ZvierAhtate.com

Správne vzdelávanie mačiatka alebo ako priniesť inteligentnú mačku

Ako zvýšiť inteligentnú mačkuMačky sú jedným z najobľúbenejších domácich miláčikov. Veľmi často obaja dospelí a deti snúbia, že by sa mala usadiť v ich dome roztomilá a hravá mačka.

Predtým, než budete mať mačiatko, musíte starostlivo preštudovať informácie o konkrétnom chove mačiek, ako aj o potrebách budúceho chovateľa. Na chlpaté domáce zvieratko nespôsobuje nepríjemnosti, ale prináša radosť, je potrebné ho správne vzdelávať.

Čo musíte kúpiť predtým, než si vezmete mačiatko do svojho domu a správne ho zdvihnite

Mysleli ste to všetko dobre a rozhodli ste, že potrebujete pet, a to mačku. Preto sa musíme poriadne pripraviť pred tým, ako budeme mačiatko domov. Ak chcete začať, musíte si kúpiť najviac potrebné veci:

 1. Prostriedky na starostlivosť o zvieratátoaleta;
 2. plnivo na toalety;
 3. poškriabaniu;
 4. nožnice;
 5. lavička;
 6. jednorazové plienky;
 7. prenositeľnosť;
 8. hračky;
 9. potraviny pre mačiatka.

Ako zdvihnúť mačiatko a učiť ho na toalete

Mačka vstupuje do mačkyPo prvé, keď sa rozhodnete mačiatko, a nezáleží na tom, ste si ju kúpili, alebo jednoducho vziať to v dobrých rukách, je potrebné skontrolovať s chovateľom, ako zásobník a plniace používali akú značku mačiatko.

Je dobré vziať chovateľa trochu plniva z domáceho tácke mačiatka s jeho vôňou. Ak to nie je možné v prípade nákupu mačky na výstave, je potrebné zistiť meno a značku plniva.

Povedzme, že ste urobili všetko správne, ale doma po chvíli ste našli v mieste, kde je záchod určený, lúpež alebo iné prekvapenie. Čo mám robiť? Po prvé, nemusíte paniku a zneužívať dieťa, a to hlavne preto, aby ste v jeho kaluži nehmatali ústa mačiatka.

Takéto akcie môžu vydesiť mačiatko, av najhoršom prípade to bude len strach zo zásobníka, veriť vo vašej domácnosti a vyprázdniť on jednoducho nemôže zaoberať, a pretože nie je možné vydržať do nekonečna, potom na budete musieť skrývať tieto veci. Výchova mačiatka závisí od vašej trpezlivosti.

Lepšie je zhromaždiť kaluž na toaletný papier alebo utierku a prenášať ju do podnosu, s prekvapením, že urobíte to isté. Potom pokojne vezmite dieťa a vložte do podnosu, tak čuchal a začal chápať, kde je jeho toaleta.

V prípade, že sa situácia s prekvapením a kaluží opakuje, musíte ukázať trpezlivosť. Skontrolujte, či je zásobník vhodný. Miesto musí byť izolované, mačky neradi robia svoju prácu v očiach. Môže mačka nájsť: ak je zásobník odložený od miesta, kde dieťa spí a hrá, možno by sa nedostalo do zásobníka. Je veľmi dôležité, aby ste nekričali a neboli vystrašení, je lepšie ukázať mačke, že ste sklamaní jeho správaním.

Ktorý zásobník si môžete vybrať

Potom, čo váš maznáčik zvykne, zvykne si na toaletu a súčasne vyrastie, môžete posunúť zásobník na miesto vhodné pre vás.

Podnosy sú dva typy: otvorené a zatvorené. Uzavreté tácky, spravidla, ako mačky viac. Vyrábajú sa v podobe domu a mačka sa cíti bezpečne. Hlavnou nevýhodou uzavretých zásobníkov sú vysoké náklady.

Otvorené zásobníky sa dodávajú s mriežkou a bez mriežky. Ak sa podnos s roštem, to je zvyčajne používané bez výplne, veľa mačiek, ktoré sú ochotní používať, ale tiež pochovať ich podnikanie v plničku, rovnako ako. Pre plnivo je potrebné vložiť podnos bez mriežky. Je lepšie zakúpiť obe verzie zásobníkov.

Plnivá sú drevité, tavené a silikagél. Drevené plnivá sú najviac šetrné k životnému prostrediu, sú lacnejšie a hodia sa pre každú mačku. Filler zo silikagélu šetrí čas, pretože musí byť vymenený menej často ako iné druhy plnív, ale za cenu bude stáť viac.

Najbežnejším z chovateľov sú bežné výplňové spevňovače. Znižujú zápach a sú ľahko vymeniteľné, hlavnou vecou je vybrať kvalitné plnivo.

Nožnice a pazúry na nechty

Mačiatko zaostruje pazúryškrabanie príspevky - Ďalšou dôležitou vecou pri výcviku mačiatka. Keďže mačky sú poľovníci, ich pazúry by mali byť vždy v perfektnom stave. Ak váš dom nemá škrabance, mačka to nájde. Môže to byť dverový zárubň, váš obľúbený gauč alebo kreslo.

V obchodoch je veľa mačiatok, takže si môžete vybrať pre každú chuť a peňaženku. Aj v obchodoch sú kompletné komplexy pre mačiatka a mačky a mačky pre dospelých. Zahŕňajú viacúrovňové útulné poháriky, chaty a nechty, podľa ktorých bude váš miláčik rád vyliezť a skákať.

Ako správne odrezať nechty mačiatkaMôžete to urobiť sami z krásnej konope, alebo obal dosky s koberec, pripojte ju k stene. Ak mačiatko okamžite nerozumie účelu, na ktorý je potrebné škrabanie poškriabať, je potrebné trpezlivo ju naučiť.

Môžete zavesiť hračku na poškriabanú podložku a hrať sa s domácim miláčikom, alebo keď začne ostrihať pazúry na nesprávnom mieste, presuňte ich na miesto poškriabaniu.

Veľmi dobrý nákup nožnicové nožnice. Sú nenahraditeľné, ak sa chystáte zúčastniť mačiek. Na výstavách sa vždy vystavuje veľké množstvo mačiek rôznych plemien a temperamentov. Váš mazlíček môže panika, najmä prvýkrát, a poškriabať vás na lavičke. A pre dom sa nezasahujú, ak máte malé deti alebo často prichádzate hostí.

Ako si vybrať gaučMačiatko na legrační stoličkuNajdôležitejšia vec - Kachle by mali byť dobre čistené. Aj keď máte hladké plemeno, napríklad thajské, rovnako ako vlna bude zhromaždená na sporáku. Gauč by mal byť vo veľkosti. Neponúkajte okamžite veľký sporák.

Mačiatko bude nepríjemné, ale vaša šatníková šatka sa môže zdať útulná a zvykne si spať nie na mieste, ale v skrini.

gauč je lepšie dať na pokojné a teplé miesto. Mačky milujú teplo a nemajú radi hluk. Počúvanie u mačky je oveľa lepšie ako u ľudí. Je potrebné pravidelne vysávať a umyť posteľ. Ak si vyberiete herný komplex pre domáceho maznáčika, je dobré dať na gauče mäkké rohože a položiť ich do malých domčekov, ktoré je možné umývať a komplex sa môže vysávať.

Môžete použiť jednorazové plienky, sú užitočné pre nosenie, takže nemusíte znovu vyčistiť, najmä ak idete s vašim chlupatým priateľom na dlhú cestu. Mačky sú čisté zvieratá a nepáči sa im, keď sú špinavé.

Ako si vybrať nosenie

Kočičí fotografia s fotografiouniesť existujú dva typy: vyrobené z plastu a šité z materiálu. Prenos plastov je vhodnejší, ak plánujete vynášať mačku často v aute. To sa nedeformuje a mačka sa cíti v takej niesť ako v dome.

Keď cestujete v lete, kocka nebude horúca v ňom, a ak v chladnej sezóne, plastový obal je pokrytý koberec na vrchole tak, že mačka nezmrazí.

Textilné rukávy sú jednoduchšie a lacnejšie než plastové. Ale môžu byť deformovaná, keď už je to mačka, takže by ste mali počas prepravy v tkanive nesúci mačka pozorne sledovať bola pohodlná a nič na prenositeľnosť nie je stlačené.

Ako si vybrať hračky pre mačku

Trh má širokú škálu zábavy pre domácich miláčikov. Môže to byť:

 • Kočka je zábavnáhračky myší;
 • raskidaychiki na elastickom páse;
 • plastové loptičky so zvončekmi zvonku;
 • len lopty rôznych materiálov;
 • tyčinky s perím.

A dokonca aj niektoré dobroty môžu byť hračky. Rodičovstvo bez hračiek je nemožné. Hračky by mali byť starostlivo vybrané. Zabezpečte, aby hračky boli pre domáce zviera bezpečné, najmä ak sú ešte malé. Zvony by nemali vypadnúť z guľôčok a myši - kvalitatívne šité. V žiadnom prípade Nedovoľte hry s prepletením priadze a nití, je to smrteľne nebezpečné pre mačky, pretože mačka môže jesť vlákno a upchať váš žalúdok a črevá. a Novoročné dážď je tiež nebezpečný.

Ako si vybrať jedlo

Kŕmenie pre mačiatkaKočka môže byť kŕmená profesionálnym krmivom alebo si pripravovať vlastné jedlo. Keď vezmete mačku z domu alebo škôlky, musíte zistiť, aké krmivo je zvyknuté, a najprv ho nakŕmiť presne tak, ako bola zvyknutá.

Keď kocka rastie, musí byť preložená do dospelých potravín alebo preložiť do domácej potravy. Domáce krmivo pre mačku by malo byť pripravené pre mačku. Ľudská strava jej nebude vyhovovať, má veľa soli a korenín. Nemôžete nakŕmiť mačku s klobásou a polotovarmi.

Mnohé mačky milujú lezenie na stoloch. Aby ste tomu zabránili, nenechávajte žiadne zvyšky na stole a špinavé jedlá v dreze. Kočka je výskumník a ak nenájde na stôl nič zaujímavé, nabudúce sa nebude šplhať. Správne vzdelávanie mačiatka závisí od vašej presnosti.

Street mačiatko na rukáchMožno je to situácia: vybrali ste mačiatko na ulici. Ako priniesť mačiatko z ulice? V tomto prípade je potrebné preukázať veterinárnemu lekárovi vylúčenie možných ochorení a dokončiť celý rozsah prevencie (Očkovanie).

Mačka odvedená z ulice spravidla nie je zvyknutá na toaletu a potrebujete preukázať trpezlivosť, aby ste správne vzdelávali a postupne ste si ju zvykli na toaletu na správnom mieste. Vzdelanie mačka závisí iba od vás a vašej lásky k domácemu miláčikovi. Hoci často mačky, ktoré boli zachránené, vďační novým majiteľom a správajú sa dôstojne, okamžite zistili, ako sa správne správať v dome.

Na záver chcem dodať, že do domu vložíte živú bytosť s vašou osobnosťou. A ak ste pozorní a milujúci mačku, potom vám odpovie rovnako. Správnou výchovou je pozornosť, láska a starostlivosť.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno