekvica, karfiol, cuketu, mrkva. Ak domáce zviera nejedí zeleninu samostatne, môžu sa pridať do ryže alebo pohánky. Niektoré domáce zvieratá ako ovocie, ktoré môžu tiež kŕmiť mačky.
 4. Tvaroh pre Maine Coonvajíčka sú užitočným produktom, ale kuracie mäso môže spôsobiť alergie, takže sa kŕmia zvieratami nie viac ako dvakrát týždenne. Najlepšie je uviesť kŕmne vajíčka do stravy.
 5. Fermentované mliečne výrobky by mala mať Maine Coon raz alebo dvakrát týždenne.
 6. Kozie mlieko je náhradou za kravu. Ak mačiatko bez problémov pije kravské mlieko, nie je trávené dospelými mačkami.
 7. zeleň vo forme naklíčených zŕn pšenice alebo ovsa. Trávu z ulíc domácich miláčikov nie je možné kŕmiť.
 8. morské plody. Namiesto mäsa, niekoľkokrát týždenne, mačky môžu byť kŕmené morskými rybami. Ako propagácia Maine Coon môže byť použitá chobotnice. Sušené alebo surové morské kale je veľmi užitočné pre zvieratá, pretože obsahuje stopové prvky.

Vedľa misy, z ktorej jedia mačky, by mala byť vždy voda s vodou. Neodporúča sa nalievať varenú vodu na mačky. V ňom prakticky neexistujú žiadne draselné soli, pretože zuby sa na zvieratách zhoršujú.

Aké potraviny sú pre mačky zakázané?

V žiadnom prípade by ste nemali kŕmiť zvieratá s jedlom z tabuľky, pretože niektoré potraviny môžu byť škodlivé pre zdravie domácich zvierat. Maine Coons sa neodporúča na kŕmenie:

 1. Mäso z kačiek, husi a bravčového mäsa. Vo svojej surovej forme môžu spôsobiť infekčné choroby. Ale aj vo varenej forme sa tieto tučné druhy mäsa neodporúčajú. Ich použitie dáva veľké zaťaženie pečene.
 2. Kosti by sa nemali podávať mačkám, pretože môžu poškodiť žalúdok a upchať črevá.
 3. Surové ryby nie sú len zdrojom červov, ale sú tiež schopné provokovať porážku zvieraťa urolitiázou. Okrem toho obsahuje látku, ktorá ničí vitamín B.
 4. Luskoviny vyžarujú plyny a spôsobujú nadúvanie.
 5. Zemiaky môžu spôsobiť poruchy trávenia, pretože mačky nestrávia škrob.
 6. Herkules dokáže vyvolať vývoj kožných ochorení a narušiť metabolizmus uhľohydrátov.
 7. Sladkosti (koláče, sladkosti, cukor atď.) Sú priamym spôsobom, ako k zlým zubom a oslabeniu imunity. Pre mačky je jedom teobromín, ktorý je obsiahnutý v čokoláde. Preto aj keď zviera beží malý kúsok čokolády, môže to otravovať.
 8. Slané, ostré a tučné jedlá, konzervované potraviny a klobásky zo žalúdkov mačiek nie sú stráviteľné. Ich neustále používanie vedie k ochoreniu vnútorných orgánov.

Mäso pre domáceho maznáčika je okrem toho najlepšie prevezené od osvedčených predajcov. Polotovary pre zvieratá sa lepšie nekúpia, pretože sú vyrobené z mäsa s nízkou kvalitou.

Ako podávať Maine Coons?

Mačky, ktoré konzumujú prírodné potraviny, musia byť kŕmené v súlade s určitými pravidlami:

 1. Výrobky nie sú soľou, neponúkajte a nepoužívajte žiadne korenie a koreniny.
 2. Maine Coon Kitten FeedingJedlo by sa malo podávať v teplej forme.
 3. Aby sa zabránilo zápche, mäso v pomere 1: 1 sa zmieša so zeleninou.
 4. Zvieratá sú kŕmené mäsom, ktoré ležia v mrazničke niekoľko dní. Po rozmrazení by mala byť opaľovaná vriacou vodou.
 5. V strave Maine Coons musia byť nevyhnutne vitamíny a minerály. Denným domácim zvieratám by sa mali podávať aminokyseliny Omega-6 a Omega-3, ako aj vitamíny A a B.

Pre mačky, ktoré budú jesť hotové jedlá, výrobky by mali byť vybrané nie nižšie ako prémiová trieda. Veľké plemená a Maine Coons produkujú špeciálne krmivá slávni producenti Royal Canin a Bosh Sanabelle Grande. Zloženie takýchto krmív zahŕňa všetky živiny potrebné pre zvieratá, vitamíny a minerály.

Správna vyvážená výživa ako Maine Coon mačiatko a dospelé zviera je kľúčom k dobrému zdraviu zvieraťa. Ak bude mačiatko dostávať všetky potrebné živiny a nebude jesť žiadne škodlivé jedlo, potom z neho vyrastie krásna, zdravá, istá mačka alebo mačka s lesklými vlasmi a veselá postava.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno