ZvierAhtate.com

Najväčšie mačky na svete a ich história

Aké plemená sú najväčšie na sveteSpolu s psami sú mačky najpopulárnejšími domácimi zvieratami. Oni sú často nazývaní spoločníkmi zvierat, ktorí sa snažia byť na rovnakej úrovni s ich majstrov, skôr než spokojní s úlohou verného asistenta.

Akonáhle sa myslelo, že domáce mačky sú oddeleným biologickým druhom, ale v skutočnosti sa narodili predátori a patrili k cicavcom rodiny mačiek.

Domáce moderné mačky sú považované za potomkov lesných mačiek, ktoré boli domestikované pred desiatkami tisíc rokmi. Podľa štatistík žije na svete okolo 600 miliónov domácich mačiek. A je tu 256 plemien a všetky sú úplne odlišné. Ale sú tu držitelia kočičích rekordov. Dnes povieme o najväčších mačkách na svete.

Najväčšie domáce mačky na svete

Veľkosť mačiek a mačiek môže byť odlišná. V mnohých ohľadoch všetko závisí od ich plemena. Takže napríklad najmenšie mačky na svete sú zástupcovia chovu Singapuru, ktorého hmotnosť v dospelosti dosahuje 2 kg.

A čo sa týka najväčších mačiek, potom sa za tento titul stretávajú dve takéto plemená:

 • Asher;
 • Maine Coon (Maine Coon).

Nižšie sa budeme podrobnejšie zaoberať ich vlastnosťami a vlastnosťami.

Charakteristika veľkých mačiek Maine Coons a zástupcovia plemena

Dospelá mačka, ktorá patrí k tomuto plemenu, môže vážiť približne 10 kg a môže sa podobať rysovi. Podobne ako toto zviera majú mačky tohto plemena podobnú tygrovú nohu a strapce na ušiach. Dokonca Maine coons sú podobné ako trstina divých mačiek, ale v porovnaní s nimi, sa líšia v priateľnosti.

Najväčšia mačka je Maine Coon Stewiemačka Stewie, žijúci v meste Reno (Nevada, USA), zástupca tohto plemena, bola uznaná nielen najväčšou, ale najdlhšou mačkou na svete. V roztiahnutom stave od hlavy po kockyx je dĺžka zvieraťa 123 cm. Takýto záznam oficiálne zaregistrovali zástupcovia Guinnessovej knihy rekordov.

Majiteľ zvieraťa podal žiadosť o knihu, keď všetci známi začali žasnúť po jeho dĺžke. Ale mačka homár, žije v Melbourne (Austrália), dĺžka bude o niečo menej, 120 cm. Dokonca má vlastnú stránku v sociálnych sieťach. Omar tiež patrí do plemena Maine Coon. Keď jeho hostitelia vzali toto dieťa na červenú farbu v roku 2013 do svojho domova, nedokázali si predstaviť, že ich domáce zviera bude rásť do jednej z najväčších mačiek na svete.

Záujemcovia ho môžu sledovať prostredníctvom sociálnych sietí. Pozrite sa, ako mačka hrá na dvore, spí a beží okolo domu. Hosteska hovorí, že ich obrovské obľúbené potreby potrebujú špeciálne jedlo. Jediné mäso, ktoré jedlo, je surový kenguryatín, ktorý kupujú v miestnom supermarkete. Okrem toho mačka beží a bežné suché krmivo.

Hmotnosť Omaru je 14 kilogramov. Nie je to len veľké, ale má neuveriteľne veľkú srsť. Pani sa sťažuje, že musí neustále nájsť vo všetkých kútoch domu.

Ona tiež konštatuje, že pet jeho obľuba nijako zvlášť sa mi to, že má charakter nervózny a často trucuje, keď namiesto toho žiť jednoduchý život domáceho maznáčika, je potrebné klásť na svojom blogu.

Asher alebo cat-leopard

Zástupcovia tohto plemena sú tiež považovaní za najväčších na svete mačiek. Asher bol umelo vynájdený americkými biotechnológmi pomerne nedávno. Výsledkom bolo, že takéto plemená mačiek boli prekonané ako:

 • divoká predátorská mačka;
 • Ázijský leopard;
 • Africký dlhonohý serval.

Toto plemeno bolo pomenované Ashera na počesť pohanskej bohyne.Vlastnosti plemena mačiek asherŠpecialisti, ktorí sa zúčastnili chovu tohto plemena, nedávno vyviedli ďalšie plemeno - hypoalergénnu mačku. Vďaka tomu môže každý, kto by chcel mať domácu mačku, ale trpí alergiou, si to môže dovoliť. Avšak nie pre skromné ​​peniaze je to jediné negatívne.

Asher bol uznaný za najväčšie plemeno mačiek na svete, ale tento titul sú spochybnené tvorcami iného umelého plemena - Savannah, ktoré boli stiahnuté v 80. rokoch. Odborníci v tomto prípade vykonávajú testy DNA a samotný prípad sa posudzuje na súde. Externý popis Ashera je:

 • výška mačky je približne jeden meter;
 • priemerná hmotnosť zvierat je približne 15 kilogramov;
 • žravý úsmev;
 • labky sú silné.

Aj napriek vonkajšej hrozbe, Asher odlišnosť a pružnosť, veľmi milujú hranie s deťmi a spánok.

Ashairs, aj keď dobré plemeno, ale nepatria do rozpočtu. Môžete si kúpiť domáce zviera asi za 2 tisíc dolárov. To sa však týka možnosti ekonomiky. Ale ak chcete kúpiť špeciálny variant pre alergie, potom takéto mačiatko bude stáť asi 6 tisíc dolárov. Náklady však budú zahŕňať nielen zviera, ale aj takýto balík:

 • očkovanie zvieraťa;
 • poistenie pre daný rok;
 • 10 konzultácií s lekárom Ronaldom Trippom (jeden z najslávnejších veterinárnych lekárov na svete);
 • nastavenie pre starostlivosť o domáce zvieratá;
 • elitné diétne jedlá;
 • Vinylové nechty na pazúry;
 • implantovaný identifikátor mikročipu.

Veľká mačka plemena Savannah

Ďalším držiteľom záznamu o mačkách ťažkosti, ktorý patrí k plemenu Savannah. Bola chovaná skrížením domácich mačiek a afrických divokých mačiek. Výška Trabbl je najväčšia na svete a tvorí 48 centimetrov. Ale hmotnosť tejto mačky je len 9 kilogramov. Napriek skutočnosti, že mačka vedie veľmi aktívny životný štýl, nerozlišuje sa medzi žravosťou. A miluje bežať rovnako ako skutočná divoká mačka. V USA je držiteľ rekordov.

Najširšia mačka na svete

Záznamy a svetové osobnosti sú často mačky, ktoré majú neštandardné parametre.

Napríklad najmenšia mačka na svete bola uznaná za himalájskú mačku s názvom Tinker Toy, ktoré vážili menej ako jeden kilogram. Jeho výška mala dĺžku 18 centimetrov a výšku 7 centimetrov. Takéto parametre boli výsledkom hormonálnych porúch u zvieraťa.

Najväčšia mačka na svete sa často označuje ako zviera s nadváhou. Pre majiteľov mačky sa takýto úspech javí ako najpriaznivejšie, pretože nadbytočné kg mimoriadne negatívne ovplyvňujú zdravie domáceho maznáčika.

Kočka Himmi je najsilnejšia na sveteNajsilnejšia mačka na svete bola uznaná Himmat z Austrálie. Má hmotnosť 21 kilogramov a obvod žalúdka je 84 centimetrov. Až do Himmi, najväčšou mastnou kozou na svete bola kočka Spice z Connecticutu. On vážil 20 kilogramov, získal svoju váhu len kvôli prirodzenú lenivosť.

Ale kategória "Najsilnejšia mačka na svete", ktorú spravovala Guinnessova kniha rekordov, bola zrušená. Dôvodom je, že majitelia, ktorí sa chcú stať slávnymi svojimi domácimi miláčikmi, ich neubližovali. Pokiaľ ide o osud austrálskeho Himmiho, zomrel vo veku desiatich rokov od zastavenia dýchania, predtým stratil možnosť samostatne sa pohybovať.

Major Hercules

Podľa odborníkov z Guinnessovej knihy rekordov je najväčším domácim miláčikom na svete Herkules. Jeho denná strava pozostáva z 45 kilogramov potravy. Napriek tomu, že toto nie je domáce plemeno, táto mačka je schopná žiť s ľuďmi. Toto plemeno je hybrid a nazýva sa ligrou. Otec zvieraťa je lev a matka je tigra.

Na rozdiel od predátorov sú ligeri veľmi poslušní a milí. Herkules, ktorý miluje svojho pána toľko, to potvrdzuje. Jeho hmotnosť je 408 kilogramov, čo predstavuje nárast o 1,8 m a dĺžka tela -. 3,6 m Domáce mačky sú rôzne, niekto ako malý, niekto veľký, niekto holá skala, a druhá - s dlhými vlasmi. Jednotky sa však môžu pochváliť, že ich domáce zvieratá sú uznávané ako najväčší predstavitelia rodiny mačiek na svete.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno