ZvierAhtate.com

Keď mačiatka začnú jesť

Keď sa mačiatka začnú kŕmiťMačiatka sa rodia malé a veľmi nemohúci, a to prvýkrát, keď všetky problémy ležia "na ramenách" matka cat, ale po troch týždňoch je nutné vlastným majiteľom, s cieľom vyrovnať sa s týmito malými fidgets.

Tri týždne po narodení detí sa začnú pohybovať, oni už vidia, počujú, oni sami idú na záchod.

Teraz majiteľ bude mať viac problémov spojených s starostlivosťou o tieto nádherné bytosti. Osoba, s výnimkou otázky, ako ušetriť malý nôž, sa objaví ešte raz: ako a kedy začať učiť mačku je bez pomoci iní. Tento článok popisuje, ako mačiatko naučiť jesť samostatne a ako zmeniť stravu.

Ak sa zviera, ktoré práve prišlo na svet, zostalo bez starostlivosti o kočku mamičku, potom majiteľ bude potrebovať veľa času, trpezlivosti a práce, aby sa postavil na nohy krehkého dieťaťa. prirodzene, Hlavným asistentom pre neho bude veterinár, určite by pomôcť určiť, aký druh potravín je vhodnejšie pre vášho domáceho maznáčika, vysvetlí, ako používať namiesto mačka kravského mlieka a poviem vám, ako sa naučiť mača má svoj vlastný.

Vekové aspekty "tabuľky"

Vekové aspekty tabuľky mačiatkaTeraz budeme uvažovať o tom, ako čoskoro budú mačiatka začať jesť. Zatiaľ čo mačiatka nie sú staršie ako mesiac, mali by byť kŕmené 8 krát denne. Mlieko by malo byť nízkotučné a mierne zahriate, najprv musí byť zahriate na približne 37 stupňov. Ak chcete skontrolovať teplotu, musíte kvapkať mlieko na vonkajšej strane dlaní. Zatiaľ čo mačiatko nedosiahlo vek dvoch týždňov, je pohodlnejšie ho podávať z pipety.

Keď bola mačka stará tri týždne, môžete sa pokúsiť ísť do fľaše s cumlíkom. Po naplnení dieťaťa sa vykonáva jednoduchá brušná masáž. To je potrebné, aby tráviaci systém fungoval správne. Keď je domáce zviera vo veku 1 až 1,5 mesiaca, musí dostať kvapalné jedlo 5-6 krát denne. Dieťa má dovolené dávať takéto jedlá:

 • kojenecké a rastlinné potraviny;
 • krupicová krupica bez cukru;
 • vačený žĺtok;
 • s nízkym obsahom tuku.

Keď vaše domáce zviera stalo 2 mesiace a prvé mliečne zuby začali rásť, je dovolené začať dať dieťaťu pevné jedlo. Súčasne však nie je potrebné vylúčiť tekuté potraviny, pretože je veľmi užitočné pre tráviaci systém mačiatka. Je dôležité mať na pamäti, že mačiatko sa rýchlo rozvíja, rastie a každý deň sa zvyšuje potreba užitočných látok. Čím lepšie dieťa kŕmi v tomto veku, tým silnejším bude jeho zdravie. Do druhého mesiaca je možné začať poskytovať nasledujúce produkty:

 • nízkotučné varené mäso;
 • tvaroh;
 • obilniny;
 • kurací žĺtok;
 • mlieko a mliečne výrobky;
 • prírodný jogurt.

Do budúcnosti mačiatko nie je vyrovnané, je potrebné zvyknúť na správnu tabuľku, keď mačiatka začnú jesť. Nie je nezvyčajné, aby mačky začali jesť len určitý typ jedla a zvyšok odmietali - nie menej nevyhnutné. Jedna konštantná miska nemôže obsahovať všetky vitamíny a živiny vhodné pre mačku. A ak chcete, aby vaše domáce zviera bolo nenáročné v jedle, z raného veku ho zvyknite na kashkam, ovocie a zeleninu.

Ako naučiť mačiatko jesť samostatne?

Ako vycvičiť mačiatko, aby sa krmilo samoTu sa dostávame k najzákladnejšej otázke: ako rýchlo a ako naučiť dieťa jesť bez pomoci druhých a ako dlho to bude trvať.

Ako už bolo povedané vyššie, mačiatka majú záujem jesť samostatne vo veku troch týždňov, presnejšie, sú zvedaví o jedle dospelých mačiek.Preto je tento konkrétny vek považovaný za jeden z najlepších na výučbu dieťaťa k jedlu z podšálka.

Najprv musíte vyliať teplé mlieko do podšálka, veľmi málo. Potom ponorte prstom a oštepte dieťa. Keď mačiatko chápe, že je chutné, je potrebné, aby ste dieťa položili do blízkosti dosky a znížili ho pomocou tlamy priamo do mlieka. Spočiatku sa pohnú späť, ale keď sa začne lízat, spomína si na chuť mlieka, ktoré predtým mu bolo dané na prst.

Po prvé, mačiatko bez zastavenia, čuchanie a kýchanie, uvoľní vtipné bubliny z mlieka. To je spôsobené skutočnosťou, že ovláda len lapačskú techniku, pretože nie tak dávno to neurobil - elementárne nasával mlieko z hrudi matky mačky. Navyše z času na čas môžete vidieť, že sa vyliezne do misy s nohami a tieto pokusy musia byť okamžite zastavené.

Ak to chcete urobiť, jednoducho ho vytiahnite z misy, utrite labky utierkou a položte mačiatko vedľa podšálka. Keď znova začne šplhať do misy, držte ju trochu. Takže môžete naučiť domáceho maznáčika, že jeho labky by nemali byť v jedle.

Prečo môže mačiatko odmietnuť jedlo?

Z času na čas sa domáce zviera odmieta jesť. To sa môže stať vďaka tomu, že ste sa začali učiť veľmi predčasne sám o sebe. V tomto prípade je lepšie začať kŕmiť mačiatko z pipety znova alebo ho vrátiť mačke. Po chvíli sa môžete znova pokúsiť naučiť mačiatko jesť.

Mačiatko nemôže začať jesť bez pomoci iných, ak je misa veľmi veľká alebo nestabilná, pretože mačiatko bude jednoducho nepohodlné. Kúpte si pre neho misku, ktorá je vhodná pre svoju veľkosť a stabilne umiestnená na podlahu. Potom sa malá šelma bude cítiť dobre a ochotne prevezme jedlo.

Mačiatko nemusí mať rada jedlo, ak je veľmi horúce alebo chladné. Kŕmenie mačiatka by nemalo byť veľmi teplé jedlo, najlepšie pri izbovej teplote. Najmä dieťa môže mať problémy s blahobytom. Kvôli týmto problémom mačiatko nemôže živiť vlastné. Ak spozorujete prvé príznaky, ktoré to naznačujú, je lepšie okamžite prejdite na veterinára.

Niektoré pravidlá, ktoré vám v tejto veci pomôžu

Niektoré pravidlá, ktoré pomáhajú naučiť mačiatko jesťExistuje pomerne málo názorov na to, čo je najlepšie pre mačiatko a ako začať jeho sebaurčenie. Existujú však pravidlá, ktoré treba dodržiavať:

 1. Tanierka by mala byť vždy čistá a vhodná pre malé mačiatko.
 2. V blízkosti misy jedla by mala byť misa s vodou.
 3. Nakráňte mačiatko podľa jeho veku a potrieb. Ak je to potrebné, so súhlasom veterinárneho lekára môžete svojmu dieťaťu podať vitamíny.
 4. Ak batoľa často chodí na toaletu, má dostatok jedla.
 5. Nevyťažujte dieťa, aby jedol silou.
 6. Nemiešajte suché jedlá a prírodné jedlá (ak nemusíte prechádzať z jednej potraviny do druhej).
 7. Potom, čo zviera jedol, môžete masírovať jeho žalúdok, aby tráviaci systém práce.
 8. Potrebujete jasné oddelenie medzi zónou hry a potravinami.

Trochu vytrvalosti a pochopenia a po týždni trochu domáceho maznáčika naučiť sa jesť bez pomoci iní. A nie je to tak dôležité, keď si zvyknete, aby váš maznáčik jedol z misy, hlavnou vecou tu je trpezlivosť. Stačí mu dať čas si zvyknúť na jedlo, druhý na mlieko svojej matky. A najdôležitejšia vec: nebojte sa veľa. Neexistujú žiadne mačky, ktoré by radšej jedli jedno mlieko po celý svoj život. V priebehu času, pet prestane byť škodlivé a začne skúšať nový.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno