ZvierAhtate.com

Ako naučiť mačiatko ísť do zásobníka

Ako môžem trénovať mačiatko na podnos?Vzhľad mačiatka vo vašom dome je vzrušujúca a radostná udalosť. Hromada mäkkej vlny so smiešnym tenkým hlasom spôsobuje jeho osobe veľký záujem a náklonnosť. Ale zviera je obrovská zodpovednosť a na začiatku pečať potrebuje starostlivosť, porovnateľnú s starostlivosťou o malé dieťa. Prvá otázka pri výchove mačiatok je, ako ju skrotiť na podnos.

Vzdelanie a vek

Vek, v ktorom si môžete vyzdvihnúť mačiatko od svojej matky, je asi 4 mesiace, do tej doby mačiatko už má zručnosti, ktoré bude potrebovať pri spolužití s ​​ľuďmi. Najzaujímavejšie je, že mačiatko nie je vychované mužom, ale jeho matkou. Učí ho hygienu, učí sa ako manipulovať s podnosom a tiež ju sociálne prispôsobí.

Existuje rodina mačiek vyvinutý hierarchický systém. Najprv mačiatko zistí vzťah s jeho sestrami a bratmi. V čase zisťovania vzťahu ani človek, ani mačka nezasahujú. Potom sa mačiatko pokúsi nahradiť matku do hierarchického rebríčka. V tejto fáze a vzdelávanie začína "bič a mrkva."

Mačka bije mačiatko so svojou labkou, kousne, rozhneva, sýpne a ukáže svoju nespokojnosť. To samozrejme nie je ako rodičovstvo, ale nemôže byť prerušené. Potom mačiatko prestane požadovať miesto matky, ale môže nahradiť miesto pána. Začne hádzať na svoje holé nohy, pohne si prstami a stúpi na jedálenský stôl.

V tomto období vašou úlohou je položiť svoju ruku na vzdelanie, pevne, ale jemne, na potlačenie vyššie opísaných krokov mačiatka. Ak vám chýba ten okamih, keď mačiatko vyrastie, nebudete mať domáce zviera, ale zviera, ktoré neuznáva vašu autoritu.

Tenisky alebo podnos?

Mačiatko a táckyAk ste si zobrali mačiatko veľmi malé, všetka výchova padne na vaše ramená. Nezabudnite skontrolovať, že s mačiatkom v dome a narazíte na podnos. Nemôžete oddeliť mačiatko od toalety aspoň jeden deň. Zvyknúť si malé mačiatko na toaletu je jednoduché, jednoduché je to potrebné urobiť včas. Obrovskú úlohu v tréningu hrá samotná podnos.

Zásobník by mal byť s vysokými stranami, stabilné, ale malé mačiatko s výškou dosky až 7 cm. Miesto, kde by mal stáť tácky, musí byť voľne prístupné mačiatke a zároveň skryté od ľudských očí. Všimli ste si, že mačky sa im páčia, keď existuje nad strechou akúsi strechu. Môže to byť čokoľvek, od kúpeľa až po špeciálny podnos.

Nezabudnite sa opýtať, či predchádzajúci majitelia mačiatka skopírovali zásobník a názov plniva, ktorý bol neustále v zásobníku.

Zmätok môže nastať, ak predchádzajúci majitelia vycvičili mačiatko, aby sa dostali do podnosu na roztrhané noviny, a nemusíte sa ani pozrieť na drahé plniace mačiatko. Jednoducho nevníma náplň ako záchod, pretože je zvyknutý na noviny. Si môžete vyskúšať bežnú zásuvku s mriežkou, ale pamätajte, že mačiatko stojaci na mokrom plastu, nepríjemné a môžete tiež nájsť "darček" v papučiach, ktoré jemne a suchý.

Zvykame si na zásobník

Spôsoby, ako naučiť mačiatko do zásobníkaV mačke je telo vytvorené tak, že po prebudení zo spánku alebo stravovania má túžbu ísť na toaletu. Je potrebné kŕmiť mačiatko a sledovať jeho správanie. Akonáhle uvidíte, že začal pečať na mieste, aby sa správal nepokojne a mäso, ihneď ho odneste do kočičích záchodov.

Najdôležitejšou vecou nie je nechať ho von z toalety a ani ho nevystrašiť, kým nebude robiť svoju prácu. Keď mačiatko uspeje, pochválte ho a neodložte ho na kočičí toaletu, pretože vôňa by mala byť pripevnená na povrchu toalety. Táto akcia by sa mala robiť zakaždým, keď mačiatko chce používať toaletu, kým sa neučí chodiť na podnos.

Keďže však nemáme vždy príležitosť byť s našimi obľúbenými v blízkosti, sme v práci, na ulici, v našom podnikaní. Ak si všimnete, že mačiatko odišlo na toaletu nie na tanieri, ale na inom mieste, čo je najdôležitejšie, nepokojte sa a nevyháňajte.Vezmite si handru a pat do výkalov vášho domáceho maznáčika a potom rúcho svoje lište ich chcete odoslať pri nasledujúcom vône zásobníka a na nesprávnom mieste, umývať a dezinfikovať cítiť zostal. Môžete použiť akýkoľvek nástroj na umývanie.

Ak nie je čas na čakanie, kedy chce domáce zviera ísť na záchod, môžete ho vložiť do podnosu a jemne masírovať jeho brucho. Táto masáž uľahčí rýchlu evakuáciu. Ak sa ešte málokto vyliezol a bez uvoľnenia, neposlúchajte ho a trochu ho pozorujte.

Akonáhle sa vyššie uvedené príznaky objavia v mačiatke, pripomeňte mu, kde je jeho toaleta. Niekedy sa mačiatko môže dostať do blízkosti zásobníka, pretože zásobník nebol vyčistený od predchádzajúceho času. V tomto prípade nemusíte ho pokúšať, z nasledujúcich dôvodov:

 • Zvieratá mali čistotu, naopak, mali by byť chválené;
 • Zviera sa naučil umiestniť toaletu mačiek a zvyklo si na svoje miesto, v tomto prípade je tiež potrebné pochváliť.

Ak ste urobili všetko správne, bez zbytočnej agresie, potom proces zvykania domáceho maznáčika na toaletu na kočky trvá nie viac ako týždeň.

Neznáma dospelá mačka

Čo robiť, ak mačiatko odmietne chodiť do zásobníkaZvážte možnosť, ak máte dospelú, netrénovanú mačku. Zvyknúť si mačku na toaletu v tomto prípade bude oveľa zložitejšie a v procese učenia sa od vás potrebujú viac trpezlivosti. Ak ste sa nedokázali zvyknúť na vyššie opísané metódy, musíte ju opustiť na malej ploche, kde stojí tácky, aby ste obmedzili jej slobodu pohybu. Keďže mačky sú čisté bytosti, váš mazlíč pochopí pre seba, na čo je tácky a problém sa vyrieši.

Ak máte v jednom bode zdravú mačku prechádzajúcu na divokú existenciu:

 1. Začínala to sakra kdekoľvek.
 2. Pozorujete agresívne správanie.
 3. V pohybe je slabosť.

Toto sú príznaky choroby a musíte kontaktovať veterinárneho lekára. V zriedkavých prípadoch môže byť mačka urazená a toto správanie je pre vás signál.

Experimenty s umiestnením zásobníka

Teraz je to módne zvyknúť mačku na toaletu. V skutočnosti nie je také ťažké zvyknúť na túto činnosť:

 • Priestor pre zásobníkUmiestnite zásobník vedľa toalety, mačka by si mala zvyknúť na meniace sa miesta;
 • Keď úzkosť v správaní vášho domáceho maznáčika ustúpi, prejdite k mazaniu tréningu, nahrádzaním rôznych predmetov pod toaletou kočky, zdvihnite ju na úroveň s toaletou;
 • Hlavnou vecou je postupne a pomaly zvyšovať toaletné toalety tak, aby zviera nemalo stres alebo trávenie. Hlavná vec je, že základňa pre toaletu mačky bola stabilná. Zvážte hmotnosť mačky;
 • Keď je toaleta kočky porovnateľná s výškou so záchodom, je potrebné ju odstrániť. Mačka, ktorá je na poschodí a nie je nájsť svoj podnos, bude musieť ísť do záchodu.

Nakoniec pár tipov:

 • Nenechajte mačku alebo mačiatko v posteli, kým nie sú zvyknutí neustále chodiť na toaletu;
 • Keď mačka dosiahne vek siedmich mesiacov, mala by byť sterilizovaná a mačka kastrovaná, aby ste z pet zotavili túžbu označiť jej územie.
 • Starostlivo dodržujte stav vášho domáceho zvieraťa tak, aby ste neprehliadli nástup vážnych chorôb.

Bez ohľadu na to, koľko ťažkostí vznikajú a čo sa stane v procese vytvárania vzťahu medzi vami a vaším domácim miláčikom, hlavnou vecou je, obklopujte opatrne, a budete sa cítiť odozvu, keď je zima chladná noc mačka skočí do postele, a usadzuje sa v blízkosti zamurlychet vytvára neopísateľný auru pohody a tepla. A ráno, keď sa pozriete do kúpeľne a uvedomiť si, že zvyknutý ísť na záchod vašej mačku, akonáhle je zrejmé, že všetky vaše úsilie nebolo márne.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno