ZvierAhtate.com

Nerka: čo je táto ryba a aké je jej použitie

Nerka, aké je jej použitie?Nerka je ryba z rodiny lososov, ušľachtilá komerčná ryba, ktorá obýva studené vody Tichého oceánu. Je to veľmi populárna ryba, je obľúbená pre svoju chuť, málo kalorické, užitočné mäso a kaviár. To sa líši od ostatných lososov jasne červené mäso (zatiaľ čo iné majú ružové), kvôli čomu sa tiež nazýva červená a červená. Príbuzní: príbuzní - keta, coho, chinook, sima, ružový losos, vzdialený - losos a losos.

Habitat červená

Táto ryba preferuje studenú vodu Tichý oceán. V Rusku žije veľká populácia pozdĺž východného a západného pobrežia Kamčatky. Vyskytuje sa na Aljaške, pri pobreží východného Sahaliinu, v severnej časti ostrova Okhotsk. Červená má rád zimu, takže hľadá biotopy s teplotou vody nie vyššou ako 2 ° C.

Všeobecne platí, že v Rusku tento druh lososa je menej populárny než, povedzme, losos alebo kamaráde lososa, na rozdiel od USA, kde v aljašskej oblasti sa nachádzajú najpočetnejšia populáciu a všeobecne žijú po celom západnom pobreží Beringovho prielivu na severe Kalifornie.

V Kamchatke sa nachádza losos sockeye v rieke Ozernaya a Kamčatka, v jazerách Kurilskoye, Dalnee a Azabachye. Nachádza sa tu aj na Kuriles - v jazere Krasivoe na ostrove Iturup, v nádržiach Chukchi.

V Japonsku Táto ryba sa nachádza v blízkosti severných brehov ostrova Hokkaido, kde je priechod sopečnými jazerami. Tu je malý losos sockeye, v podstate je tu zakrslá forma.

Ako vyzerá sockeye

Nerka aké rybyRyby sockeye malý priemer rastie asi 40 cm na dĺžku, ale niektorí jedinci dĺžky 80 cm. - 4,2 kg, ale môže vyhovovať inštanciu a väčšie. Najväčšie ulovené ryby tohto druhu vážili 7,7 kg. Vonkajšie ako chum losos, ale má viac žiabier. Existuje ešte ďalší spôsob, ako odlíšiť od Chum lososa Sockeye, ktorý je známy rybári: čerstvo Chum losos možno zdvihnúť za chvost s jednou rukou a Sockeye - nie preto, že je príliš mäkký plutva lúče, ryby sklzu.

Krasnitsa má uhlové telo, stlačený zo strán, striebristý, podobne ako ostatné lososovité. Bližšie k hlave strieborné šupiny sa stávajú tmavšie modravé a nazelenalé odtiene, brucho lososa sockeye je biele.

Tento druh má nasledovné druh:

 • krasnitsa (striebro) - kontinuálna forma;
 • kokani - obývaná forma.

Kokanis pochádza z pasáže v izolovaných čerstvých jazerách Kamčatka, napríklad? v Kronotskom, Aljaške, Hokkaiode, kde žijú bez toho, aby opustili nádrže. V dĺžke sú menšie než striebro - až 30 cm, hmotnosť menšia - až 700 g. V rezidenčnej podobe môže priechod prechádzať, ak je pre obyvateľstvo dostatok potravy v jazere.

Okrem bežných druhov, tam sú qaurqs - prechádzajúce muži malých rozmerov, rovnako ako trpaslíkovia, ktorí žijú v sladkej vode - títo muži sa plodia s prechádzajúcimi ženami.

rozmnožovanie

Keď príde čas na rozmnožovanie, váhy mužských sockeye rýb sa potopia do kože, čo spôsobí, že telo sa zmení na červeno a hlava - zelená. Žena tiež mení farbu, ale ich váhy sú menej jasné.

Výkrm lososa sockeye trvá asi 4-5 rokov, potom zrelí jedinci idú na plod. Vstupujú do riek v polovici mája - skôr než iné lososovité - a idú až do júla. V tejto dobe sa krasnitsa stane prístupnou k predátorom, pretože vo väčšine prípadov sa musí plaziť pozdĺž kŕdľov a skál na mieste neresenia.Ako miesto na rozmnožovanie sockeye vyberá jazerá, v ktorých sú kľúče odrazené od dna, a častejšie tie, v ktorých sa narodila (toto sa nazýva "homing"). Jednotlivci sú rozdelení na dvojice, ženy vytvárajú hniezdo a v ňom vytvárajú kaviár a muži ho oplodňujú. V priemere každú ženu prehltne 3-4 tisíc vajíčok a tvorí až 5 spojok s malými prerušeniami. Prvá spojka sa uskutoční v júli až auguste, druhá sa uskutoční v auguste až októbri.

V polovici zimy opadá kaviár. Do marca zostanú v hniezde a potom, keď dosiahnu výšku 7-12 cm, čo sa zvyčajne robí v priebehu jedného roka, prevažne ísť na more. Zvyšok zostane v hniezde až 2 alebo dokonca 3 roky a až potom sa presunie do mora. Za niekoľko rokov sa opäť vrátia do svojej pôvodnej nádrže, aby sa rozmnožili.

Sexuálne zrelé osoby, bohužiaľ, po trení zomierajú. Zatiaľ čo sa dostali na miesto rozmnožovania, stali sa vyčerpanými, plutvy a tela boli roztrhnuté na rybie mäso. Sockeye po smrti rozkladá v dolnej časti nádrže, uvoľňujúce fosforu a dusíka, ktorý je nutný planktón. Na druhej strane? menovite planktón živí sockeye poter, takže odborníci sa domnievajú, že smrť týchto zástupcov lososa je geneticky naprogramovaný tak, aby mladistvých žijúcich vo vodách málo živín, môžete jesť.

Sušené jedlo

red lososAk sa smaženie na planktón, ktorý v budúcnosti zostáva súčasťou potravy krasnitsy, dospelí sú všeobecne všivožní, majú zvyky dravca. Pri pestovaní v potravinových kôrovcoch, bentických stavovcoch sa pridávajú malé ryby. Hlavným jedlom sú kôrovce - kalanidy a iné malé kôrovce. Z kalyanidu krasnitsa dostáva karotén, ktorý sa hromadí v tele. Je to kvôli karoténu, že losos sockeye má jasne červenú farbu. Karotén je potrebný na to, aby ryby niesli bremeno pri trení - dlhá cesta, zmena slaných vôd na sladkú vodu, zmenu teploty prostredia.

Chuť a prínos mäsa sokola

Mäso z tejto ryby veľmi málo, mnohí považujú za chutnejšie ako mäso, napríklad chum a ružový losos, nízkokalorické (na 100 g - 157 kcal), takže je vhodný pre strave. Navyše, mäso obsahuje jedinečný vitamín a minerálne zloženie, ktorá zahŕňa:

 • vitamíny skupiny A, B, E, PP, C, D;
 • mastné kyseliny;
 • makroelementy (horčík, vápnik, sodík, draslík, chlór, fosfor);
 • mikroelementy (železo, fluór, zinok, chróm, molybdén, nikel).

Tieto látky sú potrebné na plné fungovanie organizmu, s pravidelným používaním táto ryba:

 • metabolizmus a trávenie sú normalizované;
 • proces stárnutia organizmu je inhibovaný;
 • riziko vzniku onkologických ochorení je znížené;
 • regulácia hladiny cukru v krvi;
 • práca nervového systému je normalizovaná.

Ryba Nerka, aké je jeho použitieFluór a kyselina fosforečná prítomné v mäse sa podieľajú na produkcii enzýmov, fosforečné soli sú prvkom nevyhnutným pre tkanivá kostry.

Čerstvý losos sockeye má antioxidačné vlastnosti, ktoré podporujú stav vlasov, kože, nechtov a slizníc.

Tiež je užitočný kaviár lososa sockeye - jemné, so špecifickým zápachom a množstvom jódu.

Vďaka úžitkových vlastností zástupcov lososa, jedlá z nej získajú svetlom, lahodný, nevyžadujú špeciálne zručnosti vo varení pripravenej veľmi rýchlo. Okrem toho zoznam toho, čo môže byť vyrobená z sockeye lososa je obrovská - to môže byť vyprážané, pečené v rôznych spôsoboch, dusené, varené, solené ... Pretože sa ukázalo vynikajúci sluch, a údeného forme Sockeye - vynikajúca pochúťka, že len málo ľudí ľahostajný , Mäsové sockeye sú ideálne na výrobu balyk. Je dosť exotické receptúry na varenie pre túto rybu. Ak viete, aký druh rýb je sockeye, rozhodne oceníte jeho chuťové vlastnosti, ktoré uspokojí všetkých gurmánov.

Sockeye týka rybím olejom-bohatý, takže pokrmy tieto ryby sa neodporúča, ak máte zhoršenie gastritídu, žalúdočný vred alebo majú dvanástnika alebo ochorenia kardiovaskulárneho systému.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno