ZvierAhtate.com

Obsah plešatého plemena morčiat

Chudá prasaPlešaté morčatá sú z rôznych druhov, ale najčastejšie je plemeno. Tieto malé a hladké zvieratá, podobné guličkám, sa objavili vďaka výberu amerických vedcov. Kanadskí a americkí vedci chceli vytvoriť jedinečných predstaviteľov zvieracieho sveta, ktoré by neboli zaťažené pokožkou na vlnu. Na začiatku boli získané albíny, ale následné experimenty umožnili vytvoriť jasné farby farby a uniknúť z červeného odtieňa očí.

V kanadskej laboratóriu získali rieky Ts. Akýsi morčatá bez kože bez vlneného obalu, teda plešatého. Stalo sa to v druhej polovici 20. storočia, odvtedy vedci prešli morčatami a dosiahli inú farbu vlny, niektoré druhy mierne posilnili imunitu v dôsledku výberu. Ale napriek tvrdej práci, vedci nedokázali v Amerike uznať ako samostatné plemeno morčiat.

Plemeno holých morčiat

V dôsledku úzko súvisiacich krížov počas dlhého obdobia, morčatá s hladkou pokožkou dostali oslabovanú imunitu a zlé zdravie. Jedinečnosťou typu kože je to, že jej gén, ktorý prenáša pokožku bez vlny z generácie na generáciu, je recesívny. To znamená, že kríženie s bežným zvieracím holou minerálnej vlny bude mať za následok chlpatého maznáčika, ale bude nositeľom génu plešatý - to znamená, že náhle narodení bezsrsté zvierat v jeho budúce potomstvo.

Opis plemena holých morčiat

Čierna koža prasaAk hovoríme o dĺžke tela domácich miláčikov, muži dosahujú 30-35 centimetrov a ženy nepresahujú 30 centimetrov. Dospelé muži v priemere narastajú na kilogram, ale niekedy majú svoju hmotnosť 1,5 a dokonca 1,8 kilogramu.

Zvieratá sa nerodia úplne plešatá, majú pokožku nafúknutú povlakom jemného, ​​sotva viditeľného kanóna, dotýkajúceho sa, čo vytvára pocit velurovej pokrývky. Zdvíhanie teplého tela dáva nezabudnuteľný dojem, takéto domáce zvieratá sa chcú znovu a znovu dotknúť. Na pleciach, na hlave a na krku morčiat môžu rásť jemné krátke chĺpky.

Hlava malého zvieraťa je dobre tvarovaná, umiestnená na krátkom krku s rozvinutými svalmi, chrumkavým a silným. Oči môžu mať rôzne farby, červený, tmavý rubín a rubín, niekedy hnedý s tmavým odtieňom alebo dokonca čiernou farbou. Zaoblené a čisté uši sú široko rozložené na hlave.

Telo Pet s dobre definovanými obrysmi svalov a malým okrúhlym bruchom. Pre malé zviera má trochu hlboký hrudník. Zviera má dokonca labky s pohyblivými prstami. Kvôli krátkym stavcom je malý chvost takmer neviditeľný.

Poruchy sú často prítomné vo vývoji zvierat, je to kvôli prechodu na produkciu potomstva blízkych príbuzných plešatých domácich zvierat. Existuje zakrivenie z narodených labiek alebo nerovná chrbtica, hlava sa trochu odlišuje od štandardného tvaru. Chrbát môže byť krátky alebo mäkký. Tie, ktoré neboli podrobené normalizačné zvierat, a to najmä ako majitelia, ich život nie je v ohrození, ale podieľať sa na špeciálne neodporúča plodenie je nevyrábať zlé prípady v budúcich obdobiach.

Normálna telesná teplota je udržiavaná na úrovni až 37 39s, žijú ošípané od 4 do 8 rokov, v závislosti na zdravotnom stave, sa pohybuje pulz tepová frekvencia od 245 až 345 tepov za minútu času. Samice dosiahnu pubertu za mesiac alebo o niečo viac a muži sú pripravení vytvoriť potomstvo len za dva mesiace.

Charakter malého zvieraťa plemena pleti

Hnedá koža pokožkyNiektorí ľudia považujú zvieratá za odporné, pretože na koži nie sú žiadne vlasy, ale chuť jednej osoby sa nedá porovnať s preferenciami druhého a mnohí majitelia týchto roztomilých zvierat dávajú o svojom charaktere iba pozitívne recenzie. Ich denné a konštantné správanie sa charakterizuje ako láskyplné a milé. Pre deti sa odporúča komunikovať s týmito veselými a neúnavnými zvieratami, práve sledovanie roztomilých zvierat zlepšuje náladu a zmierňuje depresiu.

Morčatá chudá sa čoskoro zvyknú domáce, chcú s nimi hrať a takmer vždy reagujú na návrat majiteľa po jeho neprítomnosti. Veľmi rád, že je na dosah ruky, cudzoložiť k deťom, ukázať svoj milý postoj. Tieto vtipné malé zvieratá úplne nedostatočná agresivita, a oni sú vždy priatelia s inými domácimi zvieratami žijúcimi v dome.

Tieto ošípané, ktoré sú v rodine dlhý čas, získavajú návyky, ktoré sú vnímané humorne od dobrovoľných spolupracovníkov. Domáce zvieratá si zapamätávajú rôzne zvuky a reagujú na ne so zvláštnym správaním. Príkladom je zvuk otváracích dverí chladničky, potom roztomilé zvieratá robia radostné píšťalky, čo znamená čakať na lahodné jedlo.

Údržba a starostlivosť o plešaté morčatá

Mobilita morských ošípaných s kožou môže hrať s nimi krutý vtip, napríklad ak je ich dom alebo klietka vysoká, potom keď padnú, môžu sa zraniť:

 • prasknutie čreva, sleziny alebo iných vnútorných orgánov;
 • modriny hlavy, kostí končatín a iných častí;
 • zlomeniny kostí alebo dokonca chrbtice.

Aby sa zabránilo takejto situácii, horná časť ich klietok je umiestnená vysoko, takže zvieratá ju nemôžu dostať alebo ju uzavrieť kovovou sieťkou, ktorá zabraňuje výstupu.

Princíp buniek zariadeniaDve ošípané z kožeŽivotnosť domáceho zvieraťa závisí nielen od plemena alebo získaného genetického súboru, ale aj od starostlivosti, ktorú dostali a ktorí žili v komfortných podmienkach. Priemerná dĺžka života morčiat je 6 rokov, ale sú známe prípady dlhovekosti.

Pre jedného domáceho maznáčika je potrebný obytný priestor 0,5 metrov štvorcových. Často majitelia nevytvárajú klietku pre svojho maznáčika, ale priehľadný dom, napríklad, dávajú akvárium. Tento dizajn umožňuje neprechádzať prievany k slabo zdravému domácemu zvieraťu, ďalej zvyšovať pohodlie pri vykurovacej žiarovke.

V spodnej časti je vrstva pilín, zatiaľ čo odborníci neodporúčajú použiť špeciálnu drevenú výplň, pretože pre takéto plešaté zvieratá má zbytočnú tvrdosť a ostré hrany, ktoré môžu spôsobiť zranenie bezbrannej pokožky. Pre morčatá je charakteristickým znakom učiteľnosť otvoriť zámky a zámky, takže ich spoľahlivosť by sa mala starostlivo starať.

Starostlivosť o plešatú príušnicu

Brokolica a hubenáStarostlivosť o holohlavé morčatá je oveľa jednoduchšia, pretože nemusíte každý deň pokožiť vlasy, čo je u niektorých druhov iných druhov dlhé a zmätené. Kvôli nedostatku vlny sú takéto zvieratá veľmi dobre vedomé zmeny chladu a teploty. Prudké za studena môže spôsobiť zimu. V miestnosti obsahujúcej príušky je potrebné udržiavať konštantnú teplotu od 20˚ do 22˚С.

Avšak, zvýšením teploty na 26 ° a viac sa považujú za nepríjemné pre domáce zviera, teda zabezpečiť vetranie miestnosti bez prievanu alebo odstrániť prehriatej vzduchu núteným spôsobom tak, aby sa prúd vzduchu neklesne na zvierati (ventilátor je použitý).

Udržiavanie čistoty pri kultivácii holých morčiat nie je dôležité. Medzi takéto hygienické a hygienické opatrenia patrí:

 • holá koža malého zvieraťa by sa mala pravidelne rozmazávať spolu s detským krémom, je dôležité zabrániť vysušeniu krytov, objaveniu peelingu, trhlín a podráždeniu;
 • Odporúča sa pravidelne krájať nechty s nožnicami na manikúru, neustále rastú a samotné zvieratá sa môžu zraniť;
 • je potrebné pravidelne čistiť klietku, odporúča sa po troch dňoch používania úplne nahradiť podstielku, ale ak už bola znečistená predtým, nemusíte čakať na toto obdobie a dezinfekcia bunky alebo akvária sa vykonáva raz týždenne;
 • uši morčiat sú dôkladne očistené od špiny, oči sa umyjú bavlneným tampónom ponoreným do teplej vody, o niečo viac izbovej teploty;
 • prehĺtať morčatá neodporúča skúsení chovatelia vôbec, v prípade kontaminácie tela, potom použite mokré utierky a môžete použiť šampón pre deti.

Kŕmenie plešatých morčiat

obydlia chudáSprávna strava predlžuje život zvieraťa. Kŕmenie by malo byť rozmanité a výživné, a toto je veľmi dôležité, pretože zviera musí vynaložiť energiu aj na vykurovanie svojho jemného a bezmocného tela.

Morčatá majú zvýšený metabolizmus a je vhodné dať im dostatok krmív, ale nadmerné podávanie je ešte zbytočné ako nedostatok výživy.

Dokonalé vybrané jedlo pozostáva z produktov:

 • viac ako polovica stravy (60%) je tráva alebo suché seno, v závislosti od sezóny;
 • zelenina, ovocie a koreňová zelenina predstavujú 20%;
 • obilniny (najlepšie vo forme kukurice) predstavujú 20% celkovej hmotnosti.

Cereálne zmesi sa často pridáva alebo úplne nahradiť ju sypkej zmesi, špeciálne vybraných pre morčatá, skúsený hostitelia sú k nim pridané kriedy a soľ, vitamínové doplnky pre zvieratá a kyselina askorbová. Voda by sa mala meniť asi trikrát denne av lete až päťkrát potrebujú zvieratá čistú vodu.

Morské hladké morčacie sú radi, že jedia jablká, kapustu, mrkvu, tekvica, uhorky a mnoho ďalších zeleniny. Zvieratá konzumujú šalátové listy, púpava, petržlen, plantain, harmanček, ďatelina. Dávajú vetvy ovocných stromov s listami, ale nečistajú kôru. To je potrebné na rozrušenie ostrosti rezákov, pretože koža počas celého života rastie zuby, ktoré rastú dlho a zasahujú do zvieraťa. Potom by zvieratá nemali kŕmiť:

 • škrobová zelenina, napríklad zemiaky;
 • huby, cesnak, cibuľa, reďkev, ovocie z húb;
 • ostrými, mastnými, slanými a sladkými sladkými výrobkami.

Chov plešatých morčiat doma

Tieto malé zvieratá sú plodné a Nemajú reprodukčné problémy. Po dosiahnutí puberty sú muži a ženy pripravení pokračovať v potomstve. Ženy nosia mladé asi 60-70 dní, potom v jednom vrhu sa vyrába až 5 malých novorodených ošípaných. Pre domácich miláčikov nie je žiadny rozdiel v čase roka, v ktorom môžu znášať a produkovať potomstvo, malé ročné morčatá sa narodili.

Prechody rôznych plemien

Ak chcete správne predpovedať príznaky potomstva, mali by ste vedieť niektoré pravidlá výberu sexuálnych partnerov medzi ošípanými:

 • ak prekročí prasiatko s rovnakým plešatým zástupcom, potom všetci potomkovia nebudú mať vlasy;
 • Hnojenie vlnená prasa chudý plešatějící gén nosič umožní vyrábať asi 55 až 70% potomkov bez vlasov, ale zvyšok sa narodili s vlasy budú nositeľmi génu;
 • ak prekročíte dvoch chlpatých nosičov génu, získa sa len asi 25% plešatých zástupcov;
 • pri prechode plešatého a chlpatého zvieraťa bez nosiča sa vôbec nevytvoril gén plešatých zástupcov;
 • načechraný nosič sa prekríži s iným vlneným plemenom (bez génu) - narodenie hladkého batoľatka má malé percento.

Hladké fur morčatá sú nesmierne dôležité v rodinách, kde sú deti alebo dospelí, ktorí sú alergickí na vlnu, takže majitelia všetkých vekových kategórií, ktoré majú byť umiestnené v dome, je teplý, mäkký a sladké stvorenia.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno